فرمانداری فریدن
خانه
1398/05/15 فرماندار در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان افزود : هدف از ثبت وقایع حیاتی در بازه زمانی مقرر، تولید اعداد و ارقام صحیح و به موقع آماری می باشد و این مهم در برنامه ریزی و سرنوشت کشور  و نیز تصمیم گیریهای مسائل زیربنائی جامعه سهم عمده و بسزائی دارد و هرچه ارائه آمار دقیقتر باشد باعث حل مشکلات جامعه میشود و غفلت از آنها باعث بوجود آمدن مشکلات و آسیبهای جدی می گردد.
فرماندار در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان افزود : هدف از ثبت وقایع حیاتی در بازه زمانی مقرر، تولید اعداد و ارقام صحیح و به موقع آماری می باشد و این مهم در برنامه ریزی و سرنوشت کشور و نیز تصمیم گیریهای مسائل زیربنائی جامعه سهم عمده و بسزائی دارد و هرچه ارائه آمار دقیقتر باشد باعث حل مشکلات جامعه میشود و غفلت از آنها باعث بوجود آمدن مشکلات و آسیبهای جدی می گردد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن – جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی به ریاست فرماندار و با حضور اعضا برگزار شد.

معین الدینی  فرماندار و رئیس شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان با تبریک ایام هفته ازدواج و دهه ولایت، اعیاد در پیش رو عید سعید قربان و غدیر و تشکر از میری رئیس اداره ثبت احوال شهرستان  جهت ارائه گزارش مفصل وقایع حیاتی شهرستان خواستار  همکاری بیشتر و مستمر کلیه اعضاء جلسه  با اداره ثبت احوال  شد.

 

مقام فرماندار افزود هدف از ثبت وقایع حیاتی در بازه زمانی مقرر، تولید اعداد وارقام صحیح و به موقع آماری می باشد و این مهم در برنامه ریزی و سرنوشت کشور  و نیز تصمیم گیریهای مسائل زیربنائی جامعه سهم عمده و بسزائی دارد و هرچه ارائه آمار دقیقتر باشد باعث حل مشکلات جامعه میشود و غفلت از آنها باعث بوجود آمدن مشکلات و آسیبهای جدی می گردد.

 

فرماندار با تاکید بر اینکه  تلاش مجموعه  ثبت احوال  شهرستان در  ثبت و استخراج آمار و داده های صحیح و دقیق  قابل  تقدیر می باشد اظهار داشت  بخش عمده کار مربوط به بعد از این جلسه  می باشد زیرا تحلیل آماری دقیق  میتواند مبنای اصلی تصمیم سازیهای شهرستان قرار گیرد.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه با محوریت اداره ثبت احوال شهرستان برای پدیده مهاجرت،  طلاق ، مرگ و میر و نیز میزان گرایش خانوارها به داشتن فرزندان بیشتر باید کمیته ای با عضویت بخشی از اعضای  شورایو نیز ادارات و نهاد های مرتبط تشکیل گردد و مسائلی که در حوزه آمار جمعیتی و ازدواج و طلاق ارائه میگردد مورد بررسی و کنکاش قرار گرفته و علل وجود این آمار با توجه به جامعه سنتی شهرستان، کارشناسی و مورد تحلیل قرار گیرد.

 

میری رئیس اداره ثبت احوال شهرستان نیز طی گزارشی اظهار داشت آمارهای جمعیتی، حاکی از کاهش جمعیت شهرستان و افزایش مهاجرت از شهرستان می باشد، هر چند نرخ فرزند آوری در شهرستان دارای نمودار صعودی میباشد جمعیت کلی شهرستان رو به کاهش می باشد و میزان شیب نمودار کاهش نسبت به سالهای گذشته کمتر می باشد. وی  افزود که آمار ازدواجهای ثبت شده در چهار ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارای رشد میباشد که جای امید واری است وهمچنین متاسفانه در شهرستان شاهد رشد اندک آمار طلاق ثبت شده در چهار ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال 97 میباشیم.

 

گفتنی است  اداره ثبت احوال فریدن توانست در سال 1397 در شاخص های ارزیابی ادارات در استان در سنجه های مورد ارزیابی کارشناسان از جمله ثبت ولادت و وفات در مهلت قانونی رتبه نخست استانی را به خود اختصاص دهد که این مهم حاصل تلاش  اعضای شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان می باشد.

تعداد بازدید: 25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal