شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳
۱۹:۵۸:۱۸
فرمانداری شهرستان فریدن

از قیر تا نهضت ملی مسکن از موضوعات دیدار با مدیرکل بنیاد مسکن استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، غلامرضا اسماعیلی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان و معاونان وی با حضور در فرمانداری این شهرستان، با عزیزاله عباسی فرماندار دیدار و پیرامون ظرفیت های شهرستان در خصوص اقدامات قابل انجام مذاکره نمودند. عزیزاله عباسی فرماندارِ شهرستان توجه به توسعه حوزه مسکن روستاها با هدف جلوگیری از […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، غلامرضا اسماعیلی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان و معاونان وی با حضور در فرمانداری این شهرستان، با عزیزاله عباسی فرماندار دیدار و پیرامون ظرفیت های شهرستان در خصوص اقدامات قابل انجام مذاکره نمودند.

عزیزاله عباسی فرماندارِ شهرستان توجه به توسعه حوزه مسکن روستاها با هدف جلوگیری از مهاجرت را جزو ضروری ترین اقدامات این مجموعه دانست و با اشاره به ظرفیت های شهرستان فریدن، نگاه ویژه استان به این شهرستان را مطالبه کرد.

فرماندار با تاکید بر این موضوع که شهرستان فریدن از بسیاری امکانات محروم بوده و از امتیاز محرومیت هم محروم است عنوان کرد:  شهرستان به دلیل اینکه جزء مناطق برخوردار محسوب شده در برخی عرصه ها اعتبارات تخصیص داده نمی شوند، در صورتی که ما در آن حوزه نیازمند اعتبار هستیم.

وی ادامه داد: فصل کار عمرانی در فریدن محدود است عدم همکاری مدیران باعث می شود که ما فصل کاری در فریدن را از دست بدهیم و مشکلات روز به روز افزون تر شود پس می طلبد مناطق سردسیری همچون فریدن در تخصیص قیر ویژه تر دیده شود.

عباسی با اشاره به عزم جدی دولت در پیشبرد نهضت مسکن ملی تاکید کرد: مدیران شهرستانی تمام سعی خود را انجام دادند که زمین های بیشتری برای نهضت ملی مسکن فراهم شود و تاکنون ۱۲۰ پلاک مسکونی در شهر داران به ۳۶۰ نفر از متقاضیان طرح‌های حمایتی مسکن واگذار شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اصفهان نیز در این جلسه اظهار داشت: در حوزه نهضت ملی مسکن که بنیاد مسکن وظیفه کارگزاری آن را برعهده دارد و در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت برنامه‌ریزی برای طرح نهضت ملی مسکن با بنیاد مسکن بوده که تقریبا بیش از ۱۳۰ هزار متقاضی ثبت‌نام و پالایش شده و بیش از ۳۰ هزار واحد برنامه‌ریزی شده است.

غلامرضا اسماعیلی افزود: واحدهای مسکونی یا توسط بنیاد مسکن ساخته می‌شود و یا اینکه توسط بنیاد زمین به متقاضیان تحویل و سپس بعد از پرداخت تسهیلات مربوطه، بر روند ساخت منزل مسکونی، توسط بنیاد نظارت می‌شود.

وی تاکید کرد: سقف تسهیلات بنیاد مسکن در این طرح، ابتدا ۳۰۰ میلیون تومان بوده اما طبق آخرین مصوبه این مبلغ به حدود ۵۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

بخشداران بخش مرکزی و زنده رود و همچنین رئیس بنیاد مسکن شهرستان و مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاران بخش مرکزی نیز در این جلسه حضور داشتند که مشکلات دو بخش نیز از سوی بخشداران مطرح گردید و اسماعیلی قول مساعدت بیشتر برای حل مشکلات را دادند.

شایان ذکر است مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان از روستای چیگان نیز بازدید کرد.

شفیعی بخشدار بخش مرکزی در بازدید از روستای چیگان بیان کرد:  روستای چیگان یکی از روستاهای ساحلی و گردشگری فریدن محسوب می گردد که ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری را دارد اما از لحاظ طرح هادی بشدت عقب بوده و نیاز به‌ یک برنامه عمرانی ویژه دارد که همت مسئولان را می طلبد.

وی تاکید کرد: طرح هادی روستای چیگان برای تکمیل حداقل به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. با توجه به اینکه معمولا طرح‌های هادی و عمرانی روستاها توسط بودجه دهیاری‌ها انجام می‌شود، بودجه کم سالانه دهیاری روستا و وسعت قابل ملاحظه معابر روستا اگر بنا بر این باشد که این امر با بودجه دهیاری روستا انجام پذیرد حداقل تا ۱۰ سال دیگر نیز تکمیل نخواهد شد.

لذا در این بازدید مقرر گردید با تلفیق ۳ روش به شرح ذیل طرح هادی روستا انجام و تکمیل گردد. ۱_ تفکیک حدود ۴ هکتار زمین الحاقی به محدوده روستا توسط بنیاد مسکن شهرستان و فروش بخشی از سهم روستا ۲_ بنیاد مسکن استان علاوه بر قیر رایگان و بودجه دهیاری بودجه جداگانه‌ای برای روستای چیگان اختصاص دهند.۳_ بودجه‌ سالانه دهیاری.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، نماز عید فطر با حضور مردم روزه‌دار فریدن در این شهر اقامه شد.

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار در شورای آرد و نان شهرستان فریدن گفت: صدور مجوز جدید برای ایجاد نانوایی، باید کارشناسی شده و مطابق با نیاز این شهرستان باشد. عزیزاله عباسی افزود: هیچ مجوز نانوایی نباید بدون مصوبه شورای آرد و نان در فریدن صادر شود و مصوبات جلسات قاطعانه باید اجرا شود […]

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار در جلسه با کارکنان فرمانداری ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مجموع همکاران و تبریک عید فطر، همدلی و ایجاد جوی صمیمی و برنامه ریزی مطلوب در پیگیری امور مرتبط به شهرستان و حل مشکلات مردم را از وظایف کاری کارکنان فرمانداری برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با […]

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، به مناسبت گرامیداشت دهه حساب ۱۰۰ امام (ره)  فرماندار به همراه بخشداران بخش مرکزی و زنده رود، مدیر اداره کار و تعاون، مدیرعاملان شرکت تعاونی دهیاری های بخش مرکزی و زنده رود و جمعی از همراهان ضمن دیدار با مدیر و کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فریدن با اهدای […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =