فرمانداری فریدن
خانه
1395/12/26 آگهی ثبت نام
آگهی ثبت نام

آگهی ثبت نام

در اجرای ماده 45 قانون و ماده 45آیین نامه اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهر بدین وسیله به اطلاع اهالی محترم حوزه های انتخابیه شهرهای  داران و دامنه میرساند ثبت نام از داوطلبان عضویت در شورای اسلامی شهراز تاریخ 30/12/1395تا 06/01/1396جمعا به مدت 7 روز به عمل می آید. واجدین  شرایط قانونی می توانند همه روزه در وقت اداری با در دست داشتن اصل کارت ملی و شناسنامه عکس دار ،چهار قطعه عکس جدید4×3 و دو نسخه تصویر کلیه صفحه های شناسنامه و کارت ملی ،اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی ،اصل و تصویر مدرک تحصیلی معتبر و ارائه گواهی قبول استعفا برای اشخاصی که مشمول ماده28قانون انتخابات می باشند ،به فرمانداری شهرستان فریدن مراجعه نمایند.


متذکر میگردد به استناد ماده  26 قانون داوطلبان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند.


الف-تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران


ب-حداقل سن 25 سال تمام


ج-اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه


د-ابراز وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران


ه-داشتن حداقل مدرک فوق دیپلم یا معادل آن برای شورای شهرهای تا بیست هزار نفر جمعیت و داشتن حداقل مدرک لیسانس یا معادل آن برای شورای شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت. (برابر قانون اشخاص جانباز ، آزاده یا فرزند شهید از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می باشند.)


تبصره1-کسانی که در دوره های قبل عضو شورا بوده اند به شرطی که در همان محل کاندید ای عضویت در شورا باشند از شرط مدرک معافند .


تبصره 2-هیأتهای اجرایی و نظارت در صورت ضرورت ،تأییدیه مدارک تحصیلی ثبت نام کنندگان را اخذ می نمایند .


و -دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا کارت معافیت دائم از خدمت برای مردان.


تبصره 1- اقلیت های دینی شناخته شده در قانون اساسی به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند .


تبصره2- اعضای شوراها باید در محدوده حوزه انتخابیه خود سکونت اختیار نمایند .تغییر محل سکونت هریک از اعضای شورا از محدوده حوزه انتخابیه به خارج از آن موجب سلب عضویت خواهد شد .


تبصره 3-ارائه گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد در هنگام ثبت نام الزامی است.


همچنین به استناد ماده 28 قانون اشخاص زیر بواسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن برای شورا های اسلامی محرومند مگر آنکه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفاء نموده و به هیچ وجه در پست های زیر شاغل نباشند.


1- رییس جمهور و مشاورین و معاونین وی ،نمایندگان خبرگان رهبری ، وزراء، معاونین و مشاورین آنان ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ،اعضای شورای نگهبان ،رییس قوه قضاییه و معاونین و مشاورین وی،رییس دیوان عالی کشور،دادستان کل کشور و معاونین و مشاورین آنان ،رییس دیوان عدالت اداری،رییس دیوان محاسبات کشور و معاونین وی ،دادستان دیوان محاسبات ،رییس سازمان بازرسی کل کشور و معاونین وی، شاغلین نیرو های مسلح،روسای سازمان ها و ادارات عقید تی سیاسی نیروهای مسلح ،رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و معاونین وی ، دبیر هیات دولت ،روسای دفاتر سران سه قوه،روسا و سرپرستان سازمان های دولتی ،روسای دانشگاه ها(دولتی و غیر دولتی ) ،رییس دانشگاه آزاد اسلامی،روسای کل و مدیر عامل بانک ها ،رییس جمعیت هلال احمر و معاونین وی ،رییس بنیاد مستضعفان و جانبازان ،سرپرست بنیاد شهید ،سرپرست بنیاد مسکن ،سرپرست کمیته امداد امام ،روسای سازمان ها،مدیر عامل شرکت های دولتی (مانند شرکت مخابرات ،دخانیات ...)سر پرست نهضت سواد آموزی،رییس سازمان نظام پزشکی ایران، مدیران کل تشکیلات ستادی وزارتخانه ها و سازمان ها و ادارات دولتی و سایر روسا، مدیران و سرپرستانی که حوزه مسئولیت آنان به کل کشور تسری دارد جهت عضویت در شوراهای اسلامی سراسر کشور .


2-استانداران و معاونین و مشاورین آنان ،فرمانداران و معاونین آنان ، شهرداران و معاونین آنان ،بخشداران،مدیران کل ادارات استانداری ، مدیرکل ، سرپرستان ادارات کل،معاونین ادارات کل ،دادستانها ،دادیارها،بازپرس ها،قضات،روسای دانشگاه ها،روسای بانک ها،روسا،سرپرستان و معاونین سازمان هاو شرکت های دولتی و نهاد ها و موسسات دولتی و یا وابسته به دولت که از بودجه عمومی به هر مقدار استفاده می نمایند و سایر روسا ،مدیران و سرپرستان استان،شهرستان و بخش به ترتیب جهت عضویت در شورا های اسلامی واقع در محدوده استان ،شهرستان و بخش محل خدمت .


3-شهر داران ،مدیران مناطق شهرداری و موسسات و شرکت های وابسته و دهیاران از عضویت در شورای اسلامی شهر و روستای محل خدمت.


همچنین داوطلبان توجه نمایند برابر بند 4 ماده 28 قانون افرادی که به عنوان عضو شورای اسلامی انتخاب شوند در طول مدت عضویت نمی تواننددر سمتهای فوق الذکر مشغول بکار شوند .


ضمنا به استناد ماده  30 قانون هیچ یک از داوطلبان عضویت در شورا ها نمی توانند همزمان در بیش از یک حوزه انتخابیه به عنوان داوطلب عضویت در شورا ثبت نام نمایند در غیر اینصورت اسم آنان از فهرست داوطلبان حذف و تا پایان دوره از داوطلب شدن در انتخابات  شوراها محروم میگردند.


کمال رضایت فرماندار شهرستان فریدن

 

تعداد بازدید: 58
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal