فرمانداری فریدن
خانه
1397/08/05 فرماندار در آئین نواختن زنگ پدافند غیر عامل در جمع مسئولین و دانش آموزان  فرهنگ سازی و اطلاع رسانی  را یکی از عوامل مهم در موضوع  پدافند غیرعامل عنوان نمود و گفت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی و تبدیل این بحث به یک مطالبه عمومی می تواند قسمت اعظم مشکلات را کاهش دهد .
فرماندار در آئین نواختن زنگ پدافند غیر عامل در جمع مسئولین و دانش آموزان فرهنگ سازی و اطلاع رسانی را یکی از عوامل مهم در موضوع پدافند غیرعامل عنوان نمود و گفت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی و تبدیل این بحث به یک مطالبه عمومی می تواند قسمت اعظم مشکلات را کاهش دهد . به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن – با حضور معین الدینی فرماندار و رئیس کارگروه پدافند غیر عامل شهرستان و مسئولین کارگروههای مربوطه زنگ پدافند غیر عامل در دبیرستان شهید آیت نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن  با حضور معین الدینی فرماندار و رئیس کارگروه پدافند غیر عامل شهرستان و مسئولین کارگروههای مربوطه زنگ پدافند غیر عامل در دبیرستان شهید آیت نواخته شد.


معین الدینی فرماندار طی سخنانی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و آرزوی سلامتی و طول عمر برای رهبر فرزانه انقلاب از حضور در جمع دانش آموزان دبیرستان شبانه روزی آیت شهر داران اظهار خوشحالی نمود و با اشاره به هفته پدافند غیر عامل گفت پدافند به مجموعه اقداماتی که برای حفظ ،حراست و دفاع از داشته ها انجام می دهیم گفته می شود .


مقام فرماندار اظهار داشت اولین چیزی که از پدافند به ذهن متبادر می شود پدافند نظامی از جمله پدافند هوایی و ... می باشد اما در واقع پدافند غیر عامل از لحاظ مفهومی نقطه مقابل پدافند نظامی است و کاملا غیرنظامی و صلح آمیز بوده و منطبق با فطرت انسان است وی قدمت پدافند غیر عامل را با قدمت بشر اولیه یکی دانست و اذعان داشت بشر اولیه در مواجهه با مسائل زیست محیطی و مشکلاتی که با آن مواجهه بود تمهیداتی اندیشید و به این نتیجه رسید که صرف داشتن صلاح و ابزار دفاع از خودش در تنازع با طبیعت و موجودات پیرامونی و غلبه بر آنها کفایت نمی کند و در کنار آنها امکانات و دستاوردهای دیگری نیز نیاز است تا بتواند ضمن حفاظت از خود از ابزار و وسایل خود نیز نگهداری نماید .


رئیس شورای پدافند غیر عامل شهرستان غارنشینی ،ساختن برج و بارو ،حفر خندق در اطراف شهرها و روستاها را از جمله مصادیق پدافند غیر عامل عنوان نمود که از ابتدای خلقت بشر روزبه روز تکامل پیدا نمود و در سده های بعد به اقتضای پیشرفت ها و مخاطرات جدید اشکال متنوع تری پیدا نمود و درنهایت کشورها به این نتیجه رسیدند که پدافند غیر عامل باید به شکل یک سازمان بصورت رسمی فعالیت نماید.


نمایندة عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران در سال 1382 با فرمان مقام معظم رهبری سازمان پدافند غیرعامل شکل گرفت کاهش توانایی دشمن ،تعدیل آسیب پذیری و کاهش خسارات ،حفظ سرمایه های کشور و کاهش هزینه ها و صرفه جویی در هزینه های تسلیحاتی را از جمله اهداف سازمان پدافند غیر عامل در کشورمان معرفی نمود.


معین الدینی در ادامه خاطر نشان نمود علاوه بر سازمان مرکزی پدافند غیر عامل کشور در استانها و شهرستانها نیز پدافند غیر عامل در غالب ستادهای پدافند غیرعامل فعالیت می نماید وی افزود در شهرستان نیز شورای پدافند غیر عامل متشکل از کارگروههای مختلف از جمله ساماندهی و مشارکت مردمی به ریاست فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج ، ایمنی و انتظامی به ریاست نیروی انتظامی ، پشتیبانی و خدماتی به ریاست شهردار مرکزی ، فرهنگی و اجتماعی به ریاست آموزش و پرورش ،بهداشت و سلامت به ریاست شبکه بهداشت و درمان ، امداد و نجات به ریاست جمعیت هلال احمر، آب به ریاست آب و فاضلاب شهری ، جهاد به ریاست جهاد کشاورزی ، ارتباطات به ریاست مخابرات ، انرژی به ریاست برق ، صنعت ،معدن و تجارت به ریاست صنعت ،معدن و تجارت فعالیت می نماید.


رئیس شورای پدافند غیرعامل شهرستان در ادامه با بیان اینکه خلاصة  سخن در پدافند غیرعامل این است که پیشگیری بهتر از درمان است اظهار داشت قطعا با پیشگیری و مقابله می توان از پرداخت هزینه های گزاف جلوگیری نمود وی خاطر نشان کرد به واسطه هشت سال دفاع مقدس ما در عرصه دفاع از کشور سابقه درخشانی داریم و یقیناً پیشگیری از مسائل و دفاع غیر نظامی می تواند حتی در جریان جنگ ما را به جلو هدایت نماید و مشکلات را کمتر کند.


مقام فرماندار فرهنگ سازی و اطلاع رسانی را یکی از عوامل مهم در موضوع  پدافند غیرعامل عنوان نمود و گفت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی و تبدیل این بحث به یک مطالبه عمومی می تواند قسمت اعظم مشکلات را کاهش دهد . وی سپس از دانش آموزان خواست در بُعد اطلاع رسانی و فرهنگ سازی خانواده ها و تبدیل موضوع پدافند غیر عامل به یک مطالبه عمومی پیش قدم باشند و اظهار امیدواری نمود به اقتضای ورود دانش آموزان در مباحث پدافند غیر عامل و تقویت ابعاد علمی این پدافند در عرصه های مختلف  از جمله فضای سایبری در جهت  مثبت حرکت نماییم و ضمن دستیابی به  تحولات مثبت در این عرصه بتوانیم از داشته هایمان به نحو احسن دفاع کنیم.

 
 
تعداد بازدید: 35
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal