فرمانداری فریدن
خانه
1398/06/14 فرماندار در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گفت :  علیرغم کمبود شدید اعتبارات با توجه به اهمیت مباحث ترویج کتاب و کتابخوانی در شهرستان مبلغ 1 میلیارد تومان برای تکمیل ساختمان کتابخانه مرکزی شهرستان اختصاص یافت  ، اداره کتابخانه های شهرستان در زمینه تخصیص اعتبارات عمرانی رتبه اول استان را دارا می باشد.
فرماندار در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گفت : علیرغم کمبود شدید اعتبارات با توجه به اهمیت مباحث ترویج کتاب و کتابخوانی در شهرستان مبلغ 1 میلیارد تومان برای تکمیل ساختمان کتابخانه مرکزی شهرستان اختصاص یافت ، اداره کتابخانه های شهرستان در زمینه تخصیص اعتبارات عمرانی رتبه اول استان را دارا می باشد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن – جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور اعضا برگزار شد.

معین الدینی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان طی سخنانی ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفای ایشان با تقدیر از ابتکار رئیس اداره کتابخانه ها در قرائت یک صفحه کتاب در ابتدای جلسه گفت دغدغه مدیریت شهرستان در حوزه کتاب و کتابخوانی این است که بصورت عملی و اجرایی وارد عرصه ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی شویم زیرا جایگاه کتاب در پیشرفت تمدن بشر جایگاه ویژه ای بوده و ماحصل دانش بشری در کتاب تبلور می یابد و کتاب در حفظ و توسعه تمدنها نقش بسزایی دارد.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود اگر کتاب نبود دانش بشری عقیم می ماند و در نطفه خفه می شد وی در خصوص اهمیت کتاب افزود علیرغم ورود فضای مجازی کتاب همچنان جایگاه اصلی خود را حفظ نموده و کم رنگ نشده است و لزوم تلاش برای توسعه فرهنگ مکتوب همچنان پابرجاست.

 

مقام فرماندار با بیان اینکه توجه به کتاب در آموزه های دینی ما مشهود است و معجزه پیامبر کتاب می باشد گفت تلاش کنیم برنامه ها و پیشنهادات حوزة کتاب فقط در حرف نباشد و در عمل هم اجرایی شود و برنامه ها صرف نظر کمیت و کیفیت در حوزه عمل و واقعیت نهایی و کارساز باشد وی افزود در حوزه کتاب و کتابخوانی اتفاقات باید فراتر از تکالیف اداری باشد و نیاز به ابتکارات و ابداعات می باشد.

 

فرماندار با تاکید بر اینکه حتما بعد از انجام کارهای فرهنگی باید بازخورد گرفته شود که ماحصل اجرای طرح چه بوده است گفت خانواده اولین و موثرترین نهاد اجتماعی بوده که در فرهنگ سازی هم دخیل می باشد و باید در گام اول برای خانواده ها برنامه ریزی نمود.

 

معین الدینی افزود علیرغم کمبود شدید اعتبارات با توجه به اهمیت مباحث ترویج کتاب و کتابخوانی در شهرستان مبلغ 1 میلیارد تومان برای تکمیل ساختمان کتابخانه مرکزی شهرستان اختصاص یافت  اداره کتابخانه های شهرستان در زمینه تخصیص اعتبارات عمرانی رتبه اول استان را دارا می باشد.  وی ابراز امیدواری نمود با عنایت استاندار محترم   با توجه به قول مساعد ایشان در سفر اخیر به شهرستان و پیگیری شهرستان ساختمان کتابخانه عمومی به زودی تکمیل شود.

 

پیگیری ساخت کتابخانه در بخش زنده رود و تشکیل کمیته کتاب و کتابخوانی با حضورفعالین این عرصه و بررسی موانع و مشکلات ناشران و ارائه راهکار از دیگر مباحث این جلسه بود.

 

ارائه توضیحات لازم پیرامون نحوه اجرای طرحهای کتابخوانی روستاها و عشایر دوستدار کتاب ، جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان ، تقدیر از مروجان کتاب ، برگزاری نمایشگاه کتاب با کتب مناسب و تخفیف ویژه ، معرفی کتابهای برتر ، اهدا کتاب بعنوان هدیه و جایزه در کنار هدایای دیگر ، برگزاری مسابقات کتابخوانی ، اجرای طرح کتابخانه باز در مدارس ، اجرای طرح دوشنبه های کتاب در مهدکودکهای بهزیستی ،تجهیز کتاب خانه های مدارس از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

تعداد بازدید: 9
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal