جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳
۰۲:۰۱:۴۷
فرمانداری شهرستان فریدن

مشارکت حداکثری در انتخابات، حلال مشکلات جامعه است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار در چهارمین جلسه کارگروه اجرایی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان شهرستان ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبداله الحسین (ع) و یاران با وفایش، مسئله انتخابات را یکی از مهم ترین شاخصه های مردم سالاری دینی دانست و تاکید کرد: حضور و مشارکت […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار در چهارمین جلسه کارگروه اجرایی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان شهرستان ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبداله الحسین (ع) و یاران با وفایش، مسئله انتخابات را یکی از مهم ترین شاخصه های مردم سالاری دینی دانست و تاکید کرد: حضور و مشارکت حداکثری مردم باید همیشه جزء اصلی ترین موضوعات باید باشد زیرا بسیاری از مشکلات با حضور حداکثری مردم حل می گردد و رفع نیازها و نارضایتی مردم را از مهم ترین عوامل در این راستا است.

عزیزاله عباسی ضمن درخواست ارائه گزارش از سوی مسئولان در خصوص رفع مطالبات مردمی، تصریح کرد: گزارش عملکرد پرداخت تسهیلات تبصره ۱۶ ، علت عدم پرداختی ها و … که موجب نارضایتی متقاضیان شده است هر چه سریع تر باید ارائه شود.

وی ادامه داد: مکاتبه با دستگاه‌های استانی مرتبط در رابطه با مشکلات عدم پرداخت تسهیلات مسکن به افراد بالای ۷۰ سال و بیمه تأمین اجتماعی کارگران انجام و تعیین تکلیف شود، درصد تحقق مصوبات سفر استاندار به شهرستان مشخص و مشکلات اصناف ( داران و بویین میاندشت )  احصاء و نسبت به رفع آن اقدام شود.

فرماندار با اشاره به برگزاری سه جلسه مشترک با فرمانداران حوزه های فرعی انتخابات بیان کرد: نقاط قوت و ضعف، نیازمندی‌ها، تعداد و محل استقرار شعبات، مسائل قبل، حین و بعد از انتخابات، چالش های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی حقوقی و مسائل مرتبط در این سری جلسات مورد بررسی قرار گرفت.

عباسی اظهار داشت:  لازم است هماهنگی‌های لازم در خصوص حضور نمایندگان نامزدها در شعب اخذ رأی و مباحث پیرامون نیز مدنظر قرار گیرد و در برنامه کاری کارگروه قرار گیرد.

وی ادامه داد: به منظور آمادگی لازم جهت برگزاری انتخابات پیش رو گروهی متشکل از کارشناس آی تی، کارشناس مخابرات، کارشناس انتخابات و افراد مورد نیاز دیگر با مسئولیت بخشدار بخش مرکزی جهت بازنگری مکان استقرار شعب تشکیل و نسبت به پیش بینی تجهیزات مورد نیاز برابر با چک لیست تنظیمی ( اعم از مجهز به کانال کشی تلفن و خط تلفن ،وجود پریز برق در محل اخذ رأی، دارای میز و صندلی به تعداد لازم ،وجود آبدارخانه، مجهز به سیستم سرمایشی و گرمایشی، دارای سالن مفروش برای شمارش آراء ،روشنایی و نور کافی در محوطه و سالن استقرار صندوق، دارای سرویس بهداشتی مناسب،وجود سرایدار، محل مناسب برای اقامه نماز، دارای رادیو ، وسیله اطفاء حریق ، روشنایی اضطراری ،محل مناسب پارک وسایل نقلیه و …) اقدام و نسبت به رفع نواقص موجود اقدام نمایند.

فرماندار آموزش عوامل اجرایی انتخابات بسیار مهم دانست و تأکید کرد: برنامه قانون خوانی برای پرسنل فرمانداری و بخشداری‌ها به صورت زمانبندی شده برگزار و کمیته آموزش اهتمام ویژه برای آموزش عوامل اجرایی انتخابات داشته باشند.

شایان ذکر است این جلسه با حضور حجت الاسلام مالک اکبری نماینده محترم شورای نگهبان و رئیس هیات نظارت شهرستان و تمام کمیته های کارگروه اجرایی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان برگزار شد.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عصر روز -دوشنبه ۷ خرداد- جلسه انتخاب معتمدین هیئت اجرایی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان فریدن با حضور اعضا و ۳۰ نفر از معتمدان شهرستان فریدن برگزار شد. هشت نفر از معتمدین که از طریق رای گیری برای هئیت اجرایی انتخاب شدند نام هایشان به شرح ذیل […]

۹ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، صبح امروز -دوشنبه ۷ تیر- بانوان روستای موغان در دیدار با نماینده عالی دولت در شهرستان، ضمن عرض تسلیت و تبریک شهادت شهید جمهور آیت الله رئیسی، ایشان و همراهانش را خادمی صادق و انقلابی دانسته و از مسئولان درخواست کردند که راه ایشان را دنبال کرده و اهداف […]

۷ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، نماینده عالی دولت سیزدهم در شهرستان فریدن از صبح امروز به مدت ۵ ساعت به صورت چهره به چهره پاسخگوی مطالبات مردمی شهرستان بود. مشکلاتی از جمله دریافت تسهیلات، عدم همکاری برخی ادارات، مشکلات کشاورزی، بیان مشکلات عمومی روستاها و شخصی از جمله موضوعاتی بود که از سوی مردم […]

۷ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، صبح روز دوشنبه هفتم خرداد فرماندار شهرستان فریدن و اعضای شورای آرد و نان شهرستان پس از مطالبات مردمی در خصوص مشکلات مربوط به نانوایی ها، به صورت سرزده از برخی نانوایی های شهر داران بازرسی و ارزیابی به عمل آورد. وضعیت کیفیت نان، وزن نان، تخلفات احتمالی در […]

۷ خرداد ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =