فرمانداری فریدن
خانه
1396/01/26 نشست دهیاران  بخش مرکزی شهرستان با فرماندار
نشست دهیاران بخش مرکزی شهرستان با فرماندار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن نشست دهیاران بخش مرکزی شهرستان با حضور فرماندار و بخشدار بخش مرکزی برگزار شد.

نمایندة عالی دولت در شهرستان در ابتدا ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع دهیاران بخش مرکزی با اشاره به قابلیت ها و ظرفیت های موجود در شهرستان اظهارداشت گیاهان دارویی از جمله نعمات خدادادی است که به وفور در شهرستان وجود دارد و با توجه به شرایط مساعد و مناسب  منطقه می توان نسبت به کشت آنها نیز اقدام نمود و شهرستان را از حالت تک محصولی بودن خارج نمود.

مقام فرماندار در ادامه خطاب به دهیاران تصریح کرد انتظار داریم در خصوص کشتهای جایگزین در شهرستان از جمله گیاهان دارویی دهیاران و شوراهای اسلامی  فرهنگ سازی های لازم را در این خصوص انجام دهند وی کاشت زرین گیاه و بادرنجبویه را از جمله گیاهانی دانست که کشت آنها مقرون به صرفه می باشد.

کمال رضایت سپس به مشکل مرتعداران با منابع طبیعی اشاره نمود  و اظهارداشت زمین هایی که دیم کاری می شوند دارای سه حالت می باشند یکی زمینهایی که مالکین آنها (کشاورزان)  دارای سند رسمی می باشند که پیگیری های لازم در این خصوص صورت گرفته تا انشاا... زمین ها به مالکان اصلی برسد . دوم زمین هایی که مالکان آنها دارای قولنامه می باشند که چون مربوط به انفال هست و همه باید از این زمین ها استفاده کنند افراد می توانند به اداره منابع طبیعی مراجعه و زمین را اجاره نمایند ولی بخشی از افراد زمین هایی را در اختیار گرفته اند که نه دارای سند رسمی می باشد و نه قولنامه ای وجود دارد که این زمین ها توسط افرادی در مدت دو یا سه سال اخیر کشت می شود که این امر قابل قبول نیست و باید بررسی و به افرادی که هیچ زمینی در روستا ندارند واگذار شود تا بتوانند از آنها جهت دیم کاری استفاده کنند . همچنین مهمترین بحث بیمه نمودن محصولات کشاورزی می باشد که دهیاران حتما اطلاع رسانی لازم را انجام دهند تا چنانچه محصولی خسارت دید از طرف بیمه جبران گردد.

در ادامه نظام الاسلامی بخشدار بخش مرکزی  نیز طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از دهیاران  به عنوان مدیران ارشد روستا به تشریح برنامه های کاری خود در خصوص روستاها پرداخت  و بیان داشت جدول زمانبندی جهت بازدید از روستاها تهیه و آماده شده که انشاا... به دهیاران ابلاغ می گردد و بر اساس جدول تهیه شده از  تمام روستاهای بخش  سرکشی و بازدید  بعمل می آید تا مسائل و مشکلات روستاها مورد بررسی و  پیگیری های لازم قرار گیرد.

بخشدار مرکزی همچنین به مشکلات و پروژه های ارائه شده از طرف دهیاری ها به بخشداری اشاره واظهارداشت، طبق جمع بندی صورت گرفته حدوداً 30 مشکل و پروژه اولویت دار به بخشداری اعلام شده که تعدادی از آنها بین تمامی روستاها مشترک  می باشد که از جمله آنها می توان به  مشکل مرتعداران با منابع طبیعی ، ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاها، جابجائی تیرهای برق، بحث گردشگری و بوم گردی، عدم درآمد کافی دهیاریها، بحث جمع آوری زباله و... می باشد.

وی در ادامه به اجرای طرح کدپستی در سه روستای بزرگ شهرستان با همکاری اداره پست اشاره واظهارداشت، روستاها دارای پتانسیل ها و ظرفیت های فراوانی می باشند که باید نهایت استفاده از این پتانسیل ها و ظرفیت ها بشود که این امر همراهی و همکاری بین دهیاران، شوراهای اسلامی و اهالی محترم روستاها را می طلبد.

گفتنی است در پایان جلسه از سوی فرماندار لوحهای تقدیری به دهیاران اهدا شد و از زحمات و تلاشهای آنها در سال 95 تقدیر شد.

تعداد بازدید: 80
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal