فرمانداری فریدن
خانه
1397/04/16 کمیته عفاف و حجاب و صیانت از حقوق شهروندی  شهرستان باید با فرهنگ سازی حجاب و عفاف در جامعه نهادینه شود
کمیته عفاف و حجاب و صیانت از حقوق شهروندی شهرستان باید با فرهنگ سازی حجاب و عفاف در جامعه نهادینه شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن جلسه کمیته عفاف و حجاب و صیانت از حقوق شهروندی با دستور کار هماهنگی برنامه های هفته عفاف و حجاب به ریاست فرماندار و با حضور اعضا برگزار شد.


مقام فرماندار طی سخنانی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت رئیس مذهب شیعه حضرت امام جعفر صادق (ع) با اشاره به موضوع جلسه اظهار داشت   حجاب پوشش ظاهری مربوط به افراد جامعه است و عفاف در مرحله بالاتری از حجاب قرار دارد که می تواند منشأ و باعث حجاب در جامعه باشد و اگر عفاف درونی را همه مقید باشند و تمکین نمایند به حجاب ظاهری هم در مرحله بعد خواهیم رسید.


نمایندة عالی دولت در شهرستان با عنوان اینکه یکی از مبانی انقلاب ما که انقلاب فرهنگی هم می باشد مربوط به حوزة حجاب و عفاف می باشد در مورد  تاریخچة حجاب و عفاف گفت قیام  مسجد گوهر شاد   قیام در برابر کشف حجاب   زمان رضا خان بود که  در این میان شهدایی نیز تقدیم انقلاب شد.


معین الدینی در ادامه اذعان داشت اهمیت حجاب و عفاف محرز بوده و فواید آن منحصر به کشور ما نیست وی با تاکید بر این نکته که هدف از حجاب آرامشی است که بانوان در پرتو آن بدان دست پیدا می کنند گفت زمانی که بانوان آرامش داشته باشند این آرامش به خانواده و جامعه نیز منتقل خواهد شد و بالطبع فضای جامعه نیز فضای سالمی برای کار و فعالیت برای زن  خواهد بود .


فرماندار با عنوان اینکه در پرتو حجاب و عفاف مبنای توجه به افراد در جامعه توانمندی و قابلیتهای فردی آنها می باشد گفت  مسلماً اگر پوشش حجاب بانوان و عفاف آقایان رعایت شود جامعه در حوزه های دیگر از جمله مسائل اقتصادی ،اجتماعی و ... نیز پیشرفت خواهد نمود.وی با اشاره به اینکه حجاب نیاز فطری انسان بوده و در ایران قدیم نیز بانوان با  ظاهری پوشیده در مجامع حضور داشتند اذعان داشت که حجاب با ورود اسلام به ایران استمرار و تحکیم تکمیل شد.


وی در پایان با تاکید بر اینکه باید با فرهنگ سازی ،حجاب و عفاف در جامعه نهادینه شود افزود نباید کارهای فرهنگی مربوط به حوزة عفاف و حجاب را منحصر به یک هفته نمود بلکه باید در این حوزه کار فرهنگی مستمر و ریشه دار انجام داد.


گفتنی است در ادامه حاضرین گزارشی از فعالبتهای مربوط به حجاب و عفاف   در دستگاههای اداری خود ارائه نمودند و در پایان مقرر شد اجتماع بزرگ مردمی عفاف و حجاب و صیانت از حریم خانواده روز پنج شنبه مورخ 21/4/97 ساعت 30/8 صبح در فضای سبز جنب گلستان شهدای داران برگزار گردد.

 

تعداد بازدید: 41
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal