پنج شنبه ۶ مهر ۱۴۰۲
۱۰:۲۸:۳۶
فرمانداری شهرستان فریدن

از قیر تا نهضت ملی مسکن از موضوعات دیدار با مدیرکل بنیاد مسکن استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، غلامرضا اسماعیلی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان و معاونان وی با حضور در فرمانداری این شهرستان، با عزیزاله عباسی فرماندار دیدار و پیرامون ظرفیت های شهرستان در خصوص اقدامات قابل انجام مذاکره نمودند. عزیزاله عباسی فرماندارِ شهرستان توجه به توسعه حوزه مسکن روستاها با هدف جلوگیری از […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، غلامرضا اسماعیلی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان و معاونان وی با حضور در فرمانداری این شهرستان، با عزیزاله عباسی فرماندار دیدار و پیرامون ظرفیت های شهرستان در خصوص اقدامات قابل انجام مذاکره نمودند.

عزیزاله عباسی فرماندارِ شهرستان توجه به توسعه حوزه مسکن روستاها با هدف جلوگیری از مهاجرت را جزو ضروری ترین اقدامات این مجموعه دانست و با اشاره به ظرفیت های شهرستان فریدن، نگاه ویژه استان به این شهرستان را مطالبه کرد.

فرماندار با تاکید بر این موضوع که شهرستان فریدن از بسیاری امکانات محروم بوده و از امتیاز محرومیت هم محروم است عنوان کرد:  شهرستان به دلیل اینکه جزء مناطق برخوردار محسوب شده در برخی عرصه ها اعتبارات تخصیص داده نمی شوند، در صورتی که ما در آن حوزه نیازمند اعتبار هستیم.

وی ادامه داد: فصل کار عمرانی در فریدن محدود است عدم همکاری مدیران باعث می شود که ما فصل کاری در فریدن را از دست بدهیم و مشکلات روز به روز افزون تر شود پس می طلبد مناطق سردسیری همچون فریدن در تخصیص قیر ویژه تر دیده شود.

عباسی با اشاره به عزم جدی دولت در پیشبرد نهضت مسکن ملی تاکید کرد: مدیران شهرستانی تمام سعی خود را انجام دادند که زمین های بیشتری برای نهضت ملی مسکن فراهم شود و تاکنون ۱۲۰ پلاک مسکونی در شهر داران به ۳۶۰ نفر از متقاضیان طرح‌های حمایتی مسکن واگذار شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اصفهان نیز در این جلسه اظهار داشت: در حوزه نهضت ملی مسکن که بنیاد مسکن وظیفه کارگزاری آن را برعهده دارد و در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت برنامه‌ریزی برای طرح نهضت ملی مسکن با بنیاد مسکن بوده که تقریبا بیش از ۱۳۰ هزار متقاضی ثبت‌نام و پالایش شده و بیش از ۳۰ هزار واحد برنامه‌ریزی شده است.

غلامرضا اسماعیلی افزود: واحدهای مسکونی یا توسط بنیاد مسکن ساخته می‌شود و یا اینکه توسط بنیاد زمین به متقاضیان تحویل و سپس بعد از پرداخت تسهیلات مربوطه، بر روند ساخت منزل مسکونی، توسط بنیاد نظارت می‌شود.

وی تاکید کرد: سقف تسهیلات بنیاد مسکن در این طرح، ابتدا ۳۰۰ میلیون تومان بوده اما طبق آخرین مصوبه این مبلغ به حدود ۵۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

بخشداران بخش مرکزی و زنده رود و همچنین رئیس بنیاد مسکن شهرستان و مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاران بخش مرکزی نیز در این جلسه حضور داشتند که مشکلات دو بخش نیز از سوی بخشداران مطرح گردید و اسماعیلی قول مساعدت بیشتر برای حل مشکلات را دادند.

شایان ذکر است مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان از روستای چیگان نیز بازدید کرد.

شفیعی بخشدار بخش مرکزی در بازدید از روستای چیگان بیان کرد:  روستای چیگان یکی از روستاهای ساحلی و گردشگری فریدن محسوب می گردد که ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری را دارد اما از لحاظ طرح هادی بشدت عقب بوده و نیاز به‌ یک برنامه عمرانی ویژه دارد که همت مسئولان را می طلبد.

وی تاکید کرد: طرح هادی روستای چیگان برای تکمیل حداقل به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. با توجه به اینکه معمولا طرح‌های هادی و عمرانی روستاها توسط بودجه دهیاری‌ها انجام می‌شود، بودجه کم سالانه دهیاری روستا و وسعت قابل ملاحظه معابر روستا اگر بنا بر این باشد که این امر با بودجه دهیاری روستا انجام پذیرد حداقل تا ۱۰ سال دیگر نیز تکمیل نخواهد شد.

لذا در این بازدید مقرر گردید با تلفیق ۳ روش به شرح ذیل طرح هادی روستا انجام و تکمیل گردد. ۱_ تفکیک حدود ۴ هکتار زمین الحاقی به محدوده روستا توسط بنیاد مسکن شهرستان و فروش بخشی از سهم روستا ۲_ بنیاد مسکن استان علاوه بر قیر رایگان و بودجه دهیاری بودجه جداگانه‌ای برای روستای چیگان اختصاص دهند.۳_ بودجه‌ سالانه دهیاری.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، دکتر مرتضوی استاندار اصفهان، فرماندار فریدن، بخشدار بخش زنده رود، شهردار شهرهای داران و دامنه، اعضای شورای شهر داران در دومین روز از برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری، صنایع دستی و هتلداری در محل نمایشگاه بین‌المللی اصفهان ضمن بازدید از نمایشگاه در غرفه های شهرستان فریدن نیز حاضر […]

۶ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار در محفل شعر و فرهنگ دفاع مقدس که در ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد ضمن تبریک آغاز امامت و ولایت حضرت ولی عصر(عج) و با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: فرهنگ دفاع مقدس موجب شد تا ملت بزرگ ایران در برابر استکبار جهانی ایستادگی […]

۵ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان ساعتی پیش در آیین تکریم و معارفه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فریدن ضمن تبریک آغاز امامت و ولایت حضرت ولی عصر(عج) با اشاره به ویژگی های هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: ملت غیور ایران اسلامی در دفاع مقدس به باور ما می‌توانیم رسید و […]

۴ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار صبح امروز در آیین تکریم و معارفه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان با تبریک آغاز امامت و ولایت صاحب الزمان(عج) و تقدیر از زحمات ماموران نیروی انتظامی، گفت: امنیت یک خدمت بسیار بزرگی است که هم پیامبر بزرگ اسلام و هم ائمه بزرگوار بر آن بسیار تاکید داشتند. عزیزاله […]

۳ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − ده =