فرمانداری فریدن
خانه
1397/05/07 فرماندار در بازدید از روستاهای درختک،دهق و قودجانک اظهار داشت: ضمن تثبیت مالکیت دهیاریها بر فضاهای سبز واگذاری اطراف رودخانه پلاسجان در جهت راه اندازی کمپهای  گردشگری   تلاش شود/ برای مشکلات روستا  راهکار بومی پیدا نمایید.
فرماندار در بازدید از روستاهای درختک،دهق و قودجانک اظهار داشت: ضمن تثبیت مالکیت دهیاریها بر فضاهای سبز واگذاری اطراف رودخانه پلاسجان در جهت راه اندازی کمپهای گردشگری تلاش شود/ برای مشکلات روستا راهکار بومی پیدا نمایید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن  معین الدینی فرماندار با همراهی روستایی بخشدار بخش زنده رود  از روستاهای درختک ،دهق و قودجانک بازدید نمود.


تجدید میثاق با شهدا و تجلیل از مقام والای شهدای روستاهای درختک ،دهق و قودجانک اولین برنامه ورود فرماندار به روستاهای مذکور بود .


اجرا و تکمیل فاز اول گردشگری سرچشمه روستای درختک ، اصلاح و ترمیم کانالهای آب داخل روستا و حل مشکل آنتن دهی موبایل در روستا از جمله مطالبات نمایندگان مردم در شورای اسلامی و دهیاری روستا بود که مقام فرماندار پس از شنیدن توضیحات روستایی بخشدار زنده رود ضمن تماس با مدیران ادارات بنیاد مسکن و مخابرات بر تکمیل فاز اول پروژه گردشگری سرچشمه درختک و انجام اقدامات لازم در خصوص رفع همیشگی مشکل آنتن دهی موبایل در این روستا به مدیران مربوطه تاکید نمود.


نمایندة عالی دولت در شهرستان در ادامه خرید انشعاب آب فضای سبز ، تهیه طرح گردشگری و اخذ مجوز اجرای طرح از ادارات مربوطه ، توسعه درختکاری (درختان متناسب با شرایط آبی و اقلیم روستا) و آماده سازی بسترهای لازم برای حضور گردشگران و مسافرین را از جمله اولویتهای دهیاری دانست و تاکید نمود از ظرفیت های محلی برای پیشرفت روستا استفاده نمایید.


گفتنی است ضمن بازنگری طرح هادی روستای درختک بیش از 80 درصد طرح هادی در این روستا اجرا گردیده است.


فرماندار در ادامه با حضور در روستای دهق و بازدید از مکانهای مستعد ایجاد کمپ گردشگری در این روستا بر استفاده از ظرفیت و توان افراد محلی در جهت  توسعه گردشگری تاکید نمود و اظهار داشت ضمن تثبیت مالکیت دهیاریها بر فضاهای سبز واگذاری اطراف رودخانه پلاسجان در جهت راه اندازی کمپهای  گردشگری   تلاش شود  وی تاکید نمود گام اول را در توسعه گردشگری شما بردارید تسهیل نمودن گامهای بعدی با ما .


لازم به ذکر است بیش از 90 درصد طرح هادی در روستای دهق اجرا گردیده است.


اصلاح شبکه آب شرب ، اجرای جدول و کانیو ، زیرسازی و آسفالت معابر ،   تکمیل ساختمان دهیاری از جمله مطالبات دهیار روستای قودجانک بود فرماندار   ضمن بازدید از پروژه اجرای جدول و کانیو در روستا و ساختمان دهیاری اظهار داشت با همراهی و تعامل برای مشکلات روستا  راهکار بومی پیدا نمایید و ضمن حفظ بافت روستا بعنوان کانون ارزش آفرینی و توسعه در راستای توسعه همه جانبه روستا تلاش نمایید.     


استفاده از فضاهای مازاد اداری در روستاها ،راه اندازی خانه ورزش ، راه اندازی اقامتگاههای بوم گردی و ... از دیگر توصیه های فرماندار به دهیاران بود.

 

 
 
 
تعداد بازدید: 58
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal