جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
۱۴:۴۱:۲۹
فرمانداری شهرستان فریدن

نرخ رشد منفی جمعیت فریدن به دلیل مهاجرت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرمانداری در جلسه ستاد جمعیت شهرستان اظهار کرد: یکی ازمعضلات شهرستان نرخ رشد منفی بالای دو و نیم جمعیت می باشد که علیرغم اینکه در فریدن مشکل زاد و ولد و فرزندآوری  نداریم  اما به دلیل نرخ بالای مهاجرت ما با این معضل روبرو […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرمانداری در جلسه ستاد جمعیت شهرستان اظهار کرد: یکی ازمعضلات شهرستان نرخ رشد منفی بالای دو و نیم جمعیت می باشد که علیرغم اینکه در فریدن مشکل زاد و ولد و فرزندآوری  نداریم  اما به دلیل نرخ بالای مهاجرت ما با این معضل روبرو شده ایم زیرا وقتی نرخ مهاجرت بالا باشد میانگین سنی جمعیت ساکن در شهرستان  بالا می رود که همین موضوع برای آینده شهرستان  آسیب های جدی به دنبال دارد .

علیرضا روستایی با بیان اینکه باید با دغدغه برای ازدواج آسان و مباحث جمعیتی در شهرستان برنامه ریزی کرد، گفت: خوشبختانه دولت مشوقات بسیاری برای ازدواج و فرزندآوری در نظر گرفته که دستگاه‌های مجری نیز باید با تسهیل شرایط برای خانوارها آنها را در این زمینه حمایت نمایند.

وی اذعان کرد: یکی از راههای ازدواج آسان، فرهنگ سازی و برگشت به سبک زندگی ایرانی و اسلامی و حذف تجملات و تشریفاتی است  که در دو دهه اخیر شکل گرفته و  به عنوان مانعی در امر ازدواج جوانان، خانواده ها را با مشکل مواجه کرده است .

روستایی خاطر نشان کرد: موضوع حائز اهمیت این است که باید در کنار تسهیل ازدواج زمینه و بستر اشتغال برای جوانان فراهم گردد زیرا در این صورت می توان در جهت حفظ و افزایش جمعیت گام برداشت تا انشاالله جمعیتی جوان در شهرستان داشته باشیم تا از پتانسیلهای موجود استفاده نمایند و در آینده شهرستان توسعه پیدا نماید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی در ادامه به دستگاه‌های عضو ستاد جمعیت شهرستان تکلیف کرد، خدمات قابل ارائه به مردم در راستای فرزند آوری و مشوقات دستگاه مربوطه را جهت جمع بندی و اعلام عمومی در اسرع وقت به دبیرخانه ارائه نمایند.

وی تصریح کرد: ضمن بومی سازی نمودن قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت باید از ظرفیت های موجود در شهرستان با رویکرد فرهنگی استفاده نماییم زیرا اقدامات مثبت فرهنگی ما در آینده قطعا نتیجه بخش خواهند بود.

معاون  فرماندار اذعان گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با توجه به نوع خدمات قابل ارائه به مردم در زمینه ازدواج و فرزندآوری تخفیفات لازم را بصورت قانونی برای اهالی شهرها و روستاها اعمال نمایند.

معرفی امکان مناسب اداری ویژه برگزاری ازدواج جوانان به دبیرخانه ستاد، تجهیز مکان در امامزاده شهردامنه جهت برگزاری مراسم رایگان عقد جوانان توسط اداره اوقاف و امور خیریه ، دفتر امام جمعه و شهرداری دامنه، تامین اقلام جهیزیه توسط فرماندهی محترم ناحیه مقاومت بسیج، تقبل شهرداری دامنه برای اعطای پروانه ساختمان رایگان و پرداخت کمک هزینه ۵ میلیون تومانی بلاعوض به زوجهای جوانی که به تازگی ازدواج نموده اند، تشکیل کمیته ازدواج کارمندان مجرد دستگاههای اجرایی، پیگیری برگزاری جلسات گفت و شنود، جهاد تبیین، پاتوق‌های جوانی میان مدیران و جوانان زیر مجموعه هر دستگاه، پیگیری اجرای طرح ازدواج آسان توسط دانشگاه آزاد اسلامی، وام ازدواج ۲۰ میلیونی از سوی دانشگاه برای دانشجویان متاهل، برخورداری یک ترم تحصیل رایگان و برنامه های تشویقی مانند اعزام به مشهد مقدس و … از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح شد.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار به همراه شفیعی بخشدار بخش مرکزی، فاضلی رئیس بنیاد مسکن شهرستان و رحیمی مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاران بخش مرکزی عصر روز گذشته از روند اجرای زیر سازی معابر روستاهای ننادگان، غرغن و چیگان از توابع بخش مرکزی شهرستان فریدن بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت فیزیکی […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار به همراه شفیعی بخشدار بخش مرکزی و فاضلی رئیس بنیاد مسکن شهرستان عصر روز گذشته از روند اجرای عملیات آسفالت معابر روستاهای قفر و طرار از توابع بخش مرکزی شهرستان فریدن بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت فیزیکی پروژه ها قرار گرفت. فرماندار شهرستان که جهت بازدید […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، ایمن سازی جاده کمربندی شهر دامنه فریدن به الیگودرز از مصوبات سفر استاندار اصفهان اجرا شد. فرماندار شهرستان فریدن گفت: مشکل دو نقطه حادثه خیز جاده کمربندی دامنه به الیگودرز در محدوده شهرستان فریدن شامل پل کارگر و پل ناسیونال با اجرای ۲ کیلومتر نیوجرسی بتنی برطرف شد. عزیزالله […]

۲۸ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور، امروز دوشنبه اطلاعیه شماره ۶ خود را خطاب به متقاضیان داوطلبی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صادر کرد. متن اطلاعیه به شرح زیر است: اطلاعیه شماره (۶) ستاد انتخابات کشور با عرض تبریک به مناسبت حلول ماه ربیع الاول، به آگاهی متقاضیان محترم داوطلبی انتخابات دوازدهمین […]

۲۸ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 4 =