فرمانداری فریدن
خانه
1397/05/08 فرماندار در بازدید از روستاهای دره بید و قفر :   مدیریت شهرستان نگرش یکنواختی به همه مناطق شهری و روستایی داشته و متناسب با اولویتها و نیازهای  شهرها و روستاهای مختلف  خدمات لازم ارائه می گردد
فرماندار در بازدید از روستاهای دره بید و قفر : مدیریت شهرستان نگرش یکنواختی به همه مناطق شهری و روستایی داشته و متناسب با اولویتها و نیازهای شهرها و روستاهای مختلف خدمات لازم ارائه می گردد به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن – سید تقی معین الدینی فرماندار با همراهی نظام الاسلامی بخشدار مرکزی از روستاهای دره بید و قفر بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن  سید تقی معین الدینی فرماندار با همراهی نظام الاسلامی بخشدار مرکزی از روستاهای دره بید و قفر بازدید نمود.

 

 فرماندار و همراهان  در ابتدای ورود به روستاهای دره بید و قفر با ادای احترام به مقام والای شهدا یکبار دیگر با آرمانهای امام راحل (ره) و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق نمودند.


بهره برداری کتیرا ، راه اندازی کارگاه   مصنوعات فلزی(ساخت پل ،سطل زباله و ...) ، کارگاههای قالی بافی ،کارگاه خیاطی ، لبنیات و ماست بندی و چندین کارگاه فعال اشتغالزایی در روستای دره بید که با سرمایه گذاری مستقیم و یا با حمایت دهیاری روستا در راستای توسعه اشتغال جوانان ، بانوان و افراد جویای کار   راه اندازی گردیده است موجب گردید تا اولین مطالبه دهیار و اهالی روستا از فرماندار احداث ناحیه صنعتی در این روستا باشد.


مقام فرماندار نیز ضمن بازدید از کارگاههای مذکور از همت و تلاش دهیار و اهالی روستا علی الخصوص جوانان خوش ذوق که علم را با عمل درآمیخته و با همت گامهای خوبی در راستای اشتغال برداشته اند تقدیر نمود و اظهار داشت در امر تولید با طرح و برنامه ریزی صحیح گام بردارید و نوآوری و خلاقیت داشته باشید و تلاش کنید مزیتها و امتیازات طرحها و تولیداتتان از موارد مشابه بیشتر باشد تا بتوانید با دیگران رقابت کنید.


پیگیری اجرا و تکمیل طرح گردشگری دشت لاله های واژگون (دره بید بالا) روستای دره بید از جمله توصیه های فرماندار به بخشدارمرکزی و دهیار روستا بود مقام فرماندار در ادامه ضمن بازدید از پروژه جدول گذاری ،کانیو و زیر سازی روستا که با محوریت شرکت تعاونی دهیاریهای بخش مرکزی در حال انجام است با تاکید بر انجام کیفی کارها گفت در انجام زیرسازیها دقت نمایید و کیفیت را همواره مد نظر بگیرید.


معین الدینی و نظام الاسلامی در ادامه با حضور در دفتر دهیاری در خصوص جانمایی ناحیه صنعتی روستا بحث و تبادل نظر نموده و مزیت ها و معایب مکانهای پیشنهادی از سوی دهیاری را بررسی نمودند.


فرماندار و بخشدار مرکزی در ادامه از روستای قفر بازدید نموده و سپس در جلسه ای با حضور اعضای شورای اسلامی و دهیار مسائل و مشکلات  روستا را بررسی نمودند.


نمایندة عالی دولت در شهرستان در پاسخ به سوال یکی ازاهالی  در کمبود  بودجه   روستای قفر در قیاس با سایر مناطق گفت مدیریت شهرستان نگرش یکنواختی به همه مناطق شهری و روستایی داشته و متناسب با اولویتها و نیازهای شهرها و روستاهای مختلف خدمات لازم ارائه می گردد بعنوان مثال  در طی یکی دو سال گذشته روستای قفر با مشکل کم آبی مواجه بود و تامین آب سالم و بهداشتی اولویت روستا محسوب می گردید که خوشبختانه با پیگیری های فرمانداری ،بخشداری و اداره آب و فاضلاب روستایی چاه آب سالم در اراضی شهر دامنه خریداری گردید و تاکنون با صرف هزینه ای بالغ بر 155 میلیون تومان  مشکل کمبود آب حل گردید و همان طور که مشکل آب روستا  مرتفع گردید سایر مطالبات و نیازهای روستا نیز با پیگیریها و اقدامات لازم و  اختصاص بودجه مرتفع می گردد.


معین الدینی در ادامه با اشاره به صحبتهای اعضای شورا که مدعی بودند با توجه به وضعیت خشکسالی و سایر مشکلات احداث گلخانه در روستا به صرفه نیست تاکید نمود به منظور پیشگیری از اتلاف و هدر رویی منابع آبی موجود در روستا و با توجه به اینکه  علیرغم همه مشکلات مورد اشاره مزیت اول شهرستان در کشاورزی و دامپروری می باشد و  اگر با برنامه ریزی صحیح و اصولی و یهره گیری از روشهای نوین از جمله کشت گلخانه ای انجام شود بدون شک زمینه ساز ایجاد اشتغال در شهرستان می گردد اما نکته قابل توجه این است که فرهنگ کار و تلاش در شهرستان باید اصلاح گردد .


وی اذعان داشت زمانی رویه کشور ایجاد مشاغل دولتی و سرمایه گذاری توسط دولت بود اما امروز این رویه تغییر کرده و تاکید بر روی سرمایه گذاری توسط بخش  خصوصی می باشد اما آنچه که در درجة اول حائز اهمیت است تغییر نگرش و دیدگاه شهروندان می باشد ، متاسفانه امروز اکثر تحصیلکردگان به دنبال مشاغل دولتی و پشت میز نشینی می باشند در حالی که نیاز امروز کشور ورود افراد تحصیلکرده به تولید و کارآفرینی است.


نمایندة عالی دولت در شهرستان در ادامه افزود باید به این باور برسیم که ما می توانیم و سپس با همین رویه و باور فرهنگ کار را درشهرستان اصلاح نماییم و بالطبع شما بعنوان  نمایندگان و منتخبین مردم که مورد وثوق مردم  می باشید در فرهنگ سازی و هدایت جوانان وظیفه و مسئولیتی دو چندان دارید که با فرهنگ سازی مردم را به سمت و سوی راه اندازی مشاغل مختلف هدایت نمایید . وی اذعان داشت با استفاده از تسهیلات کم بهره روستایی و با راه اندازی واحدهای گلخانه ،دامپروری و ... می توان زمینه های اشتغال را متناسب با شغل آبا و اجدادی و اقلیم و پتانسیل منطقه  راه اندازی نمود.


مقام فرماندار با عنوان اینکه گام اول را شما دقیق ،اصولی و قانونی بردارید تسهیل گامهای بعدی با ما گفت قطعا با شعار دادن کاری صورت نمی گیرد و باید وارد میدان عمل شد وی گفت از قدیم گفته اند از تو حرکت از خدا برکت و قطعا توجه خدا به حرکت است و اگر همت کنید برکت را خدا خواهد داد معین الدینی اظهار داشت  اینکه شهرستان دچار مشکلات عدیده می باشد بر کسی پوشیده نیست اما مسلما در پرتو همت ،تلاش ، تعامل و هم افزایی می توان بر مشکلات غالب شد.


 تقدیر دهیار و شورا از مجموعه مدیریت شهرستان در خصوص تامین آب شرب روستا،جابجایی تیرهای چراغ برق ، اصلاح شبکه آب شرب،برخورد با مشترکین پر مصرف ،بازنگری طرح هادی ،بررسی درخواست سرمایه گذار بخش خصوصی ،دو بانده نمودن جاده ورودی قفر و ... از دیگر مواد مورد بحث و تبادل نظر در جلسه بود.

 

تعداد بازدید: 45
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal