فرمانداری فریدن
خانه
1398/05/14 فرماندار در جمع جوانان محله آشجرد گفت :  اینکه امروز احساس مسئولیت نمودید و حرکت کردید بسیار خوب و مبارک است/ پیشنهاد ایجاد  اشتغال از طریق راه اندازی شرکتهای تعاونی تولیدی با واقعیت منطبق بوده و ما نیز استقبال می کنیم و حمایت خود را از راه اندازی شرکتهای تعاونی تولیدی در شهرستان اعلام می نماییم.
فرماندار در جمع جوانان محله آشجرد گفت : اینکه امروز احساس مسئولیت نمودید و حرکت کردید بسیار خوب و مبارک است/ پیشنهاد ایجاد اشتغال از طریق راه اندازی شرکتهای تعاونی تولیدی با واقعیت منطبق بوده و ما نیز استقبال می کنیم و حمایت خود را از راه اندازی شرکتهای تعاونی تولیدی در شهرستان اعلام می نماییم. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن – ششمین جلسه شورای مشورتی جوانان شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور جوانان محله آشجرد با موضوع بررسی مسائل و مشکلات محله آشجرد و ارائه راهکارها و پیشنهادات توسعه آن ، برگزار شد.

مقام فرماندار ابتدا ضمن خیرمقدم به حاضرین و تشکر از دغدغه و توجه آنها به مسائل و مشکلات محله آشجرد و تاکید بر اینکه در هر حال روحیة مطالبه گری خود را حفظ نموده و برای رسیدن به خواسته هایشان پیگیر باشند گفت اینکه امروز احساس مسئولیت نمودید و حرکت کردید بسیار خوب و مبارک است و ان شاالله همین حرکت منشا اتفاقات خوبی خواهد بود وی اظهار داشت با یکبار جواب نه شنیدن از موضع خود دست برندارید و تا رسیدن به نتیجه مطلوب مطالبه گر باشید وی در ادامه با اشاره به سبک و سیاق جلسات شورای مشورتی جوانان شهرستان گفت هدف از شورا استفاده از نظرات و پیشنهادات جوانان صاحب نظر شهرستان در حوزه های مختلف می باشد .

 

معین الدینی سپس با بیان اینکه در خصوص مشکلات محله آشجرد بارها با  نمایندگان اقشار مختلف  محله گفتگو نموده و از محله بازدید میدانی نیز داشته افزود حُسن این جلسه این است که مسائل و مشکلات و در عین حال راهکارها از زبان جوانان که چشم و گوش و مغز متفکر جامعه هستند و جایگاه ویژه ای هم دارند مطرح می شود اما نکته حائز اهمیت این است که صرف بیان مشکل مشکلات حل نخواهند شد و عموما باید راهکار و پیشنهاد ارائه شود و پیشنهادات معقول اجرایی شوند.

 

فرماندار افزود  خواسته و درخواست ما از جوانان این است که  مطالبه گر باشند و خودمان خواستار مطالبه گری آنها  هستیم زیرا معتقدیم در سایه تعامل و هم افزایی دولت و مردم اتفافات خوبی رقم خواهد خورد و اگر تعامل نباشد هر چقدر هم که اعتبارات باشد اتفاق خاصی نخواهد افتاد و این اتفاقات نیازمند سازماندهی خاص است و مهمتر اینکه افراد خسته نشوند و پیگیری آنها استمرار داشته باشند و همین تعاملات و هم افزایی مثبت و استفاده از تفکرات افراد مختلف می تواند مثمر ثمر باشد خصوصا اینکه هر جا که جوانان پیش قدم شدند معمولا منشا اتفاقات مثبت بودند.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به سابقة الحاق روستای آشجرد به شهر داران و تبدیل آن به محله گفت قطعا حدود 20 سال پیش که این اقدام انجام شد مصالح و منافع محله آشجرد دیده شد و صلاح اهالی بر الحاق آشجرد بود که به قول اهالی از آثار و برکاتش انتقال خط گاز به محله در مدت زمان کوتاه بود که بعد از آن نیز برای اهالی انتظارات بحق و بجایی بوجود آمد که متاسفانه بنا بر دلایل مختلفی از جمله  ضعف بنیة مالی شهرستان و شهرداری داران این انتظارات برآورده نشده  و امروز باعث نارضایتی مردم گردیده است.

 

فرماندار در پاسخ به درخواست جوانان محله آشجرد پیرامون آسفالت معابر و کوچه های محله آشجرد گفت دغدغه و گلایه شما بحق و درست بوده اما به زعم خودتان حدود 20 سال است که کاری انجام نشده و الان انتظار معقولی نیست که کاری که 20 سال انجام نشده طی یکی دو سال انجام شود اما چون ما نیز مانند شما دغدغه مند هستیم طی جلسه ای که با شهرداری و شورای شهر داران داشتیم از مبلغ اعتبارات عمرانی  رقمی را برای آسفالت معابر و کوچه های آشجرد البته به شرط آماده بودن زیر ساختها مانند نصب انشعاب فاضلاب و ... اختصاص دادیم.

 

فرماندار در پاسخ به درخواست جوانان در خصوص احداث خانه عالم در محله آشجرد اظهار داشت خانه عالم مخصوص روستاها بوده و ما چنین چبزی در شهر نداریم و حتی هیچ منابع مالی هم برای آن تعریف نشده اما اگر اهالی محل با تعامل و هم افزایی برای ساخت خانه عالم پیش قدم شوند ما نیز تلاش میکنیم از طریق دستگاههای مرتبط همکاری کنیم.

 

ایجاد فضای سبز در محله آشجرد و آبیاری چمن و فضای سبز بلوار وسط محله یکی از دیگر از موضوعات مورد بحث در جلسه بود که معین الدینی در این خصوص تاکید نمود تا طی استعلامی از شهرداری پیرامون تعیین مکان فضای سبز طبق طرح جامع اقدام و سپس در مرحله بعد شهرداری نسبت به ایجاد فضای سبز اقدام نماید.


وی همچنین در خصوص زمین مورد اشاره توسط جوانان  برای ایجاد پارک گفت احداث هر فضای عمومی در شهر باید در طرح های  جامع و یا تفضیلی دیده شده باشد و نمی توان سلیقه ای عمل نمود وی همچنین پیرامون تامین آب فضای سبز گفت تاکیدات لازم در این خصوص به ادارات متولی انجام شده است.

 

تعیین تکلیف زمین واگذار شده به اداره ورزش و جوانان و ساخت سالن ورزشی ،مطالبه بانوان محله آشجرد بود که مقام فرماندار در این خصوص اظهار داشت طبق دستورالعملها در حال حاضر احداث بنای جدید با اعتبارات دولت امکان پذیر نیست اما اگر خیرین  کمک کنند و بخشی از پروژه را پیش ببرند  در مرحله  بعد  می توانیم بعنوان پروژه نیمه تمام برای آن اعتبار بگذاریم وی همچنین بر استفاده از ظرفیت خیرین محلی و شناسایی و ترغیب آنها به ساخت سالن ورزشی تاکید نمود.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان در پاسخ به درخواست یکی از بانوان که به تازگی فارغ التحصیل شده بود و خواستار اخذ تسهیلات اشتغال برای راه اندازی شرکت تولیدی گیاهان دارویی بود گفت پیشنهاد ایجاد  اشتغال از طریق راه اندازی شرکتهای تعاونی تولیدی با  واقعیت منطبق بوده و ما نیز استقبال می کنیم و حمایت خود را از راه اندازی شرکتهای تعاونی تولیدی در شهرستان اعلام می نماییم.  

 

مقام فرماندار فرهنگ سازی پیرامون اتحاد و همدلی تمامی اقشار مختلف شهرستان را بسیار مهم قلمداد نمود و گفت بی شک در پرتو همراهی و همدلی مردم اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

 

تماس تلفنی فرماندار با رییس اداره مخابرات پیرامون پایین بودن سرعت اینترنت در محله آشجرد و تاکید بر تسریع در رفع مشکل و همچنین تماس با رییس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان پیرامون پیگیری در خصوص نصب عکس شهید  محله آشجرد در گلستان شهدا داران و همچنبن برنامه ریزی برای انجام غبارروبی و ادای احترام به این شهید والامقام از دیگر موارد این جلسه بود.

 

آسفالت معابر و کوچه های شهر ، پایین بودن سرعت اینترنت ، آبیاری فضای سبز و ایجاد پارک در محله آشجرد، ساخت سالن ورزشی ، احداث خانه عالم ،تقویت کلاسهای قرآنی و تجلیل از حافظان و قاریان قرآن ، فعال شدن عابر بانک ، راه اندازی کتابخانه ، اصلاح ورودی و خروجی های شهر داران علی  الخصوص از سمت محله آشجرد و... از جمله درخواستها و مطالبات جوانان آشجرد بود.

تعداد بازدید: 25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal