فرمانداری فریدن
خانه
1397/06/19 فرماندار در دیدار با دکتر معتمد مدیر بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور و میرزایی مدیرکل تعاون روستایی استان اظهار داشت : یکی از مشکلات فروش محصولات کشاورزی شهرستان ،نبود صادر کننده محلی محصولات کشاورزی و آسیب های مالی از واسطه گری و دلالی  است
فرماندار در دیدار با دکتر معتمد مدیر بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور و میرزایی مدیرکل تعاون روستایی استان اظهار داشت : یکی از مشکلات فروش محصولات کشاورزی شهرستان ،نبود صادر کننده محلی محصولات کشاورزی و آسیب های مالی از واسطه گری و دلالی است به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن – در پی حضور دکتر کشاورزی معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان و به دنبال درخواست مدیریت شهرستان مبنی بر خرید و صدور محصولات کشاورزی شهرستان از جمله پیاز و سیب زمینی دکتر معتمد مدیر بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور و میرزایی مدیرکل تعاون روستایی استان با حضور در شهرستان و دیدار با فرماندار در خصوص خرید توافقی پیاز با قیمت پایه هر کیلو 470 تومان در مرحله اول و افزایش تصاعدی قیمت در مراحل بعدی بحث و تبادل نظر نمودند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن  در پی حضور دکتر کشاورزی معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان و به دنبال درخواست مدیریت شهرستان مبنی بر خرید و صدور  محصولات کشاورزی شهرستان از جمله پیاز و سیب زمینی دکتر معتمد مدیر بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور و میرزایی مدیرکل تعاون روستایی استان با حضور در شهرستان و دیدار با فرماندار در خصوص خرید توافقی پیاز با قیمت پایه هر کیلو 470 تومان در مرحله اول و افزایش تصاعدی قیمت در مراحل بعدی بحث و تبادل نظر نمودند.


مقام فرماندار طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از حضور دکتر معتمد مدیر بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور و میرزایی مدیرکل تعاون روستایی استان در شهرستان ضمن معرفی شهرستان بلحاظ قدمت و   پیشینة کشاورزی گفت فریدن یکی از قطبهای کشاورزی کشور بوده که توانسته در طی سالهای مختلف مقامهایی نیز در تولید سیب زمینی و ... در سطح کشوری و استانی کسب نماید که متاسفانه یکی از مشکلات   فروش محصولات کشاورزی شهرستان ،نبود صادر کننده محلی محصولات کشاورزی و سوء استفاده واسطه ها و دلالان است که لازم است با همکاری و تعامل دو سویه در مورد آگاه سازی و آموزش  نیروهای موجود  در شهرستان برنامه ریزی نموده و صدور بی واسطة محصولات کشاورزی را تسهیل نماییم .


بحث و تبادل نظر پیرامون خرید تضمینی شیر و حذف دلالان ، اتخاذ تدابیرمناسب برای تولید و بسته بندی گوشت ، برنامه ریزی برای فروش محصول سیب زمینی  با بسته بندی مناسب برای عرضه در بازار ، تداوم خرید پیاز شهرستان تا پایان برداشت محصول و افزایش پلکانی قیمت در صورت همکاری کشاورزان ، حمایت ، تشویق و آموزش افراد علاقمند و محلی برای ورود به عرصه صادرات ، آموزش و آگاه سازی کشاورزان و دامداران و معرفی نمونه ها و الگوهای موفق و ... از اهم موضوعات   جلسه بود.


گفتنی است طی بازدید دکتر معتمد مدیر بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور و میرزایی مدیرکل تعاون روستایی استان از مزارع پیاز شهرستان و توافق با کشاورزان مقرر گردید در مرحلة اول 500 تن پیاز با قیمت پایه هر کیلو 470 تومان توسط تعاون روستایی شهرستان خرید و بارگیری گردد که این میزان تا بیش از ده هزار تن در مرحلة اول قابل افزایش است. 


لازم به ذکر است در این جلسه فرماندار ضمن تماس تلفنی با دکتر برابری  معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی کشور در خصوص تداوم خرید پیاز و ... و رفع مشکلات کشاورزان نیز بحث و تبادل نظر نمودند.

 

تعداد بازدید: 52
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal