شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳
۲۲:۲۱:۰۱
فرمانداری شهرستان فریدن

از مطالبات دانشجویان فریدنی تا پاسخ فرماندار/ تصاویر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، مراسم روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فریدن در روز شنبه هجدهم آذرماه با حضور دانشجویان ،اساتید ،حجت الاسلام ابطحی امام جمعه شهر داران ، عباسی فرماندار، حجت الاسلام نیک بخت دادستان عمومی و انقلاب، جناب سرهنگ ملیانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ، جناب سرهنگ افشاری فرمانده انتظامی […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، مراسم روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فریدن در روز شنبه هجدهم آذرماه با حضور دانشجویان ،اساتید ،حجت الاسلام ابطحی امام جمعه شهر داران ، عباسی فرماندار، حجت الاسلام نیک بخت دادستان عمومی و انقلاب، جناب سرهنگ ملیانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ، جناب سرهنگ افشاری فرمانده انتظامی و برخی مدیران و روسای دستگاه‌های اجرایی برگزار گردید.

مطالبات دانشجویی بدون تعارف با مسئولان

ابتدا دانشجویان مطالبات و دغدغه های خود در حوزه های مختلف از جمله نداشتن رشته کارشناسی ارشد علیرغم تمایل دانشجویان و دارا بودن ۵۰۰ دانشجو، عمل ننمودن مسئولان به وعده های خود در قبال دانشگاه، انتقاد به عدم حضور نماینده مجلس در جلسه، علت عدم پیشرفت شهرستان بلحاظ اقتصادی، اجرایی نشدن وعده های انتخاباتی نمایندگان در ۴ سال گذشته، افزایش ساعت کاری کتابخانه عمومی شهرستان، نبود مراکز نوآوری و شکوفایی در شهرستان در سال گذشته تسهیلات بلاعوض به دانشجویان از طریق همین مراکز پرداخت شد که فریدن به دلیل نداشتن مرکز مذکور بی بهره ماند، عدم ارتباط کاری میان دانشگاه آزاد اسلامی و فنی و حرفه ای، ضعیف عمل نمودن آموزشگاه‌های آزاد و عدم آموزش حرفه ای، استفاده از ظرفیت های دانشگاه و فنی و حرفه ای برای برگزاری دوره های آموزش، برخی دروس تدریس شده در دانشگاه منسوخ شده اند که ما برای ادامه تحصیل با مشکل مواجه می شویم، راه اندازی پژوهش کده علمی برای دانشجویان، برگزاری اردوهای علمی و فرهنگی، خوشبختانه فاصله دانشجویان با مذهب حفظ شده، راه اندازی انجمن های علمی دانشجویی و …. بیان کردند و سپس مسئولان حاضر در محور مطالبات بیان شده پاسخ دادند.

پاسخ فرماندار فریدن به مطالبات دانشجویی

فرماندار در پاسخ به سوالات و مطالبات دانشجویان اظهار داشت:  دانشجویان با افکار و اندیشه های خلاق همواره باعث حیات و پویایی جامعه بوده و اگر امروز کشور به موفقیت‌های علمی بی شماری دست یافته به دلیل همت بلند دانشجویان عزیز  می باشد .

عزیزاله عباسی دانشجویان ایرانی را سرآمد و نام آور معرفی نمود و افزود: زمانی دانشجویان به دنبال رفتن از کشور بودند و هویت ایرانی خود را به راحتی زیر پا می گذاشتند اما امروزه افتخار دانشجویان،  ایرانی بودن آنها می باشد.

وی در ادامه با اشاره به تقویت روحیه استکبار ستیزی در میان دانشجویان و تبیین موضوع در میان دانشجویان، گفت : اینکه ما هنوز بعد از سال‌ها پیکر پاک شهدای ۸ سال دفاع مقدس را با حضوری چشمگیر و گسترده تشییع می کنیم به این دلیل است که این عزیزان در شرایطی کشور را در برابر هجوم دشمن محافظت نمودند که تمام دنیا چشم طمع به خاک ایران را داشت و با دلیر مردی و رشادت جوانان امروز  خوشبختانه امروز ایران اسلامی مانند جزیزه ای امن  در دنیا زبانزد است .

نماینده عالی دولت در شهرستان سپس با اشاره سوالات مطرح شده توسط دانشجویان در پاسخ به سوال دانشجویان در خصوص قیمت بالای مسکن و ایجاد فرصت شغلی اظهار داشت : نکته حائز اهمیت تبیین و روشنگری است قطعا شهدایی که رفتند  کار  حسینی (ع) انجام دادند و ما الان وظیفه داریم که  کار زینبی (س) انجام دهیم و شرایط را تبیین کنیم .

فرماندار  خاطر نشان کرد :  امروز جنگ ترکیبی است و شیوه جنگ تغییر نموده است و علت اینکه دشمن نمی تواند بصورت فیزیکی با ایران وارد جنگ شود به دلیل عدم توانایی است در زمان ۸ سال دفاع مقدس ما نیز شرایط غزه را داشتیم اما پس از پیروزی الحمدالله به دست جوانان پرتوان و دانشمندان انقلابی به درجه ای رسیدیم که اگر دشمن در دورترین نقطه با پیشرفته ترین تجهیزات نظامی بخواهد به حریم ایران کوچکترین تجاوزی نماید با پاسخ محکم سربازان جبهه انقلابی مواجه خواهد شد و به همین دلیل شیوه جنگ را تغییر داده و جنگ نظامی به جنگ اراده ها تبدیل گردیده است و شما دانشجویان عزیز باید کاملا مسلط باشید و بتوانید دستاوردهای نظام را تبیین کنید و شفاف سازی و روشنگری لازم صورت پذیرد.

وی با اشاره به برخی فتنه ها در کشور افزودند متاسفانه برخی وقایع که در کشور رخ دادند  به دلیل عدم آگاهی جوانان و دانشجویان بود .

عباسی در پاسخ به علت گرانی مسکن افزود : ۸ سال دولتی بر روی کار بود که حتی یک واحد منزل هم نساختند  و مسکن مهر را طرحی بی پایه معرفی نمودند و افتخار نمودند که در مدت زمان مسئولیت آنان حتی یک واحد هم ساخته نشد و همین باعث رکورد در بحث مسکن گردید که با تغییر در دولت این نگاه نیز تغییر کرد و در کل کشور اقدامات شایسته و درخوری در حوزه مسکن انجام شد و  در شهرستان نیز تاکنون طی دو سال فعالیت دولت سیزدهم تا امروز  به حدود ۴۵۰نفر زمین برای ساخت مسکن تحویل داده شده و بخشی از تسهیلات نیز پرداخت شده است که امیدواریم طی نهایت دو سال آینده گام‌های خوبی در حوزه مسکن برداریم و البته اقداماتی در روستاها نیز در حال پیگیری است.

فرماندار سپس در پاسخ به سوال علت  عدم رونق اقتصادی در شهرستان اظهار داشت:  متاسفانه برای قرارگیری در مسیر  توسعه مشکلات و محدودیت هایی از جمله شرایط اقلیمی و جغرافیایی باعث شده که ما محدودیت کاری داشته باشیم و فقط در کمتر از  شش ماه در شهرستان فعالیت داشته باشیم و البته امیدواریم که اتفاقات خوبی رقم بخورد .

وی اذعان داشت : فریدن قطب کشاورزی و دامپروری بوده و خشکسالی های متوالی بیش از ۷ ساله باعث وارد آمدن خسارت و آسیب های  جدی به حوزه کشاورزی شد که در همین راستا جهاد کشاورزی ملزم به اصلاح الگوی کشت و انجام آموزش‌های ترویجی گردید که البته کشاورزان نیز برای پذیرش مقاومت می کنند و این  نیازمند ممارست و تمرین است .

فرماندار در ادامه به ایجاد  ۱۷۱۶ شغل در شهرستان نیز اشاره داشت و افزود: مرکز فنی و حرفه ای شهرستان نسبت به برگزاری دوره های آموزشی رایگان ویژه افراد جویای کار اقدام می نماید و سپس این افراد با ارائه گواهینامه می توانند از تسهیلات اشتغال بهره مند گردند ضمن اینکه راه اندازی کارخانه در حیطه اختیارات  دولت نیست و با حمایت دولت بخش خصوصی عهده دار می باشد که  ما با تمام وجود و امکانات در خدمت سرمایه گذاران برای ایجاد اشتغال هستیم و می تواند از مزایای مناطق کم برخوردار مانند معافیت مالیاتی نیز استفاده نماید.

افرادی که در زمان تبلیغات انتخاباتی وعده می دهند باید پاسخگو باشند

نماینده محترم عالی دولت در شهرستان در ادامه کلنگ زنی بدون سرانجام برخی طرح‌های اشتغال را تبلیغات انتخاباتی عنوان نمود و اظهار داشت: بعضا برخی نمایندگان در ادوار مختلف  به  دلیل تبلیغات انتخابات از عدم آگاهی مردم سوء استفاده نموده و وعده های نافرجام می دهند که قطعا پاسخگو دولت نیست و شخصی که قول داده  باید پاسخگو باشد .

وی تاکید کرد:  قطعا افراد در زمان انتخابات قول‌هایی خواهند داد که تحقق آنها نیازمند فراهم سازی مقدمات و شاخص های مختلف می باشد پس ما باید با آگاهی حرف آنها را پذیرفته و فریب برخی ظاهرسازی ها را نخوریم.

فرماندار افزود: دانشگاه آزاد اسلامی تنها دانشگاه حضوری در ۴ شهرستان می باشد که برای توسعه نیازمند فراهم سازی مقدمات و دست یابی به یکسری شاخص می باشد  و در آن صورت استقرار رشته های کارشناسی ارشد میسر می شود ضمن اینکه مجموعه مدیریتی شهرستان آمادگی لازم برای هر گونه ارتقا درجه دانشگاه را دارد.

وی  عامل رشد و توسعه را افزایش جمعیت معرفی و اظهار داشت: عمده دلیل بسته شدن دانشگاه پرستاری ، پیام نور و علمی کاربردی نبود دانشجو و کاهش جمعیت می باشد که یکی از عواقب آن عدم همکاری شرکت‌های مسافربری با شهرستان برای اتوبوس تهران به فریدن به دلیل نداشتن مسافر و صرفه اقتصادی  می باشد.

نظارت بر تاکسی های درون شهری و تعیین تاکسی ویژه مسیر دانشگاه ، راه اندازی مرکز نوآوری به همت دانشگاه و … از دیگر موضوعات مورد تاکید فرماندار بود.

 

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، صبح امروز-شنبه ۵ خردادماه- عزیزاله عباسی به همراه حراست فرمانداری از جهاد کشاورزی، آب منطقه ای، صنعت معدن تجارت و محیط زیست شهرستان به صورت سرزده بازدید کرد. این بازدید با هدف بررسی از روند کاری ، چگونگی برخورد با مشکلات ارباب رجوع ، وضعیت خدمات رسانی ادارات و […]

۵ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و گرامیداشت یاد شهدای خدمت خاصه سیدالشهدای خدمت سید ابراهیم رئیسی با حضور مردم و مسئولان همایش پیاده روی، غبار روبی و عطرافشانی قبور شهدای گمنام برگزار شد.

۳ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، همایش دوچرخه‌سواری روز پنج شنبه- ۲۷ اردیبهشت- به مناسبت هفته فرهنگی فریدن و دهه کرامت به یاد شهید دریاقلی سورانی یان چشمه ای از شهدای فریدن بزرگ که اوراق‌فروشی در حاشیه آبادان داشت و در جریان حمله عراق به ایران متوجه نفوذ غافل‌گیرانه عراقی‌ها از رودخانه بهمنشیر می‌شود و […]

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، همزمان با دهه کرامت و هفته فرهنگی فریدن پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی شهر دامنه از توابع شهرستان فریدن، با حضور مسئولان استان و شهرستان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: ساختمان […]

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 2 =