فرمانداری فریدن
خانه
1396/07/25 فرماندار در نشست ماهیانه دهیاران بخش زنده رود گفت: در افراد نقطة حرکت را ایجاد کنید، امورات روستاها را از روی کاغذ بیرون آورده و وارد میدان شوید، روستاها نیازمند کار عملیاتی و اجرایی می باشند.
فرماندار در نشست ماهیانه دهیاران بخش زنده رود گفت: در افراد نقطة حرکت را ایجاد کنید، امورات روستاها را از روی کاغذ بیرون آورده و وارد میدان شوید، روستاها نیازمند کار عملیاتی و اجرایی می باشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری  شهرستان فریدن- نشست ماهیانة دهیاران بخش زنده رود با حضور کمال رضایت فرماندار ، بخشداران مرکزی و زنده رود ، روسای ادارات مخابرات ، برق، بنیاد مسکن ، آب و فاضلاب روستایی ، گاز ، سازمان نظام مهندسی ، روسای شوراهای روستاها و دهیاران در محل بخشداری بخش  زنده رود برگزار گردید.


نمایندة عالی دولت در شهرستان طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع صمیمی حاضران در جلسه با بیان اینکه تمامی ما در درگاه خداوند متعال مسئول می باشیم گفت بعضاً هر توشه ای که در این دنیا برداریم اجر دنیوی و اخروی دارد و اگر خلافش عمل نماییم عقوبت دارد، پس تلاش نماییم حقوق و رزقی را که از بیت المال برای خانواده خود می بریم حلال باشد .


مقام فرماندار در ادامه اظهار داشت علیرغم بسیاری نارضایتیها و بعضاً تخریبها امسال اعتبارات خوبی برای توسعه روستاها در حوزه های مختلف اختصاص داده شد ولی بدون شک بودجه و اعتبار تنها کافی نیست و برای توسعه و پیشرفت ، عزم عمومی و همکاری همه جانبه مردم با دولت نیازمند است  خصوصا اینکه در برنامه ششم توسعه نگاه دولت به توسعه روستاها می باشد.


فرماندار سپس با اشاره به اجرای طرح پایلوت در دهستان زاینده رود شمالی گفت : انتظار داریم همزمان با اجرای این طرح در دهستان زاینده رود شمالی تمامی دهیاران نیز طرح مطالعاتی روستاهای خود را آغاز نمایند و تمامی چالشها ،مشکلات ، نیازها و کمبودهای روستای خود را شناسایی نموده و سپس با مشورت با کارشناسان حوزه های مختلف برای حل آنها برنامه ریزی نموده و برنامه های پیش بینی شده خود را ارائه دهند و در پایان سال هر روستا یک طرح جامع و کامل مطالعاتی داشته باشد تا در هر زمان با مراجعه به آن بتوان با صرفه جویی در وقت و هزینه طرحهای پیش بینی شده را اجرایی نمود.


نمایندة عالی دولت در شهرستان در بخش دیگری از سخنانش خطاب به حاضران گفت مردم داری را سرلوحة کاری خود قرار دهید و با مردم مدارا نمایید و تلاش کنید مشکلات و نیازهای مردم را رفع کنید زیرا نقطة عطف کار در روستا شورا و دهیار می باشد ضمن اینکه مدیریت شهرستان و ادارات مرتبط با حوزة روستایی نیز خود را موظف به حل مسائل و مشکلات روستاییان عزیز می دانند و اولویت کاری ما نیز رسیدگی به روستاییان است .


استفاده از ظرفیت خیرین ، همفکری و تعامل با معتمدین ، برخورد صادقانه با مردم ، ایجاد فرهنگ کار و تلاش ، ایجاد روحیة خودباوری ، ایجاد نشاط اجتماعی ، همراه شدن دهیاری و شورا با مردم، بوجود آوردن نقطة حرکت در مردم ، ایجاد هماهنگی و تعامل فی مابین روستاها ، استفاده نمودن از تسهیلات دولت و ... از دیگر مواردی بود که توسط مقام فرماندار بر اجرایی نمودن و عمل به آنها توسط حاضرین تاکید شد وی همچنین در پایان سخنانش گفت امورات روستاها را از روی کاغذ بیرون آورده و وارد میدان شوید روستاها نیازمند کار عملیاتی و اجرایی می باشند.


روستایی بخشداربخش زنده رود نیز طی سخنانی ضمن خیر مقدم به میهمانانش گفت بیش از سه سال از عمر بخشداری تازه تاسیس زنده رود می گذرد و طی این سه سال علیرغم همه مشکلات و کمبودها تلاش نمودیم تا در راستای توسعه و پیشرفت روستاهای این بخش گام برداریم و خوشبختانه توانستیم حرکتی روبه جلو داشته باشیم که در این راه از  حمایتها و کمکهای فرمانداران محترم، معاونت فرمانداری و روسای ادارات ، دهیاران و شوراهای سابق و فعلی تقدیر و تشکر می نمایم.


بخشدار زنده رود عمده مشکلات بخش زنده رود را اصلاح شبکه آب شرب و اجرای طرح هادی عنوان نمود و گفت علیرغم اقدامات انجام شده در تعدادی روستاها هنوز تا رسیدن به نقطة مطلوب فاصله داریمروستایی سپس در خصوص ابلاغ مصوبه اخیر مجلس مبنی بر اینکه دستگاههای ذیربط (آب ، برق،گاز) می توانند با اخذ تعهد رسمی و رعایت سایر قوانین و مقررات نسبت به انشعاب غیر دائم (موقت) اقدام نمایند توضیحاتی ارائه نمود و خواستار برگزاری جلسه و تصمیم در این خصوص گردید وی همچنین با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز در روستاها خواستار رسیدگی از طریق کمیسیون ماده 99 شد.


بخشدار زنده رود در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به داشتن طرح و برنامه برای تمامی روستاهای بخش زنده رود گفت با توجه به پتانسیل و ظرفیت روستاها برای تمامی روستاها برنامه و طرح در حوزه های مختلف پیش بینی گردیده وی اذعان داشت ما حتی برای روستای خلج با 87 نفر جمعیت و 29 خانوار نیز طرح گردشگری و راه اندازی خانه های بوم گردی پیش بینی نموده ایم  که ان شاالله با همکاری و تعامل اهالی ، مالکان  و ادارة میراث فرهنگی بتوانیم این طرحها را اجرایی نماییم که البته با توجه به مجاورت این روستا با روستای قوهک که دارای پتانسیلهای گردشگری بسیاری می باشد می توان یک قطب گردشگری و بوم گردی در محیطی آرام بوجود آورد.


در ادامه نیز مدیران حاضر در جلسه نظرات و پیشنهادت خود را از جمله اجرای طرح انبوه سازی در روستاها ، اجرای پیاده روسازی ،احداث پارک و فضای سبز در روستاها ، مجاز نمودن انشعابات اماکن عمومی ، همکاری اهالی روستاها با ایجاد مجتمع های آبرسانی، رعایت اصول ایمنی قبل از انجام عملیات و هماهنگی با ادارات خدمات رسان ، تشویق و ترغیب اهالی برای حضور در کلاسهای آموزشهای ایمنی و... را بیان نمودند.


گفتنی است مقام فرماندار همچنین با همراهی روستایی بخشدار زنده رود از تعدادی پروژه های عمرانی و ... در حال اجرا و اجرا شده در روستاهای این بخش نیز بازدید نمود و در خصوص تسریع در انجام کار تا شروع فصل سرما و همچنین رعایت کلیه استاندارهای لازم و انجام کارها با کیفیت بالا تاکید نمود.

 
  
  
  
  
  
 

 

تعداد بازدید: 146
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal