فرمانداری فریدن
خانه
1397/12/14 روستایی در جلسه کمیته ارتقاء شیرخام شهرستان اظهار داشت : مدیران و اعضای محترم جلسه با جدیت نسبت به آموزش دامداران تولید کننده شیر خام، ساماندهی خودرو های حمل شیر و الزام ماست بندی ها، واحدهای فراوری لبنی،  قنادیها و بستنی فروشی ها برای تهیه شیر مورد نیاز از ایستگاهها و مراکز مجاز اقدام نمایند وی تاکید نمود  البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که این اقدامات و تصمیمات زمانی موثر خواهد بود که با همراهی مردم و مصرف کنندگان همراه باشد که می بایست با آگاهی و دقت نظر در خرید محصولات شناسه دار و مطمئن، از تولید و عرضه محصولات بدون هویت جلوگیری نمایند.
روستایی در جلسه کمیته ارتقاء شیرخام شهرستان اظهار داشت : مدیران و اعضای محترم جلسه با جدیت نسبت به آموزش دامداران تولید کننده شیر خام، ساماندهی خودرو های حمل شیر و الزام ماست بندی ها، واحدهای فراوری لبنی، قنادیها و بستنی فروشی ها برای تهیه شیر مورد نیاز از ایستگاهها و مراکز مجاز اقدام نمایند وی تاکید نمود البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که این اقدامات و تصمیمات زمانی موثر خواهد بود که با همراهی مردم و مصرف کنندگان همراه باشد که می بایست با آگاهی و دقت نظر در خرید محصولات شناسه دار و مطمئن، از تولید و عرضه محصولات بدون هویت جلوگیری نمایند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن – جلسه کمیته ارتقاء شیر خام با حضور اعضا و به ریاست روستایی معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن   جلسه کمیته ارتقاء شیر خام با حضور اعضا و به ریاست روستایی معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری تشکیل گردید.

روستایی معاون برنامه ریزی و عمرانی طی سخنانی ضمن تقدیر از حضور اعضا اظهار داشت موضوع شیر از دو جنبه برای شهرستان مهم و حائز اهمیت می باشد. اول ارتباط صنعت دامپروری و تولید شیر با اشتغال و اقتصاد ساکنان منطقه که مشتمل بر چرخه ای از تولید، جمع آوری، تبدیل و فرآوری و عرضه و فروش می باشد که می بایست با برنامه ریزی و درایت لازم حداکثر استفاده و بهره وری از این ظرفیت در جهت توسعه اشتغال و افزایش درآمدزائی با ایجاد و توسعه واحدهای فرآوری و تبدیل، برند سازی برای محصولات سنتی و ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی در جهت حفظ جایگاه شهرستان و منطقه در زمینه فرآورده های لبنی سنتی نمود.


وی گفت جنبه دوم اهمیت موضوع ارتقای کیفیت شیر خام به لحاظ ارتباط با سلامت مردم و مصرف کنندگان میباشد چرا یکی از اقلام مهم سبد غذائی خانوار شیر و فرآورده های شیر می باشد. لذا ارتقاء کیفیت شیر از تولید تا تبدیل و فرآوری نقش بسزائی در سلامت مردم خواهد داشت چرا که شیر و فرآورده های لبنی یکی از راههای اصلی انتقال بیماری از دام به انسان نظیر بروسلوز ( تب مالت) می باشند که در صورت درگیری با تبعات عدیده ای همراه می باشد.


معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار اذعان داشت  بنابراین بر اساس دستور العمل های ابلاغی و شرح وظایف دستگاهی و همچنین تصمیمات جلسه میبایست مدیران و اعضای محترم جلسه با جدیت نسبت به آموزش دامداران تولید کننده شیر خام، ساماندهی خودرو های حمل شیر و الزام ماست بندی ها، واحدهای فراوری لبنی، قنادیها و بستنی فروشی ها برای تهیه شیر مورد نیاز از ایستگاهها و مراکز مجاز اقدام نمایند وی تاکید نمود  البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که این اقدامات و تصمیمات زمانی موثر خواهد بود که با همراهی مردم و مصرف کنندگان همراه باشد که میبایست با آگاهی و دقت نظر در خرید محصولات شناسه دار و مطمئن، از تولید و عرضه محصولات بدون هویت جلوگیری نمایند.        
تعداد بازدید: 17
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal