فرمانداری فریدن
خانه
1397/12/19 فرماندار در یازدهمین  جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان گفت : اگر وظایف سازمانی  با اعتقاد قلبی و اخلاق مداری و تعهد سازمانی انجام شود  حقوق شهروندی انجام شده است
فرماندار در یازدهمین جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان گفت : اگر وظایف سازمانی با اعتقاد قلبی و اخلاق مداری و تعهد سازمانی انجام شود حقوق شهروندی انجام شده است به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن – یازدهمین جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان به ریاست معین الدینی فرماندار و با حضور اعضا با دستور کارگزارش ساماندهی مخروبه های شهر در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، گزارش کمیته آموزش و مشاوره و نهادینه سازی فرهنگ کار ، تمهیدات صیانت از حقوق شهروندی و رفاه مسافران در ایام نوروز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن   یازدهمین جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان به ریاست معین الدینی فرماندار و با حضور اعضا با دستور کارگزارش ساماندهی مخروبه های شهر در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، گزارش کمیته آموزش و مشاوره و نهادینه سازی فرهنگ کار ، تمهیدات صیانت از حقوق شهروندی و رفاه مسافران در ایام نوروز برگزار شد.


معین الدینی فرماندار  در ابتدا ضمن   تسلیت عروج مظلومانه دهمین امام شیعیان امام هادی (ع) و تشکر از حضور به موقع اعضاء ؛   پس از استماع صحبتها و نقطه نظرهای اعضای کارگروه و مطرح نمودن عناوین مهم در جلسه، در خصوص حقوق شهروندی و فلسفه آن به ایراد سخن پرداخت و عنوان نمود مباحث حقوق شهروندی به اقتضای مبانی مستحکم و پشتوانه خوب معنوی که در فرهنگ دینی و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی داشته به اینجا رسیده و ابلاغ شده است . و با اشاره به روایت "حرمت انسان از حرمت کعبه بالاتر است" افزود فلسفه حقوق شهروندی کرامت انسانی است و چه مبنای مستکم تر از این ؟! اگر حقوق شهروندی به نحو احسن اجرا شود مسائل مختلفی که از همه جهات به آن مقید هستیم اعم از اخلاق ، تکریم ارباب رجوع ، رتق و فتق مشکلات مردم ، رعایت عدالت و انصاف و ... در حقوق شهروندی لحاظ شده است و اگر بخوبی اجرا شود حق مطلب ادا شده است .


مقام فرماندار  در ادامه مطالبی در خصوص این مهم که   همه عملکرد ادارات در حوزه حقوق شهروندی است و مدیران دستگاه‌های اجرایی خود را از فضای بخشنامه‌ای خارج و مسأله صیانت از فرهنگ عفاف و حجاب را ماورای وظیفه اداری دانسته و اینکه این یک تکلیف شرعی است ؛ اما این موضوع نیازمند یک کار ریشه‌ای است که به‌ صورت گروهی و با صرف زمان نه‌ تنها از سوی بخش‌های مختلف بلکه با همکاری و دست به دست هم دادن این مهم دنبال شود. دستگاه‌های اجرایی در زمینه الگوسازی، فضاسازی و مباحثی از این قبیل بیش‌ازپیش تلاش کنند. زیرا حقوق شهروندی به‌عنوان یک حق ذاتی هر انسانی و منشعب از تعالیم اسلامی است. رعایت حقوق شهروندی وظیفه هر شهروندی در هر جایگاهی است. این تعالیم و نگاه عمیق دین مبین اسلام است و امروز حقوق شهروندی توانسته به یک کلید واژه و مفهوم جهانی تبدیل شود.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان  در ادامه با بیان اینکه همه عملکرد ادارات در حوزه حقوق شهروندی است و اگر وظایف سازمانی  با اعتقاد قلبی و اخلاق مداری و تعهد سازمانی انجام شود  حقوق شهروندی انجام شده است . همچنین مباحث شهری و ضرورت ایجاد نشاط بصری در فضای شهری ، به ویژه در ایام نوروز مورد تأکید قرار داده و شهرداران را موظف به اجرای آن دانست.


فرماندار با اشاره به جایگاه روابط عمومی در ادارات اشاره داشت و افزود دولت الکترونیک و فضای مجازی از دیگر ابزار حقوق شهروندی است و فضای مجازی می تواند کمک خوبی باشد مشروط بر اینکه پیگیر باشیم و به نحو احسن از آن استفاده کنیم .وی  تأکید نمود در حوزه سازمانی باید برنامه سالانه تهیه کنیم ، مشکلات را ببینیم و برنامه ریزی اصولی و اساسی داشته باشیم .


فرماندار  در بخش دیگری از سخنانشان با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب، صیانت از حقوق شهروندی دو رویکرد مهم است و ما در هر دو موضوع باید به نحوی عمل کنیم که مناسب جامعه باشد که اگر عکس این موضوع باشد جامعه با چالش مواجه خواهد شد. مسأله فرهنگ عفاف و حجاب از اهمیت بالایی برخوردار است و وقتی‌که آسیب‌های اجتماعی جامعه را بررسی کنیم، اکثر آسیب های خانوادگی و اجتماعی منشأ و سرچشمه آن از کم توجهی به عفاف در جامعه است، ما به این جهت که می‌خواهیم از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کنیم ، باید وارد مقوله عفاف و حجاب شویم.


وی  خاطر نشان کرد براساس منشور حقوق شهروندی ابلاغ شده ،  درایام نوروز نیز مطابق سنوات گذشته برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است. این برنامه ریزی ها به منظور افزایش رضایتمندی مردم در نظام اداری و خدمات رسانی مناسب به گردشگران و مسافران و جلوگیری از تضییع حقوق شهروندی در ایام پایان سال جاری و تعطیلات نوروز است.

 

وی  افزود  ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان شهرستان در این زمینه تمهیدات مناسب را با هماهنگی ستاد هماهنگی خدمات سفر اتخاذ کرده است. در این برنامه ریزی مقرر شده بازرسان دستگاه های خدمات رسان نوروزی اعم از آموزش و پرورش، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، راهداری و حمل و نقل جاده ای، هلال احمر ، خدمات بهداشتی و درمانی  به طور مستمر برای برطرف کردن نواقص خدمات رسانی احتماعی و پاسخگویی مناسب به مسافران فعال باشند. در این زمینه برگ نظرسنجی از گردشگران و مسافران نیز تهیه شده که بازرسان دستگاه های اجرایی، موظف به توزیع آن در بین مخاطبان هستند که این ارزیابی نیز ملاکی برای تعیین نحوه خدمات رسانی کمیته ها در ایام نوروز است.

 

مقام فرماندار بیان داشت  پایگاه های ثابت و سیار امداد و نجات  ورودی و خروجی شهر ، آتش نشانی ، پایگاه های ثابت و سیار امداد خودرو جاده ای، بانک های کشیک و دستگاه های خودپرداز، جایگاه های سوخت،عوامل انتظامی و امنیتی ، راهنمایی و رانندگی، راهداری ، کشیک ادارات به ویژه آب و برق، از دیگر مراکزی هستند که باید فعال و  بازرسی از آن ها در ایام نوروز به صورت ویژه خواهد بود. چه بسا که خدمت رسانی خوب و مناسب باعث بجای ماندن خاطره خوب در مسافران ، ماندگاری ، رونق اقتصاد ، توسعه و تکرار مسافرات به شهرستان خواهد شد.

 

تعداد بازدید: 14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal