رعایت حجاب با تمام موازین الزامی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار در جلسه کمیته عفاف و حجاب ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضران اظهار داشت: ماه مبارک رمضان نسبت به سایر ماه‌ها کرامت بیشتری داشته و ان شاالله توفیق بهره مندی از این ماه نصیب همگان گردد. عزیزاله عباسی بیان داشت: طی سالیان متمادی انقلاب ، دشمن همواره […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار در جلسه کمیته عفاف و حجاب ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضران اظهار داشت: ماه مبارک رمضان نسبت به سایر ماه‌ها کرامت بیشتری داشته و ان شاالله توفیق بهره مندی از این ماه نصیب همگان گردد.

عزیزاله عباسی بیان داشت: طی سالیان متمادی انقلاب ، دشمن همواره به دنبال ضربه زدن به نظام بود که در سال گذشته تلاش نمود از ظرفیت تمام گروه‌ها از  جمله ضد انقلاب‌ها، تجزیه طلب‌ها ، ارازل و اوباش و سلبریتی ها برای دست یابی به اهداف خود بهره گیرد و تلاش نمود اعتقادات دینی مردم را تضعیف نماید.

وی اظهار داشت: اما خوشبختانه با بصیرت و آگاهی مردم و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) الحمدالله دشمن  در دستیابی به هدفش که براندازی بود ناکام ماند و شکست خورد.

نماینده عالی دولت در شهرستان ادامه داد: پس از ناکامی و شکست تمرکز خود را بر روی حجاب قرار داد و با شعار زن، زندگی ، آزادی برنامه ریزی نمودند تا حجاب را بعنوان ویترین نظام مقدس جمهوری اسلامی متزلزل نمایند .

عباسی اذعان داشت: حجاب جزء احکام الهی بوده و در قانون نظام جمهوری اسلامی نیز به آن تاکید شده و مانند سایر قوانین رعایت آن الزامی می باشد.

وی با بیان اینکه در مواد قانونی ۶۳۸ و ۶۳۹ آمده است که کسانی که بر خلاف قوانین رفتار نمایند با آنها برخورد خواهد شد و با توجه به دستورالعمل‌های صادره از سوی وزارت کشور عدم رعایت حجاب توجیهی نداشته و تمامی مدیران و روسای ادارات مسئول مستقیم پیگیری رعایت عفاف و حجاب در دستگاه مربوط می باشند افزود: رعایت حجاب با تمام موازین الزامی است و تنها شامل بانوان نمی شود و آقایان نیز باید موازین را رعایت نمایند.

رئیس محترم قرارگاه ارتقاء سلامت و امنیت اجتماعی حضرت زینب (س) شهرستان به ورود جدی و مسئولانه تمامی مدیران و دستگاه‌های اجرایی شهرستان تاکید و اظهار داشت: اگر تاکنون کم کاری و سستی وجود داشت باید رویه اصلاح گردد .

عباسی افزود: وقتی ولی امر مسلمین بر رعایت عفاف و حجاب تاکید می فرمایند همه موظف به رعایت بوده و باید به قانون احترام بگذارند و التزام عملی به اسلام نیز رعایت شئونات اسلامی می باشد و کارمندان موظف به رعایت آن  در محیط اداری و خارج از آن می باشند کارمند نظام جمهوری اسلامی در محل کار و بیرون از آن باید قوانین را رعایت نماید .

وی تصریح کرد: طبق دستور الهی ابتدا باید خودمان ملزم به انجام کاری باشیم تا بتوانیم سایرین را نیز ملزم نماییم لذا اول باید خودمان و خانواده مان رعایت عفاف و حجاب نماییم مسئول نظام جمهوری اسلامی باید خود در ابتدای خط مقدم حضور داشته باشد .

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه حجاب محدودیت برای خانواده ها نیست بلکه وقار و  متانت است و کسی که حجاب را رعایت می کند حیثیت و آبروی خود را افزایش می‌دهد تاکید کرد: مسئولان ادارات مراقبت نمایند شئون افراد با حجاب رعایت شود و خدایی ناکرده به افراد بی حجاب بیشتر از افراد محجبه بها داده نشود خصوصا اینکه بر طبق دستورالعمل کسانی که می خواهند از خدمات جمهوری اسلامی بهره مند گردند باید قوانین را نیز رعایت نمایند لذا کسی که به قانون احترام نمی گذارد نباید انتظار داشته باشد که خدماتی دریافت کند.

وی اظهار داشت: ابتدا به افراد تذکر می دهیم اگر مراعات نکردند  برخورد خواهیم نمود ضمن اینکه مدیران و کارکنان نظام باید در چارچوبه نظام حرکت نمایند .

لازم به ذکر است:  ائمه محترم جمعه شهرهای داران و دامنه ، دادستان محترم و رئیس محترم اداره اطلاعات نیز در خصوص لزوم رعایت عفاف و حجاب توضیحاتی ایراد نمودند.

 

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن، “عزیزاله عباسی” فرماندار شهرستان و امام جمعه شهر دامنه،  به همراه جمعی از مسئولان فریدن از آثار تاریخی و گردشگری شهر دامنه بازدید و در جهت حفظ و مرمت آثار دستورات لازم را صادر کرد. شایان ذکر است در این بازدید فرماندار از دو میراث تاریخی شهر زیر […]

۹ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، به مناسبت دهه کرامت نمایشگاه نقاشی و عکس در شهرستان فریدن محل سالن اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان افتتاح شد. مراسم افتتاح این نمایشگاه روز شنبه ۶ اردیبهشت ماه از ساعت ۸ صبح در محل سالن فرهنگ و ارشاد شهرستان برگزار شد. […]

۹ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، به مناسبت هفته فرهنگی فریدن و دهه کرامت جشن شادمانه فریدن با حضور فرماندار، ائمه جمعه شهرهای داران و دامنه، جمعی از مسئولان و آحاد مردم این منطقه و گردشگران روز جمعه ۵ خردادماه ۱۴۰۲ به میزبانی روستای ساحلی اسکندری در بخش مرکزی برگزار شد. این جشن شادمانه با […]

۸ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن،  سفرنامه یک روزه فریدن از آن دست سفرنامه‌هایی است که نه تنها در خاطر ماندگار می‌ماند، بلکه خاطرات این دیار زیبا و دلنشین را هم ماندگار می‌کند. ولایتی که تا همین چند سال قبل، با شهرستان‌هایی همچون بوئین میاندشت، چادگان و فریدونشهر ممزوج بود و از قومیت‌ها و نسل‌ها […]

۷ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =