یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
۱۷:۲۴:۱۳
فرمانداری شهرستان فریدن

خبرخوب| عیدی فریدنی‌ها همزمان با روزمبعث؛ ۶۴ قطعه زمین تحویل متقاضیان شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، همزمان با عید مبعث ۱۹۲ خانواده فریدنی صاحب زمین از طرح نهضت ملی مسکن شدند؛ در آیین قرعه‌کشی ۶۴ پلاک زمین از طرح نهضت ملی عزیزالله عباسی فرماندار شهرستان فریدن، اظهار کرد: طبق آمار رئیس بنیاد مسکن شهرستان تاکنون ۳۰ قطعه در ۳ طبقه به تعداد ۹۰ واحد با […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، همزمان با عید مبعث ۱۹۲ خانواده فریدنی صاحب زمین از طرح نهضت ملی مسکن شدند؛ در آیین قرعه‌کشی ۶۴ پلاک زمین از طرح نهضت ملی عزیزالله عباسی فرماندار شهرستان فریدن، اظهار کرد: طبق آمار رئیس بنیاد مسکن شهرستان تاکنون ۳۰ قطعه در ۳ طبقه به تعداد ۹۰ واحد با عنوان اقدام ملی تحویل متقاضیان شده است.

وی ادامه داد: ۷۲ واحد نقشه در دفاتر نظام‌مهندسی انجام شده و همچنین برای تعدادی نیز پروانه صادر شده است.

عباسی با اشاره به آغاز عملیات اجرای طرح نهضت ملی مسکن عنوان کرد: ابتدای سال آینده عملیات اجرایی ۳۰ پلاکی که واگذار گردید، شروع خواهد شد.

فرماندار فریدن تأکید کرد: امروز قرعه‌کشی برای ۶۴ گروه در ۶۴ قطعه به تعداد ۱۹۲ نفر انجام شد که کارهای معرفی آن طبق اعلام مسئولان مربوط به شهرداری از هفته‌های آتی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: زمین‌های قرعه‌کشی شده به شهرک زاگرس واقع در شمال شهر داران منطقه ۲۷۰ پلاک تعلق دارد که در قالب ۷۷ قطعه زمین بوده که ۶۴ قطعه از بین آنها انتخاب و تحویل متقاضیان گردید.

عباسی ضمن اشاره به روند افتتاح حساب توضیح داد: متقاضیان  در ابتدا مبلغ ۴۰ میلیون تومان به حسابی که از سوی بنیاد مسکن به اسم آنها در بانک مسکن افتتاح شده و بنام خودشان است واریز می‌کنند.

فرماندار فریدن تأکید کرد: در طرح ملی مسکن، ۳۰۰ میلیون تومان به هر متقاضی تسهیلات داده می‌شود که ۳ سال تنفس به آن تعلق می‌گیرد و طی ۱۷ سال بازپرداخت این تسهیلات انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: امروز اگر مشکلات و گرفتاری و سختی‌هایی در بحث مسکن داریم دستاورد دولت سابق بود که در این زمینه کاری نکرد.

عباسی با بیان اینکه دغدغه این دولت تأمین رفاه و آسایش مردم است، گفت: از زمانی که خدمتگزاری مردم فریدن را برعهده داشتیم با توجه به دغدغه جوانان و مردم این منطقه در خصوص مسکن سعی کردیم در این راستا قدم برداریم و زمین را برای تمام متقاضیان در شهرستان تأمین کنیم.

فرماندار فریدن ادامه داد: سعی کردیم برای متقاضیان پلاکی مجزا تأمین کنیم اما به‌واسطه زیاد بودن متقاضی و وجود محدودیت‌ها، تصمیم بر این شد که هر پلاک به‌صورت سه‌طبقه اما ویلایی تهیه شود.

عباسی گفت: خوب می‌دانیم علاوه بر کمبود زمین، هزینه‌های ساخت مسکن نیز بالاست بنابراین بر اساس نظریات کارشناسان و جلسات متعدد به این نتیجه رسیدیم که یک پلاک در ۳ طبقه ساخته شود و هر پلاک در اختیار ۳ متقاضی که با اختیار خود یک گروه تشکیل داده‌اند، قرار گیرد.

آیین قرعه‌کشی با حضور رئیس حراست اداره بنیاد مسکن استان اصفهان، معاونت مسکن شهری بنیاد مسکن استان، فرماندار، امام جمعه شهر داران و جمعی از مسئولان کاملاً شفاف در مقابل متقاضیان انجام شد.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، پیکر ۹ شهید گمنام به شهر داران رسید و ولوله‌ای در شهر به پا کرد. کاروان اهالی بهشت رأس ساعت ۱۵:۳۰ به شهر داران می‌رسد و مردم از گلستان شهدای شهر داران به همراه کاروان اهالی رهسپار مسجد صاحب الزمان (عج) این شهر می‌شوند. از دختر بچه‌ای که شاخه […]

۱۹ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی بخشداری زنده رود – نصیری بخشدار در حاشیه بازدید از انجام بهسازی و تجهیز خانه های ورزش روستاهای بخش اظهار داشت : بخش زنده رود خاستگاه ورزشکاران و قهرمانان بسیاری است که با حضور در مسابقات شهرستانی ، استانی ، ملی و بین المللی خوش درخشیده و الگویی مناسب برای سایر […]

۱۹ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، در حالی که عقربه‌های ساعت عدد ۱۴:۰۰ روز جمعه را نشان می‌دهد، اما در کوچه خیابان‌های شهر دامنه در حالی که یک روز تعطیل اسآنها شنیده‌اند که کاروانی از اهالی بهشت به شهرشان رسیده و بوی بهشت را استشمام کردند. مردم شهر دامنه پیش قراول‌های استقبال از مهمان‌های دوست […]

۱۹ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، روز جمعه شهدا دیار به دیار از شهرستان فریدن می گذشتند و عطر بهشتی آنها دل های مردم را کربلایی کرده بود. در مسیر شهدای گمنام در فریدن به محله آشجرد می رسیم که خواهری در این میان منتظر برادرش حسین است. حسین سال‌ها است که پیکرش بازنگشته و […]

۱۹ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 7 =