چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
۱۸:۰۴:۴۲
فرمانداری شهرستان فریدن

جشنواره فریدن زاد بوم اقوام/عکس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، جشنواره اقوام ششگانه شهرستان فریدن در مجاورت پارک شقایق شهر داران با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، ائمه جمعه شهرهای دامنه و داران، فرماندار و جمعی از مسئولان و اقوام مختلف این خطه برگزار شد. در این جشنواره که شش قوم پارس، ترک، […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، جشنواره اقوام ششگانه شهرستان فریدن در مجاورت پارک شقایق شهر داران با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، ائمه جمعه شهرهای دامنه و داران، فرماندار و جمعی از مسئولان و اقوام مختلف این خطه برگزار شد.

در این جشنواره که شش قوم پارس، ترک، لر، گرج، ارامنه و اعراب  شهرستان فریدن حضور داشتند،  در غرفه های مختلف لباس‌های محلی، سوغات و غذا‌های محلی، صنایع دستی، کیف و کفش و روسری و شال دست دوز، کتاب‌های معرفی تاریخچه اقوام و ابزار آلات قدیمی اقوام این خطه به تماشا گذاشته شده بود.
فرماندار فریدن ایجاد فضایی بانشاط و آشنایی با فرهنگ و هنر، تقویت وحدت و همدلی بین اقوام مختلف، معرفی آداب و رسوم، غذا‌های محلی و سوغات و صنایع دستی اقوام ساکن در شهرستان را از اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.
عزیزاله عباسی بیان کرد: تقویت وحدت و همدلی اقوام می تواند باعث پیشرفت توسعه شهرستان شود و این یک ظرفیت و موهبتی است که خداوند آن را نصیبمان کرده است.
گفتنی است این برنامه با اجرای زیبای جواد گلشیرازی، نقال خوانی قوم پارس، سرود زیبای گرج، شعر خوانی از قوم ترک و ساز سنتی ارامنه و قوم لر همراه بود و هنرمندان اقوام مختلف در این جشنواره آثار خود را به نمایش گذاشتند.
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، آیین تجلیل از آتش نشانان شهرداری شهر دامنه با حضور فرماندار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار شهر دامنه، و آتش نشانان پرتلاش در ایستگاه آتش نشانی شهرداری امروز برگزار گردید.

۱۰ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، “زنگ عاطفه ها” امروز با حضور فرماندار، رئیس آموزش و پرورش، رئیس کمیته امداد و جمعی از مسئولان در مدرسه پروین اعتصامی شهر داران به صورت نمادین همزمان با تمام مدارس سراسر استان اصفهان و شهرستان فریدن نواخته شد. فرماندار فریدن با تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و […]

۱۰ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن؛ فرماندار به همراه بخشداران بخش مرکزی و زنده رود، رئیس آموزش و پرورش شهرستان و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با جمعی از خانواده های جانبازان شهرستان در یک نشست صمیمی دیدار و گفتگو کرد. فرماندار ضمن تبریک میلاد پیامبر اعظم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با اشاره به […]

۱۰ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره علامه حلی مرحله مدرسه ای در “مدرسه خاتم الانبیاء شهر داران ” با حضور فرماندار، ائمه جمعه شهرهای داران و دامنه، دادستان، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن و جمعی از مسئولان برگزار شد .

۱۰ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − یک =