فرمانداری فریدن
خانه
1397/04/13 فرماندار در جمع دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بخش زنده رود اظهار داشت : شورا تمرین دموکراسی است ، دهیاران پل ارتباطی شورا (منتخب مردم ) و نظام می باشند
فرماندار در جمع دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بخش زنده رود اظهار داشت : شورا تمرین دموکراسی است ، دهیاران پل ارتباطی شورا (منتخب مردم ) و نظام می باشند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن جلسه هم اندیشی و بررسی مسائل و مشکلات بخش زنده رود به ریاست معین الدینی فرماندار با حضور روستایی بخشدار ، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بخش زنده رود در بخشداری برگزار شد.


مقام فرماندار پس از شنیدن مسائل ، مشکلات ، نظرات و پیشنهادات حاضرین در جلسه طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سقوط هواپیمای ایرانی به دست آمریکا روز دهیاری را به دهیاران حاضر در جلسه تبریک گفت و از مجموعه تلاشها و زحمات بعمل آمده تقدیر نمود.


نمایندة عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه تشکیل شوراها ریشه در مبانی اعتقادی و فرهنگ اصیل ایرانی دارد گفت علی رغم مشکلات و تنگناهای فعالیت شوراها  اما آنچه حائز اهمیت می باشد این است که تشکیل شورا ریشه در مبانی اعتقادی و فرهنگی  ما داشته و در متن قرآن و روایات به مشورت و شورایی عمل کردن بسیار توصیه گردیده و آیات بسیاری در این زمینه وجود داشته و در سیرة ائمه اطهار نیز مصادیق فراوانی در این ارتباط وجود دارد  کمااینکه در فرهنگ اصیل ایرانی نیز اهمیت مشورت ، شورا ،همیاری به انحاء مختلف نهادینه شده است .


فرماندار در ادامه افزود در حال حاضر نیز با تمام کاستیها اکثریت جامعه و   افکار و عقاید مختلف در کشوربه کار شورا اعتقاد و اعتماد دارند و جزیزه ای فکر نمودن را منسوخ می دانند وی با اشاره به اینکه قوت و قدرت شورا به نوع عملکرد آنها برمی گردد گفت در تمامی حوزه ها چالش ها و ایراداتی وجود دارد که همگی باید کمک کنیم تا این روند اصلاح شود.


معین الدینی در ادامه خطاب به حاضرین گفت شورایی موفق است که اعضایش خودمحوری را کنار گذاشته و با ایثار و از خودگذشتگی بر طبق قانون در کار وارد شوند وی سیاست زدگی و جناحی عمل کردن را یکی از آفات شوراها دانست و افزود اگر بناست حرکت مثبت و سازنده ای صورت بگیرد قطعا در سایه تعامل و هم افزایی خواهد بود و با پرهیز از تلاش برای تحمیل نظرات خود به دیگران با اتحاد   هم صدا و همراه کارها را انجام دهید .


نمایندة عالی دولت در شهرستان در ادامه شورا را بعنوان تمرین دموکراسی قلمداد نمود و تاکید کرد هر عضوی از شورا با اتکا به تجریه و تخصص خود قسمتی از امور را در دست بگیرد و نگذارد مشاغل و امور جاری زندگیش خللی در انجام وظیفه و فعالیت اجتماعیش وارد نماید . پرهیز از قوم گرایی و محله گرایی ، ارتباط و تعامل با دیگر شوراها علی الخصوص شوراهای بالادستی ، استفاده از تجارب مشابه ، ایجاد وحدت کاری میان شورا و دهیار ، انتخاب دهیاری مطابق با موازین و انتظارات مردم ،   برگزاری منظم جلسات شورا و ... از دیگر موارد مورد تاکید فرماندار در جلسه بود.


مقام فرماندار در پایان سخنانش با اشاره به اینکه دهیاران پل ارتباطی شورا (منتخب مردم ) و نظام می باشند  گفت وظیفه شماست که با انتخابی درست باعث قوام و استحکام این پل باشید وی همچنین افزود بیان مسائل و مشکلات سخت نیست ولی آن چیزی که اهمیت دارد ارائه راهکار برای حل مشکلات می باشد فرمانداراز حاضرین خواست تا در جلسات آتی و یا بصورت مکتوب مشکلات را همراه با راهکاری اجرایی به فرمانداری ارائه دهند.


لازم به ذکر است تکمیل و اجرای طرحهای هادی روستایی ، بازنگری طرحهای هادی روستایی ، ارائه مشکلات فی مابین منابع طبیعی و کشاورزان ، اصلاح جاده های مواصلاتی ، تعیین تکلیف ساختمانهای اداری بلاتکلیف ، نبود تلفن ثابت و عدم پوشش دهی اینترنت ، تکمیل سالن های ورزشی ، اصلاح شبکه آب شرب ، اصلاح شبکه برق و روشنایی ، عدم همکاری ادارات با شوراها و عدم توجه برخی مدیران به روستاها ، تسریع در تغییر کاربری ، جابجایی تیرهای چراغ برق ، فعال نمودن کمیسیون ماده 99 ، قطعی شبکه های تلویزیونی و ... از جمله مشکلاتی بود که در جلسه مطرح گردید.


گفتنی است مقام فرماندار بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در جمع نمازگزاران روستای نهرخلج مرکز بخش زنده رود از پروژه های عمرانی روستای حصور از جمله ساختمان دهیاری و روستای گنجه پنل خورشیدی و محل پیشنهادی احداث نیروگاه بازدید نمود.

 

 
تعداد بازدید: 61
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal