فرمانداری فریدن
خانه
1397/05/09 فرماندار در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان که با موضوع آسیب شناسی فرهنگ کار در شهرستان برگزار گردید اظهار داشت : کار کردن بعنوان یک ارزش در فرهنگ ما بایستی نهادینه شود تا از این طریق بتوان بنیانهای فرهنگ صحیح کار را بنا نهاد و در جهت تقویت آن گام برداشت
فرماندار در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان که با موضوع آسیب شناسی فرهنگ کار در شهرستان برگزار گردید اظهار داشت : کار کردن بعنوان یک ارزش در فرهنگ ما بایستی نهادینه شود تا از این طریق بتوان بنیانهای فرهنگ صحیح کار را بنا نهاد و در جهت تقویت آن گام برداشت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن  چهارمین جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان در سال جاری به ریاست   معین الدینی فرماندار با حضور اعضا و دستور کار آسیب شناسی فرهنگ کار ، نقش مدیریت در ارتقاء فرهنگ کار در سازمان ، آموزش و آگاه سازی و ارائه پیشنهادات و راهکارها برگزار گردید.


مقام فرماندار پس از شنیدن گزارش عملکرد و نظرات حاضرین با اشاره به اهمیت فرهنگ اصیل که در میان صاحب ‌نظران همواره به عنوان بزرگترین پیش‌نیاز نیل به توسعه همه جانبه مطرح بوده است به نکات مثبت فرهنگ ایرانی و همچنین فرهنگ مذهبی و اعتقادی از جمله توجه به کار و پرهیز از تن پروری اشاره و افزود فرهنگ توسعه محور، همواره توده‌های مختلف اجتماعی را به سوی دستیابی به آرمانی بزرگ که همان توسعه همه جانبه کشور است راهنمایی و هدایت می‌کند.


مقام فرماندار با بیان اینکه چالش های موجود در فرهنگ کار در کشور ما موجب شده است تا کم‌ کاری در میان ما به نوعی عادت تبدیل شود و افراد در بسیاری از موارد به شغلی که پیشه کرده‌اند بها ندهند و اصول مسلم کار و تلاش را رعایت نکنند گفت  لذا وضعیت فرهنگ کار در کشور از جمله  شهرستان زمینه ساز توسعه اقتصادی و اجتماعی مطلوب نیست و از این رو بایستی متحول گردد.نوع نگرش به اشتغال در نسل جدید نسبت به نگرش گذشتگان تغییر کرده و جوانان ما در این ذهنیت هستند که اشتغال فقط در بخش دولتی امکانپذیر است .


معین الدینی افزود برای تجدید نظر در فرهنگ کار باید برگردیم به اصالت فرهنگ کار خودمان تا مشکلات ناشی از بیکاری و آسیب های پیامد آن حل شود ؛ وی با اشاره به گزارش عملکرد مدیر کمیته امداد شهرستان اذعان داشت اینکه افراد تحت پوشش نهاد های حمایتی متأسفاته هرساله افزایش داشته نشان می دهد که مشکل فرهنگ کار حل نشده است و باید اصلاحی در آن بوجود آید . این در حالی است که در جهان پیشرفته صنعتی با وقوف بیشتر به نقش استراتژیک نیروی انسانی و نگرش‌های آن به کار و تولید، مفهوم فرهنگ کار از اهمیت فزاینده‌ای برخوردار شده است. از این رو چنانچه در برنامه‌های توسعه بر مقوله کار و فرهنگ آن بی‌توجه باشیم در واقع به یک رکن عمده در مقوله رشد جامعه  و منطقه بی‌اعتنا مانده‌ایم


نمایندة عالی دولت در شهرستان در ادامه خاطرنشان کرد  اگر چه بحث فرهنگ و فرهنگ سازی و کار در حوزه فرهنگ یک کار پرمشقت و دور بازده است و مستلزم عزم جدی است ، لیکن باید به اتفاق نظر و همفکری راهکارهای آن را تعریف کنیم که چگونه می توانیم به اصلاح فرهنگ کار در شهرستان برسیم


مقام فرماندار با تاکید بر اینکه کار کردن بعنوان یک ارزش در فرهنگ ما بایستی نهادینه شود تا از این طریق بتوان بنیانهای فرهنگ صحیح کار را بنا نهاد و در جهت تقویت آن گام برداشت. اعلام داشت کار نقش کلیدی در توازن بخشیدن به ساختارهای اقتصادی و اجتماعی جامعه دارد. می‌توان گفت تمام پیامدهای دیگر زندگی بشر به کار بستگی دارد. و دوام یک سیستم اجتماعی براساس قدرت آن در حفظ و هدایت تمایل به کار در جهت هدف‌های مطلوب قرار دارد.


وی اظهار داشت هدف از برگزاری این جلسه بررسی فرهنگ کار و ارائه راه‌کارهایی برای ارتقای آن در شهرستان است .درهمین راستا سیاست و تلاش دولت بر ایجاد اشتغال از طریق پرداخت تسهیلات کم بهره و تشویق بخش خصوصی بوده و زیر ساختهای آن را نیز فراهم کرده است. اما در شهرستان متأسفانه علی رغم پتانسیل موجود اشتغال کافی از این امر نمی شود و این به دلیل فرهنگ کار و نوع نگرش به به اشتغال و کار می باشد. باید به این باور برسیم که ریسک پذیر باشیم ، نگاهمان به کار و تلاش عوض شود و اصلاح فرهنگ کار در شهرستان کارگشا بوده و با بازگشت به فرهنگ اصیل بومی خود در این ارتباط قطعا"به نتیجه مطلوب خواهیم رسید.


برگزاری کارگاههای آموزشی و مشاوره ای ، تقویت خود باوری و ریسک پذیری ، پرهیز از مصرف گرایی و اصلاح الگوی مصرف ، صرفه جویی در مصرف منابع انرژی ، اطلاع رسانی ، بازاریابی، ایجاد انگیزه ، نظارت بر اجرای طرحهای اشتغالزایی از جمله پیشنهادات حاضرین در جلسه بود.

 

تعداد بازدید: 40
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal