دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/06/22 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان: تفویض اختیار به استان ها نتیجه بهتری را در ایجاد و نگهداشت اشتغال به دنبال خواهد داشت
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان: تفویض اختیار به استان ها نتیجه بهتری را در ایجاد و نگهداشت اشتغال به دنبال خواهد داشت
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان اظهار داشت: علی رغم توفیقاتی که دولت در زمینه ایجاد اشتغال و نگهداشت آن داشته است، ولی تفویض اختیار به استان ها و تصمیم گیری در هر استان متناسب با شرایط آن، نتیجه بهتری به دنبال خواهد داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر شجاعی در جلسه کارگروه اشتغال استان که به ریاست دکتر مهرعلیزاده استاندار اصفهان و با حضور دکتر محسنی بندپی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نقش مهمی در دولت دارد که اگر با برنامه ای منسجم و کارشناسی شده حرکت کند، تاثیرگذاری زیادی در رفع مشکلات دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با تاکید بر اهمیت بحث اشتغال، افزود: در زمان جنگ اقتصادی باید نگاه متفاوت و طرح هایی خاص در خصوص اشتغال داشت تا بتوان این دوران را به خوبی پشت سر گذاشت.
وی با اشاره به سایه سنگین قوانین و بروکراسی و عدم وحدت رویه در سازمان ها و ادارات، بیان نمود: علی رغم توفیقاتی که دولت در زمینه ایجاد اشتغال و نگهداشت آن داشته است، ولی تفویض اختیار به استان ها و تصمیم گیری در هر استان متناسب با شرایط آن، نتیجه بهتری به دنبال خواهد داشت.
شجاعی ضمن بیان مشکلات مختلف بازار کار در استان اصفهان مانند عرضه زیاد نیروی کار، مشکلات ناشی از نوسانات ارز، مسائل به وجود آمده به خاطر کم آبی و شرایط ویژه استان گفت: اینکه اختیار به استان ها واگذار شود و استاندار متناسب با عظمت، جمعیت و وضعیت هر استان تصمیم بگیرد، بسیار بهتر نتیجه می دهد تا زمانی که از ابتدا تا انتهای طرح ها در مرکز تدوین و به استانها ابلاغ شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، استان اصفهان را یکی از مهاجرپذیرترین استانها دانست و اظهار داشت: با اینکه نرخ بیکاری استان در فاصله بهار 96 تا بهار 97، 8/2 درصد کاهش یافته است، لیکن عرضه نیاز نیروی کار به دلیل ماندگاری جمعیت دانشجویی فارغ التحصیل در استان و نیز مهاجرت از استان های همجوار، مشکلات بیکاری و حاشیه نشینی را برای استان به وجود آورده است که با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید در این حوزه تدابیری اندیشیده شود.
وی در خصوص طرح های اشتغالزایی استان، پیشنهاداتی از جمله جلسات مشترک با حضور دستگاه ها و بانک های ملی و استانی در مرکز و افزایش اختیارات کمیته های فنی استانی در بررسی طرح ها و تفوض اختیارات به کارگروه اشتغال استان را مطرح نمود.
تعداد بازدید: 59
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal