فرمانداری فریدن
خانه
1396/08/21 جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی
جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن- چهارمین جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی در سالجاری همزمان با سومین جلسه کارگروه بانوان و خانواده شهرستان با حضور اعضا به ریاست بدیع زمانی معاون فرماندار برگزار شد.

 

بدیع زمانی معاون فرماندار طی سخنانی ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی ، از حضور حاضران در جلسه تقدیر نمود و با اشاره به دستور کار جلسه گفت : کارهای مقدماتی در خصوص اجرای طرح پایلوت دهستان زاینده رود شمالی شروع شده و تمام دستگاهها اولویت کاری خود را در روستاهای پایلوت متمرکز نمایند.

 

معاون فرماندار در ادامه ضمن جمع بندی مطالب مطروحه اذعان داشت رعایت حقوق شهروندی از وظایف مهم همة ادارات ، ارگانها و نهادها است وی خاطرنشان نمود شهروندان به علت ارتباط مستقیم با شهرداریها پیوسته عملکرد شهرداری را  بعنوان ویترین عمرانی شهر ارزیابی می نمایند لذا نقش شهرداریها در صیانت از حقوق شهروندی ملموس تر خواهد بود.

 

معاون فرماندار در ادامه با اشاره به اینکه شوراهای اسلامی شهر منتخبین شهروندان هستند ، افزود  همانگونه که برای شهرداریها سند چشم انداز و برنامه عمرانی 5 ساله تنظیم و تصویب می کنند، درخصوص مسایل فرهنگی و اجتماعی نیز باید راهبردهایی در راستای حقوق شهروندی تعریف و تکلیف نمایند.

 

معاون فرماندار در ادامه افزود عواملی مانند بافت فرسوده شهر،فقدان برنامه ریزی شهری،کمبود سرانه فضای سبز،فقدان فرهنگسراهای وابسته به شهرداری ها ، آسیب های اجتماعی ،ساخت و سازهای نامتجانس ، عدم تجهیز پارکها و... نارضایتی را در بین شهروندان به همراه خواهد داشت.

 

نظام الاسلامی بخشدار بخش مرکزی نیز در ادامه  با اشاره به برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستایی در بند الف ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه به تشریح روند اجرای طرح پایلوت در دهستان زاینده رود شمالی پرداخت و اقدامات انجام شده را بدین شرح بیان نمود : 1)  جمع آوری اطلاعات از جمله نیازهای اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی به تفکیک هر روستا  2) تهیه شناسنامه روستاها 3) برگزاری جلسه هماهنگی دهیاران و شوراها 4) برگزاری جلسات هماهنگی جهت شرکت دهیاران بخش مرکزی با محوریت دهستان پایلوت در جشنواره کشوری دوستدار کتاب در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی5) هماهنگی جهت برگزاری 2 کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و کارگاه آموزشی کارآفرینی بانوان روستایی در دهستان پایلوت با همکاری تشکل مردم نهاد همیاران سلامت آوای فریدن6) بررسی و اجرای طرح های عمرانی در روستاهای بخش مرکزی و دهستان پایلوت جهت رفع نقاط حادثه خیز و بحرانی در روستاها و ایجاد نهضت آسفالت در روستاها با جلب مشارکتهای مردمی ،دهیاران و بنیاد مسکن شهرستان و هماهنگی و اجرای بازنگری طرح هادی روستای سینگرد جهت به روز رسانی طرح موجود.

 

در ادامه نیز حاضرین به بحث و تبادل نظر در خصوص موضوعات مطرح شده پرداختند و بر استفاده از پتانسیل سازمان های مردم نهاد و کانون های  فرهنگی و اجتماعی به منظور تبیین و تفهیم حقوق شهروندی و ارتقاء توانمندی و مسئولیت پذیری عمومی شهروندان نسبت حقوق و تکالیف و منافع عمومی تاکید شد.

 

در پایان لوح تقدیری از سوی فرماندار به نفرات اول تا سوم شرکت کننده در مسابقات ورزشی (هفته سلامت بانوان و هفته تربیت بدنی) اهدا شد.

 


 
 
 
 
تعداد بازدید: 49
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal