فرمانداری فریدن
خانه
1397/06/19 فرماندار در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان تاکید نمود: برگزاری پر شور مراسم عزاداری امام حسین (ع)  نقطه عطفی در راستای ایجاد وحدت در میان شیعیان  است
فرماندار در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان تاکید نمود: برگزاری پر شور مراسم عزاداری امام حسین (ع) نقطه عطفی در راستای ایجاد وحدت در میان شیعیان است به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن – جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین انصاری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ،ائمه محترم جمعه شهرهای داران و دامنه ،معین الدینی فرماندار و اعضا به دبیری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با دستور کار برنامه مقابله با خرافات و پیراهه های دینی و مذهبی و برنامه ساماندهی و ارتقاء محتوایی مجالس عزاداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن  جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین انصاری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ،ائمه محترم جمعه شهرهای داران و دامنه ،معین الدینی فرماندار و اعضا به دبیری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با دستور کار برنامه مقابله با خرافات و پیراهه های دینی و مذهبی و برنامه ساماندهی و ارتقاء محتوایی مجالس عزاداری  برگزار شد.


مقام فرماندار طی سخنانی ضمن تشکر از حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در شهرستان فرا رسیدن ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را تسلیت عرض نمود و گفت خوشبختانه به اقتضای باورهای دینی عمیق مردم در فریدن مشکل خاصی بلحاظ خرافات نداریم هر چند این موضوع نباید ما را از فرهنگ سازی در خصوص معرفی آثار و برکات قیام امام حسین (ع) غافل نماید.


نمایندة عالی دولت در شهرستان با اشاره به جمله حضرت امام خمینی (ره) که می فرمایند ما هر چه داریم از محرم و صفر است اظهار داشت  برگزاری پر شور مراسم عزاداری امام حسین (ع)  نقطه عطفی در راستای ایجاد وحدت در میان شیعیان است و بعضا ممکن است مخاطراتی نیز بواسطه بدعتهایی که در روند این وحدت آفرینی بوجود می آید ایجاد شود که با فرهنگ سازی می توان آنها را نیز اصلاح نمود.


مقام فرماندار افزود در بسیاری مواقع بواسطه برگزاری مراسم محرم و صفر در کشورهای غیر مسلمان نیز گرایشاتی ایجاد می شود و حتی بسیاری از بزرگان و صاحب نظران ادیان دیگر نیز به این موضوع اعتقاد داشته تا جایی که یکی از نویسندگان بزرگ مسیحیت می گوید ای کاش ما نیز یک شخصیت مانند حسین داشتیم.


فرماندار با بیان اینکه پسندیده نیست بواسطه برخی از بدعتها نتوانیم اثرات قیام امام حسین را به جهانیان ابلاغ نماییم گفت شهادت امام حسین (ع) نیز به واسطه  انحرافات در دین  شکل گرفت و در حقیقت قیام اباعبدالله  برای مبارزه با خرافه ها بود که  نباید از این اصل غافل شد.


نمایندة عالی دولت در شهرستان در پایان سخنانش یکبار دیگر به وحدت حاصل از برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) اشاره نمود و گفت این وحدت لازمة پیشرفت جامعه مسلمین بوده و امیدوارم ما نیز در شهرستان از همین اثر وحدت بخش مراسمات محرم به نحو مطلوب بهره مند شویم.


ساماندهی هیاتهای مذهبی ، تشکیل هیات عزاداری ویژه بانوان ، قرار ندادن خرافه ها بعنوان سمبل اعتقادات مردم ، شناسایی نقاط قوت فرهنگی جامعه و تقویت آنها ، توجه به نیازهای فرهنگی جامعه ، سطح بندی مداحان و آموزش آنها و ... از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

 

تعداد بازدید: 28
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal