فریدنی‌های مهاجر به دیار خود بازگردند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عزیزاله عباسی در شورای اداری این شهرستان در حضور استاندار اصفهان، اظهار کرد: شهرستان فریدن با وسعتی بیش از ۱۱۰۰ کیلومتر مربع و جمعیتی بیش از ۵۰ هزار نفر، با دو بخش و دو شهر و ۲۸ روستا در غرب استان اصفهان قرار دارد و  متشکل است از شش […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عزیزاله عباسی در شورای اداری این شهرستان در حضور استاندار اصفهان، اظهار کرد: شهرستان فریدن با وسعتی بیش از ۱۱۰۰ کیلومتر مربع و جمعیتی بیش از ۵۰ هزار نفر، با دو بخش و دو شهر و ۲۸ روستا در غرب استان اصفهان قرار دارد و  متشکل است از شش قوم فارس، لر، ترک، گرج، ارامنه  است که نقش ارزشمندی در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داشتند.

وی گفت: مصداق بارز وفاداری مردم شهرستان فریدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تقدیم ۲۲۰شهید، ۵۴۰جانباز سرافراز  و ۴۱ دلاورمرد آزاده است و  از دیگر مصادیق حضور پر شکوه و مشارکت حداکثری مردم ولایتمدار فریدن در همه عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، مشارکت گسترده در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است که حدود ۸۰ درصد مردم مشارکت داشتند و بیش از ۶۸ درصد مردم به دولت آیت الله رئیسی رأی دادند.

عباسی افزود: شغل بیش از ۸۰ درصد مردم فریدن کشاورزی است که شرایط هفت سال خشک‌سالی پی در پی باعث شد مردم از لحاظ معیشت و اقتصاد با مشکلاتی مواجه شوند.

فرماندار فریدن تصریح کرد: شهرستان فریدن از شهرستان‌های محروم است و باتوجه به این که از لحاظ اقلیمی و جغرافیای شرایط کم برخورداری را دارد انتظار داریم که باتوجه به این شرایط به عنوان شهرستان کم برخوردار اعلام شود.

وی با اشاره به مهاجرت بسیاری از مردم شهرستان به شهرهای بزرگ از جمله اصفهان گفت: بررسی‌هایی هم که انجام شده بیانگر این موضوع است که بسیاری از محلات حاشیه نشین اصفهان، فریدنی هستند؛ اما با تدابیر دولت محترم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، از جمله پرداخت تسهیلات اشتغال و استفاده از ماده ۱۶ و ۱۸ شرایط بازگشت مهیا شده است.

عباسی در ادامه گفت: از استقرار دولت سیزدهم تاکنون در شهرستان فریدن، برای حدود ۱۲۸۳ نفر اشتغال ایجاد شده، بیش از ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات کشاورزی پرداخت شده است تا شرایط برای بازگشت فریدنی‌ها به شهرستان فراهم گردد.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، مراسم محوری سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت‌امام‌خمینی(ره) و گرامیداشت شهدای قیام ۱۵ خرداد روز گذشته با حضور مسئولان ادارات و اقشار مختلف فریدن در مسجد صاحب الزمان(عج) شهر داران برگزار شد.

۱۴ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، خادمان حرم رضوی در قالب کاروان زیر سایه خورشید با پرچم حرم علی ابن موسی الرضا(ع) فضای شهرستان فریدن را عطرآگین کردند. خادمان حرم رضوی در بدو ورود به مقام شامخ شهدای گمنام شهر داران ادای احترام نمودند. این کاروان با عاشقان علی ابن موسی الرضا (ع) در روستا‌های […]

۱۳ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، زائران کاروان بزرگ عاشقان حسینی (ع)، زائران امام خمینی (ره) روز پنچ شنبه ۱۱ خرداد به فریدن رسیدند. بیش از هزار دانشجوی دانشگاه افسری سپاه، بسیجیان و پاسداران مسیر ۷۰۰ کیلومتری گلستان شهدای اصفهان تا حرم مطهر امام راحل را به منظور تجدید میثاق و عهد و پیمان با […]

۱۴ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عزیزاله عباسی فرماندار فریدن بهمراه ائمه جمعه شهر داران و دامنه و جمعی از مسئولان در همایش بزرگ مباحث نوین مهدویت شرکت کردند. در این همایش خانواده معزز شهداء،پاسداران و بسیجیان و مردم ولایتمدار و متدین فریدن حضور داشتند. شایان ذکر است سخنران این همایش ابراهیم افشاری از محققان […]

۱۶ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − ده =