فرمانداری فریدن
خانه
1397/07/15 فرماندار در جلسه ارتقاء کیفیت و بهبود تولید شیر در  شهرستان گفت : تولید شیر و لبنیات یکی ازمنابع درآمد مردم شهرستان از گذشته تا بحال بوده و برای شهرستان در کنار  کشاورزی و دامداری بعنوان یک برند محسوب  و نباید با سهل نگاری و کم کاری به این برند قدیمی و امکان ایجاد اشتغال و درآمد برای شهرستان آسیب زد
فرماندار در جلسه ارتقاء کیفیت و بهبود تولید شیر در شهرستان گفت : تولید شیر و لبنیات یکی ازمنابع درآمد مردم شهرستان از گذشته تا بحال بوده و برای شهرستان در کنار کشاورزی و دامداری بعنوان یک برند محسوب و نباید با سهل نگاری و کم کاری به این برند قدیمی و امکان ایجاد اشتغال و درآمد برای شهرستان آسیب زد به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن – جلسه ارتقاء کیفیت و بهبود تولید شیر در شهرستان با حضور اعضا با محوریت اداره دامپزشکی و به ریاست معین الدینی فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن جلسه ارتقاء کیفیت و بهبود تولید شیر در شهرستان با حضور اعضا با محوریت اداره دامپزشکی و به ریاست معین الدینی فرماندار برگزار شد.


ابتدای جلسه دکتر کیماسی رئیس دامپزشکی شهرستان با ارائه پاورپوینت آموزشی با نگاهی کلی مراحل تولید ،جمع آوری و توزیع شیر را بیان نمود و وظایف ادارات را در خصوص بهینه سازی دامداریها ، اجرای طرح نظارت بر ماست بندی ها ، نظارت و بازرسی ایستگاههای جمع آوری شیر ، برگزاری جلسات هماهنگی ، اخذ مجوزهای لازم برای متقاضیان ، برخورد با متخلفین و ... بیان نمود.


مقام فرماندار نیز پس از شنیدن گزارش دامپزشکی و نظرات و پیشنهادات حاضرین در جلسه با بیان اینکه تولید شیر و لبنیات یکی از مشاغل درآمد مردم شهرستان از گذشته تا بحال بوده و برای شهرستان در کنار کشاورزی و دامداری بعنوان یک برند محسوب و نباید با سهل نگاری و کم کاری به این برند قدیمی و امکان ایجاد اشتغال و درآمد برای شهرستان آسیب زد  و وظیفة ماست که در راستای ارتقاء ،رشد کیفی و معرفی بیش از پیش این برند تلاش نماییم.


معین الدینی در ادامه افزود گام اول برای ارتقاء کیفیت و بهبود وضعیت شیر ساماندهی ایستگاههای جمع آوری شیر و نظارت بر مراحل خرید ،انتقال و فراوری در شهرستان بوده و ایستگاههای بدون مجوز بعد از  تذکر کتبی یک هفته ای از طریق اداره دامپزشکی و در صورت عدم انطباق با شرایط قانونی تعطیل شوند .


نمایندة عالی دولت در شهرستان فرهنگ سازی همراه با آموزش و ترویج را گام دوم در ارتقاء کیفیت و بهبود وضعیت شیر دانست و خطاب به مدیران دامپزشکی ،شبکه بهداشت و درمان و نمایندة جهاد کشاورزی گفت در خصوص فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به جامعة هدف حق مطلب ادا نشده و باید برنامه ریزی دقیق در این خصوص انجام گردد وی گفت مدعوین حاضر در این جلسه تنها بخش کوچکی از جامعة هدف بوده و باید برای بخش عظیم جامعه هدف که شامل کشاورزان ، دامداران و تولید کنندگان لبنیات است آموزش و اطلاع رسانی صورت گیرد . 


 نمایندة عالی دولت در شهرستان با تاکید بر اینکه قطعا کشاورزان ،دامداران و تولید کنندگان لبنیات در شهرستان اگر آموزش های لازم را ببینند و توجیه شوند خود را مقید به رعایت موارد بهداشتی می نمایند گفت برگزاری دوره های آموزشی گروهی و آموزشهای چهره به چهره و اطلاع رسانی در خصوص مراحل مختلف دوشش و نگهداری شیر ، تغذیه دام و کیفیت تغذیه  می تواند راهگشا باشد.


پیگیری تشکیل کمیته های بارزسی ، فرهنگی ، آموزش و ترویج ، استمرار برگزاری جلسات ، تعیین مهلت 6 ماهه بر تغییر وضعیت ایستگاههای شیر دارای مجوز ، جلوگیری از فعالیت غیر قانونی افراد فاقد مجوز، ایجاد بازار رقابت سالم برای جمع آوری شیر، پیگیری جدی مصوبات کمیته ها و گزارش اقدامات و ... از دیگر موارد مورد تاکید فرماندار بود.

تعداد بازدید: 45
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal