فرمانداری فریدن
خانه
1397/08/06 معین الدینی فرماندار در اولین مجمع سلامت شهرستان گفت : سلامت باید تبدیل به فرهنگ و مطالبه عمومی شود زیرا احساس سلامت و سلامت روانی جامعه در مرتبه بالاتری از بهداشت و سلامت جسمانی  است و این احساس سلامت حاصل نخواهد شد مگر اینکه از طریق مشارکت دادن مردم  و رفع مشکلات مختلفی  که در  حوضة بهداشت و سلامت احساس سلامت در جامعه غالب  گردد .
معین الدینی فرماندار در اولین مجمع سلامت شهرستان گفت : سلامت باید تبدیل به فرهنگ و مطالبه عمومی شود زیرا احساس سلامت و سلامت روانی جامعه در مرتبه بالاتری از بهداشت و سلامت جسمانی است و این احساس سلامت حاصل نخواهد شد مگر اینکه از طریق مشارکت دادن مردم و رفع مشکلات مختلفی که در حوضة بهداشت و سلامت احساس سلامت در جامعه غالب گردد . به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن – اولین مجمع عمومی سلامت شهرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیاوشی امام جمعه محترم شهر داران ،معین الدینی فرماندار ،برخی روسای ادارات و اعضای مجمع سلامت شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن  اولین مجمع عمومی سلامت شهرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیاوشی امام جمعه محترم شهر داران ،معین الدینی فرماندار ،برخی روسای ادارات و اعضای مجمع سلامت شهرستان  برگزار شد.

 

خاطرنشان می گردد فرماندار بعنوان رئیس مجمع سلامت شهرستان و شبکه بهداشت و درمان بعنوان دبیر مجمع فعالیت می نمایند.

مقام فرماندار ابتدا طی سخنانی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و آرزوی سلامتی و طول عمر برای رهبر فرزانه انقلاب و تقدیر از حضور حاضران علی الخصوص میهمانان استانی اظهار داشت سلامت مقولة گسترده ای است که ابعاد و اشکال مختلفی دارد و  حوزه های مختلفی را شامل می شود و  در جامعه ملموس است از سلامت اقتصادی ،محیط زیست و ... گرفته تا به سلامت جسمانی .

 

رئیس مجمع سلامت شهرستان با بیان اینکه سلامت به تامین رفاه کامل جسمی ،روانی و اجتماعی افراد اطلاق می گردد گفت از سوی سازمانهای بهداشت جهانی سلامت را ، نداشتن هیچ گونه مشکل روانی ،اقتصادی و سلامت جسمانی فرد  تعریف نموده اند  و  در هرم مازلو(هرم نیازها) نیز سلامت مانند امنیت و ... بعنوان نیاز مهم و اولیه بشر ذکر شده است . وی در ادامه با اشاره به تعالیم دینی و کلام پیامبر گرامی اسلام اذعان داشت امنیت و سلامت دو نعمتی هستند که معمولا ناپیدا می باشند .

 

نمایندة عالی دولت در شهرستان با عنوان اینکه در جامعه  مبتنی بر مردم سالاری دینی ما که  از طریق مشارکت عمومی و حداکثری مردم بوجود آمده و مشارکت مردم  در قالب  جمهوری اسلامی و با بیشترین نهادهایی مانند شوراها و مجامع مختلف نهادینه شده است  وی گفت مدیران عالی جامعه با استناد به قانون اساسی و قوانین بالادستی با ایجاد مجمع سلامت در حقیقت  مقوله خطیر سلامت را به مردم تفویض اختیارنموده و در راستای اجتماعی نمودن آن اقدام نموده اند و  تجربه ثابت کرده امکان موفقیت در اموری که مردم در آن دخیل هستند بیشتر از سایر امور بوده است.

 

وی گفت سلامت باید تبدیل به فرهنگ و مطالبه عمومی شود زیرا احساس سلامت و سلامت روانی جامعه در مرتبه بالاتری از بهداشت و سلامت جسمانی  است و این احساس سلامت حاصل نخواهد شد مگر اینکه از طریق مشارکت دادن مردم  و رفع مشکلات مختلفی که در  حوضة بهداشت و سلامت احساس سلامت در جامعه غالب  گردد .

 

رئیس مجمع سلامت شهرستان گفت در فریدن نیز تلاشهای بسیاری در حوزه های مختلف بهداشتی و سلامت  صورت گرفته که باعث ایجاد تحولات مثبتی گردیده اما به اقتضای شرایط موانع و مشکلاتی از جمله کمبود امکانات پزشکی در حوزه های مختلف علی الخصوص  ساختمان مستهلک تنها  بیمارستان شهرستان  باعث ایجاد لطمه به احساس سلامت عمومی مردم گردیده است.

 

مقام فرماندار در پایان ضمن تقدیر از تلاشهای صورت گرفته  گفت برای تمامی دست اندرکاران حوزه سلامت ارزوی توفیق بیش از پیش در امر سلامت و خدمت به جامعه دارم و ان شاالله همگی در حد مقدورات و به اقتضای وظیفه سازمانی و رسالت اخلاقی بتوانیم به افزایش احساس سلامت در جامعه کمک کنیم. 

 

ارائه گزارش دکتر شیخی مدیر محترم شبکه بهداشت و درمان ، سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سیاوشی امام جمعه محترم شهر داران و سرکارخانم شهیدی از معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و تجلیل از رابطین سلامت ،مدیران موفق مدارس در اجرای طرحهای سلامت از دیگر برنامه های این مجمع بود.

 
گفتنی است در حاشیه این مجمع به همت واحدهای بهداشت محیط ،بهداشت حرفه ای ،خانواده ،مدارس ،تغذیه ،دهان و دندان و بیماری های واگیر نمایشگاه تجهیزات مهندسی بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای و مکملهای بهداشت خانواده ،جزوه های آموزشی ، تجهیزات واحد بیماری های واگیردار و غیرواگیر  و کیت سنجش قند و ... در معرض دید عموم قرار گرفت . 
 
 
تعداد بازدید: 32
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal