فرمانداری فریدن
خانه
1396/08/11 با حضور نظام الاسلامی بخشدار : جلسه توجیهی و آموزشی روسای  شوراهای اسلامی بخش مرکزی
با حضور نظام الاسلامی بخشدار : جلسه توجیهی و آموزشی روسای شوراهای اسلامی بخش مرکزی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن جلسه توجیهی و آموزشی روسای شوراهای اسلامی بخش مرکزی شهرستان به ریاست نظام الاسلامی بخشدار بخش مرکزی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

 

نظام الاسلامی بخشدار بخش مرکزی طی سخنانی ضمن تقدیر از حضور حاضران با اشاره به دوره های آموزشی برگزار شده  برای شوراها  گفت یکی از برنامه های پیش رو  برگزاری مداوم جلسات توجیهی ، آموزشی و هم اندیشی  برای روسا و اعضای شوراهای روستاها می باشد تا امور جاری بر طبق قانون انجام گیرد.

 

بخشدار مرکزی  در ادامه سخنانش با برشمردن تعدادی از وظایف شوراها اظهار داشت شوراهای محترم باید یک دفترچه یادداشت همیشه همراه خود داشته باشند و مشکلات ، قابلیتها و پتانسیلهایی راکه در سطح روستا وجود دارد را  یادداشت نموده و پیگیری نمایند و در مواقع لزوم نیز از آن بعنوان بانک اطلاعاتی برای روستا استفاده نمایند.

 

وی با تاکید بر اینکه  اعضای شوراها باید در خصوص  ثبت دفتر و فرم صورتجلسات نهایت دقت را داشته باشند خاطر نشان نمود بر اساس قانون ، شوراهای اسلامی حداقل در ماه دوبار باید جلسات شورا را برگزار و موارد ارسالی به شورا را بررسی و صورتجلسه نمایند و بعد از برگزاری جلسه در اولین فرصت صورتجلسه به بخشداری و شورای بخش ارسال گردد تا در هیات تطبیق مطرح و چنانچه مشکل قانونی نداشته باشند جهت اجرا ابلاغ گردد .

 

وی اظهار داشت  بر اساس قانون صورتجلسات شوراها بایدحداکثرتا 7 روز بعد از برگزاری جلسه به بخشداری ارسال گردد بخشداری هم حداکثر ظرف مدت 14 روز بعد از وصول صورتجلسات نسبت به برگزاری هیات تطبیق مصوبات شورا اقدام و نتیجه به شوراها اعلام  می گردد.

 

بخشدار در ادامه تاکید نمود شوراهای محترم توجه داشته باشند نامه ها و درخواستهایی که به شورا ارسال می گردد باید حتماً ضمیمه صورتجلسه ارسالی باشد . ضمن اینکه بخشداری نیز فرمی را تهیه نموده تا موارد و ایراداتی که در اسناد ، صورتجلسات و ...وجود دارد یادداشت و به شورا اعلام تا پیگیری و رفع ایراد گردد.

نظام الاسلامی در ادامه به روزهای کاری دهیاران اشاره و بیان داشت تمام دهیاران باید تابلو یا بنر روزهای کاری خود را جلوی درب دفتر دهیاری نصب نمایند و چنانچه از دهیاری خارج می گردند حتماً به رئیس یا یکی از اعضای شورا اطلاع دهند و در صورتی که قصد خروج از روستا را دارند علاوه بر هماهنگی با شورا حتماً به بخشداری هم اعلام نمایند.

 

بخشدار مرکزی  همچنین به تشکیل  هیات تطبیق بر مصوبات شوراها در بخش مرکزی  اشاره و بیان داشت تمام مصوباتی که از شورای اسلامی روستاها یا بخش ارسال می گردد باید در هیات تطبیق بر مصوبات شورای اسلامی روستا /بخش مطرح و بررسی گردد که تا کنون این مهم انجام نگرفته بود که برای اولین بار در بخش مرکزی این هیات تشکیل و تا کنون 2 جلسه برگزار شده است لذا شوراهای محترمی هم که تا کنون صورت جلسات خود را به بخشداری و شورای بخش ارسال ننموده اند حتما اقدام نمایند چرا که عدم تشکیل جلسه و عدم ارسال صورتجلسات تخلفی است که حتماً بر اساس قانون بررسی و به هیات حل اختلاف شهرستان ارجاع داده می شودوی تاکید نمود همچنین آمار نهایی هیات تطبیق بر مصوبات شوراهای روستا و بخش در پایان هرماه به قوه قضائیه ، فرمانداری ، دادگستری و دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری ارسال می گردد .

نظام الاسلامی   همچنین با اشاره به موضوع  اشتغال در روستاها  اظهار داشت با توجه به اینکه اعتبارات خوبی از طرف صندوق توسعه ملی برای ایجاد  اشتغال  در نظر گرفته شده می توان با استفاده از این تسهیلات، اشتغالزایی خوبی در روستاها ایجاد نمود که این مهم با همکاری و همراهی شما قابلیت اجرایی دارد و باید در بین جوانان انگیزه لازم صورت پذیرد.نمونه بارز این مساله در روستای دره بید می باشد که دهیار محترم روستا از حسینیه روستا استفاده نموده و کارگاه خیاطی راه اندازی که تعداد 20 نفر خانم در کارگاه خیاطی مشغول بکار می باشند همچنین در حمام عمومی روستا که قدیمی می باشد کلاس آموزش زبان انگلیسی برگزار کرده که تعداد 15 نفر در این کلاس شرکت می نمایند لذا دهیاران و اعضای محترم شورا می توانند از کمترین امکانات روستا استفاده نموده و کارهای بزرگی انجام دهند . همچنین در راستای اشتغال تسهیلات مناسبی به دهیاریها پرداخت می شود که با استفاده از این امکان پیش آمده می توان اشتغال ایجاد نمود وضمن تجهیز دهیاری از مهاجرت جوانان جلوگیری نمود.

 

بخشدار بخش مرکزی در ادامه به مناسبت های سال اشاره و بیان داشت دهیاران از همان ابتدای سال بنرهای مناسبت ها را آماده و یک روز قبل از هر مناسبتی نصب نمایند .

 

تشکیل هیات های اندیشه ورز در روستاها ، پاسخ به مکاتبات بخشداری در اسرع وقت ، اضافه کاری و صدور حکم دهیاران ، معرفی نماینده شورا برای کمیسیون معاملات دهیاری ، پیگیری اسناد اماکن عمومی به نام دهیاری ، ارسال گزارش عملکرد دهیاری در پایان هرماه به شورا و تایید توسط شورا و ارسال به بخشداری وممنوعیت تخفیف عوارض توسط شورا که خلاف قانون می باشد نیز از دیگر موضوعات مطرح شده توسط بخشدار مرکزی بود.


تعداد بازدید: 200
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal