جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
۱۴:۳۴:۵۱
فرمانداری شهرستان فریدن

ماموریت و وظیفه اصلی آموزش و پرورش توجه به موضوع تربیتی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار در مراسم گرامیداشت سالروز تاسیس نهاد تربیت اسلامی و امور تربیتی که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد، اظهار داشت: مأموریت و وظیفه اصلی آموزش و پرورش توجه به موضوع تربیتی است تا دانش آموزان را با تربیت دینی و اسلامی برای داشتن یک زندگی سعادتمندانه بیشتر آشنا کنند. […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار در مراسم گرامیداشت سالروز تاسیس نهاد تربیت اسلامی و امور تربیتی که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد، اظهار داشت: مأموریت و وظیفه اصلی آموزش و پرورش توجه به موضوع تربیتی است تا دانش آموزان را با تربیت دینی و اسلامی برای داشتن یک زندگی سعادتمندانه بیشتر آشنا کنند.

عزیزاله عباسی تاکید کرد: سال‌ها پیش اراده‌هایی موجب شد تا حوزه پرورشی را از ساختار آموزش و پرورش حذف کنند اما در مدرسه جریان پرورشی با حضور دغدغه مندان ادامه داشت و امروز رویکرد دین و اعتقاد و باورها و تربیت اسلامی در مدارس حاکم است و همه ما در سمت تعلیم و تربیتی که اندیشه ناب اعتقادی برای دانش آموز را می‌سازد سهیم هستیم.

وی ادامه داد: معلمان به گفته شهید رجایی، سربازان انقلاب هستند و امروز باید نقش اساسی و اصلی خودشان را نشان بدهند و بیشتر تلاش کنند تا بتوانند این فاصله ای که به واسطه ای بیماری کرونا ایجاد شد و برخی از دانش آموزان از ارزش‌ها و آرمان‌ها فاصله گرفتند و جدا شدن دوباره احیا شود.

فرماندار تاکید کرد: دانش آموزان امانت‌هایی در دست معلمان هستند که باید همچون نهال این قشر را با علم و دانش پرورش داد تا برای رشد و اعتلای انقلاب به ثمر برسند.

عباسی ادامه داد: برخی فلسفه ی مربی پرورشی را در انجام یک برگزاری صبحگاه یا یک سرود می بینند نه اینطور نیست؛ مدیران باید معلمان با استعداد، پرتلاش و خوش ایده را در این قسمت به کار بگیرند زیرا در این زمان که حضور داریم شرایط به گونه های مختلف تغییر می کند و باید بتوانیم دانش آموزان را با ایده ها خوب و بروز در مسیر سعادتمندی حفظ کنیم.

وی تاکید کرد: ماموریت و وظیفه اصلی آموزش و پرورش توجه به موضوع تربیتی است تا دانش آموزان را با تربیت دینی و اسلامی برای داشتن یک زندگی سعادتمندانه بیشتر آشنا کنیم.

نماینده عالی دولت در فریدن اظهار داشت: مربیان تربیتی و معاونین پرورشی باید با تسلط  به علوم روز و آشنایی  با روش بهره برداری مثبت از فضای مجازی  و پرهیز از  برخورد های منفعلانه  تهدیدهای پیش رو را به فرصت تبدیل کنند .

عباسی در ادامه با اشاره به نقش موثر مربیان تربیتی در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت و آرزوی توفیق روزافزون برای آنان  افزود : مربی، معمار شخصیت انسان و الگویی  مجسم است که آدمی آگاهانه یا ناخودآگاه از او تبعیت  می‌کند و شخصیت خود را مطابق با او می‌سازد، از این رو سعادت و شقاوت انسان  به تربیت مربی وابسته است.

وی گفت : همان‌گونه که دوستان و معاشران دانش‌‌آموز می‌توانند نقش الگویی را عهده‌دار گردند ، مربیان تربیتی هم می‌توانند الگوهای منطقی و صحیح اخلاقی و رفتاری را به دانش‌‌آموزان ارائه کنند و آنان را در هویت یابی ، پایداری و دفاع از آرمان های قابل قبول جامعه کمک کنند .

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار به همراه شفیعی بخشدار بخش مرکزی، فاضلی رئیس بنیاد مسکن شهرستان و رحیمی مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاران بخش مرکزی عصر روز گذشته از روند اجرای زیر سازی معابر روستاهای ننادگان، غرغن و چیگان از توابع بخش مرکزی شهرستان فریدن بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت فیزیکی […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار به همراه شفیعی بخشدار بخش مرکزی و فاضلی رئیس بنیاد مسکن شهرستان عصر روز گذشته از روند اجرای عملیات آسفالت معابر روستاهای قفر و طرار از توابع بخش مرکزی شهرستان فریدن بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت فیزیکی پروژه ها قرار گرفت. فرماندار شهرستان که جهت بازدید […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، ایمن سازی جاده کمربندی شهر دامنه فریدن به الیگودرز از مصوبات سفر استاندار اصفهان اجرا شد. فرماندار شهرستان فریدن گفت: مشکل دو نقطه حادثه خیز جاده کمربندی دامنه به الیگودرز در محدوده شهرستان فریدن شامل پل کارگر و پل ناسیونال با اجرای ۲ کیلومتر نیوجرسی بتنی برطرف شد. عزیزالله […]

۲۸ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور، امروز دوشنبه اطلاعیه شماره ۶ خود را خطاب به متقاضیان داوطلبی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صادر کرد. متن اطلاعیه به شرح زیر است: اطلاعیه شماره (۶) ستاد انتخابات کشور با عرض تبریک به مناسبت حلول ماه ربیع الاول، به آگاهی متقاضیان محترم داوطلبی انتخابات دوازدهمین […]

۲۸ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =