فرمانداری فریدن
خانه
1396/10/16 در راستای تعامل سازنده دولت و مردم : بیش از 205 هکتار از اراضی ملی توسط کشاورزان زیر سطح کشت بادام دیم و کپه کاری
در راستای تعامل سازنده دولت و مردم : بیش از 205 هکتار از اراضی ملی توسط کشاورزان زیر سطح کشت بادام دیم و کپه کاری

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن  اختلاف بر سَر مالکیت زمین های ملی و کشت دیم توسط کشاورزان و منابع طبیعی یکی از مسائلی است که همه ساله فی مابین کشاورزان و منابع طبیعی وجود دارد . در این راستا با پیگیری مجدانه فرمانداری و جلسات متعدد با مدیر کل منابع طبیعی ، ائمه جمعه و ... ، جهت رفاه و تسهیل معیشت کشاورزان و حفظ آب و خاک کشور که از اهداف بلند پایه برنامه بیست ساله کشور می باشد مقرر گردید با همکاری کشاورزان و تسهیلات فراهم شده توسط دولت نسبت به کشت گیاهان دارویی و بادام دیم ... که از نظر اقتصادی و زیست محیطی به نفع مردم و کشور است اقدام گردد.


در این راستا اولویت معیشت ساکنان روستا در نظر گرفته شد و منابع طبیعی با همکاری کشاورزان و تسهیلات فراهم شده توسط دولت نسبت به کشت گیاهان دارویی و بادام دیم ... که از نظر اقتصادی و زیست محیطی به نفع مردم و کشور است اقدام نمود و از اعتبارات استانی و داخلی بیش از 721  میلیون ریال اعتبار صرف جنگلکاری(بادم دیم) کپه کاری در روستاهای گنجه ، نماگرد و ننادگان گردید.


کمال رضایت فرماندار با همراهی بدیع زمانی معاون فرمانداری و کرکوندی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری با حضور در محل اجرای طرح کاشت بادام دیم در 80 هکتار از اراضی ملی روستای گنجه ضمن تجلیل از زحمات و تلاشهای رئیس و کارشناسان اداره منابع طبیعی و کشاورزان سخت کوش روستای گنجه  اجرای طرح های اینچنینی را مصداق بارز باقیات و صالحات دانست و گفت اجرای طرح وسیع کاشت بادام دیم به خاطر حضور معتمدین و همدلی ، تعاون ، همکاری و تعامل مردم روستاها با دولت با موفقیت در حال انجام است و این کار علاوه بر اقتصاد مطلوب در روستا  با توجه به خشکسالی های اخیر باعث رشد و شکوفایی روستا خواهد بود. 


گفتنی است از جمله مزایای انجام این طرح ایجاد اشتغال برای روستاییان و حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی بصورت اصولی می باشد.

 
  
 
تعداد بازدید: 82
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal