فرمانداری فریدن
خانه
1397/05/13 فرماندار در جمع اعضای شورای اسلامی و دهیار اسکندری گفت : ایجاد مشوق و  اعطای امتیاز به افرادی که در پرداخت خودیاری یا آزادسازی و تعریض معابر همکاری و تعامل دارند می تواند عامل موثری برای فرهنگ سازی و جذب کمکهای اینچنینی باشد.
فرماندار در جمع اعضای شورای اسلامی و دهیار اسکندری گفت : ایجاد مشوق و اعطای امتیاز به افرادی که در پرداخت خودیاری یا آزادسازی و تعریض معابر همکاری و تعامل دارند می تواند عامل موثری برای فرهنگ سازی و جذب کمکهای اینچنینی باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن  معین الدینی فرماندار با همراهی نظام الاسلامی بخشدار مرکزی از روستای اسکندری بازدید نمود.


استقبال از فرماندار و ادای احترام به مقام والای شهدای روستای اسکندری از جمله برنامه های ورود فرماندار به این روستا بود.


پخش بیش از 3000 تن آسفالت (تاکنون) با مشارکت بنیاد مسکن و دهیاری از جمله کارهای در دست اقدام  در روستای اسکندری  در سال 97 می باشد  معین الدینی پس از شنیدن گزارش دهیار و اعضای شورا از تعامل و همکاری خوب  اهالی با دهیاری در خصوص آزاد سازی معابر و تخریب برخی بافتهای فرسوده اظهار داشت : ایجاد مشوق و اعطای امتیاز به افرادی که در پرداخت خودیاری یا آزادسازی و تعریض معابر همکاری و تعامل دارند می تواند عامل موثری برای فرهنگ سازی و جذب کمکهای اینچنینی باشد.


استفاده از فضاهای دولتی مازاد و بلااستفاده برای راه اندازی خانه ورزش و ایجاد فضای سبز و بوستان روستایی در ورودی از جمله توصیه های فرماندار به اعضای شورا و دهیار بود وی گفت با توجه به موقعیت و پتانسیل گردشگری روستا و مهمتر از همه به منظور معرفی روستا بعنوان یک روستای زیبا و دارای جاذبه گردشگری در شهرستان و استان و جذب گردشگر کار دشواری نخواهد بود و شما می توانید با تهیه و اجرای طرحی گردشگری و بوم گردی در جهت ایجاد اشتغال و درآمد زایی گام بردارید.ساماندهی  زمینهای واگذار شده به دهیاری و تعیین تکلیف زمینهای واگذار شده به ادارات و پیگیری و رایزنی در راستای بهره برداری بهینه از آنها از دیگر موارد مورد تاکید فرماندار بود .


مقام فرماندار در ادامه حضور در روستای اسکندری با برخی سرمایه گذاران محلی و افراد جویای کار نیز دیدار نمود و ضمن دادن قول مساعد در خصوص حمایت و همکاری مجموعه مدیریت شهرستان از طرحهای اشتغال گفت از وامهای کم بهره روستایی برای ایجاد فضاهای کسب و کار کوچک با توجه به نیاز و پیشینة شغلی شهرستان استفاده نمایید.


نمایندة عالی دولت در شهرستان در خصوص اشتغال و سرمایه گذاری در روستا خطاب به اعضای شورای اسلامی و دهیار گفت : شما بعنوان متولی امور روستا که مورد وثوق و اعتماد مردم می باشید باید سیاستگذاری و راهیابی نموده و ضمن استفاده از نظرات سازنده اهالی ، مردم را به سمت و سوی کارآفرینی هدایت نمایید.


فرماندار در ادامه در جلسه جمع بندی مسائل و مشکلات روستا اظهار داشت به ساخت و سازهای غیر قانونی به دید درآمدزایی نگاه نکنید و بر حسب وظیفه اخلاقی و کاری ضمن دادن اخطار به افراد از ساخت و سازهای غیر مجاز  نیز ممانعت نمایید زیرا  اینگونه ساخت و سازها هم به ضرر کل روستا و هم مالکین بوده و  ساختمانی که می توانست با مبلغی اندک پروانه ساختمان بگیرد و بعضاً امکان اعمال تخفیفاتی هم در مورد آن وجود داشته ولی بدلیل عدم اخذ پروانه و احداث غیر قانونی اکنون باید چند برابر جریمه پرداخت کند.      


بازدید از آرامستان و ساختمان غسالخانه قدیمی و تخریبی ،  کانون فرهنگی مساجد و تعمیر ساختمان دهیاری و همچنین بررسی مشکلات جایگاه عرضه فراورده های نفتی از دیگر برنامه های حضور فرماندار و همراهان در روستای اسکندری بود.

 
تعداد بازدید: 54
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal