فرمانداری فریدن
خانه
1397/07/17 فرماندار در جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون توسعه اشتغال پایدار روستایی اظهار داشت : بخش عمده وسعت و جمعیت شهرستان فریدن  روستایی بوده و ما  با نگاهی ویژه پیگیر حل مشکلات روستائیان  از جمله اشتغال می باشیم و امیدواریم روستاهای شهرستان  با ایجاد اشتغال و انجام کارهای تولیدی به سمت و سوی چهره واقعی خود بعنوان  منبع تولید و منشاء برکت  پیش روند.
فرماندار در جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون توسعه اشتغال پایدار روستایی اظهار داشت : بخش عمده وسعت و جمعیت شهرستان فریدن روستایی بوده و ما با نگاهی ویژه پیگیر حل مشکلات روستائیان از جمله اشتغال می باشیم و امیدواریم روستاهای شهرستان با ایجاد اشتغال و انجام کارهای تولیدی به سمت و سوی چهره واقعی خود بعنوان منبع تولید و منشاء برکت پیش روند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن – جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون توسعه اشتغال پایدار روستایی با حضور معین الدینی فرماندار ،انصاری مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها ، بخشداران مرکزی و زنده رود ، نمایندگان شرکت لیان ،اتحادیه شرکت تعاونی دهیاریهای استان ، روسای شوراهای بخش و دهیاران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن  جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون توسعه اشتغال پایدار روستایی با حضور معین الدینی فرماندار ،انصاری مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها ، بخشداران مرکزی و زنده رود ، نمایندگان شرکت لیان ،اتحادیه شرکت تعاونی دهیاریهای استان ، روسای شوراهای بخش و دهیاران برگزار شد.


مقام فرماندار طی سخنانی ضمن خیرمقدم به حاضران علی الخصوص مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها و همراهان و تشکر از برنامه ریزی در خصوص ایجاد اشتغال در روستاها گفت : با توجه به پیشینه و صبغة تاریخی ،اجتماعی و اقتصادی شهرستان و به دلیل مشکلات پیش رو قطعا شهرستان فریدن از برگزاری جلسات اینچنینی استقبال نموده و تلاش می کنیم بخشی از مشکلات روستاهای  شهرستان را با همفکری و همکاری دفتر امور روستایی استانداری پیگیری و حل و فصل نمائیم.


نمایندة عالی دولت در شهرستان در ادامه دهیاران را پلة اول مدیریت در نظام اداری و مجموعه مدیریتی کشور معرفی نمود و گفت به اقتضای جایگاه دهیاران در روستاها توقعات متنوعی از آنها متصور است و انتظار داریم بعنوان نمایندگان دولت در روستاها در تمامی حوزه ها ورود نمایند وی اظهار داشت در شهرستان فریدن به دلیل محرومیتها و عقب افتادگیهای متعدد یکی از عمده مشغله های دهیاران مسائل عمرانی و پیگیری اجرای طرحهای هادی بوده اما از آنجا که دهیاران نمایندگان دولت در روستاها هستند انتظار است  دهیاران پی گیر  سیاستهای نظام و بخصوص دولت در همه حوزه ها باشند .


معین الدینی افزود امروز سیاست اصلی  نظام و دولت حل مسائل اقتصادی ،معیشت و اشتغال بوده و دهیاران نیز به اقتضای شرایط مذکور باید در ایفای نقش و اجرای سیاستهای دولت گام بردارند وی با بیان اینکه در گذشته اشتغال صرفاً از ناحیه دولت بوده و نگاه به اشتغال خصوصا تحصیلکردگان پشت میز نشینی بود گفت این نگاه آسیبهای متعددی داشته که تبعات آن گریبانگیر کشور و نظام اقتصادی گردیده است که امروز با تلاش دولت شرایط خوبی برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی تسهیل گردیده است  و در مواردی که قبلا با مشکل روبرو بوده امروز سعی در مرتفع نمودن آنها داریم .


فرماندار با اشاره به اقدامات انجام شده پیرامون اشتغال و ارائه طرحهای اشتغالزایی و کارآفرینی در شهرستان گفت خوشبختانه برای ارائه طرحهای اشتغال دهیاران محترم جهادی ورود نمودند و حتی بصورت چهره به چهره و با حضور در درب منازل در این خصوص پیگیری  نمودند.


فرماندار در پایان گفت بخش عمده وسعت و جمعیت شهرستان فریدن   روستایی بوده و ما  با نگاهی ویژه پیگیر حل مشکلات روستائیان  از جمله اشتغال می باشیم و امیدواریم روستاهای شهرستان  با ایجاد اشتغال و انجام کارهای تولیدی به سمت و سوی چهره واقعی خود بعنوان  منبع تولید و منشاء برکت   پیش روند.


انصاری مدیر کل دفتر امور روستایی نیز گفت تاکنون بیش از 300 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی از محل صندوق توسعه ملی برای روستاهای استان در نظر گرفته شده است که از این میزان تاکنون 75 درصد از آن تخصیص یافته است وی گفت با اشاره به اینکه در جذب این اعتبارات تا حدودی استان عقب هست افزود با توجه به طرح هایی که ارائه می شود تا سقف 2 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات در شهرستانها قابل پرداخت است و بالاتر از آن تا سقف 60 میلیارد ریال با تصویب کارگروه اشتغال استان پرداخت می شود و بیشتر از آن باید در کارگروه اشتغال کشور به تصویب برسد.


خاطر نشان می گردد در این جلسه که با موضوع توسعه اشتغال پایدار روستایی برگزار شد که نمایندگان شرکت لیان ،اتحادیه شرکت تعاونی دهیاریهای استان و...  نیز پیرامون کارآفرینی در روستاها توسط دهیاران توضیحاتی ارائه نمودند.


گفتنی است در حاشیه این جلسه فرماندار با همراهی مدیرکل دفتر امور روستایی از تعدادی طرحهای اشتغال روستایی از جمله کارگاه فرچه سازی عادگان،کارگاه ریخته گری خویگان،کارگاه فنس سازی در شهر داران ،کارگاه تولید ظروف آلومینیوم و روی بادجان ،کارخانه در شرف راه اندازی فرآوری کود پرندگان ،کارگاه تولید تشک و بالش ،اجرای طرح های هادی و زیر سازی و جدول گذاری معابر روستای ننادگان  بازدید بعمل آمد.

 
تعداد بازدید: 45
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal