دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲
۰۱:۰۰:۱۲
فرمانداری شهرستان فریدن

گروه‌های مطالبه‌گر بازوی برای مسئولان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرمانداری در جلسه کارگروه اجتماعی ،سلامت و خانواده با اشاره به گزارش اداره بهزیستی از تشکیل کمیته طلاق اظهار داشت: در خصوص طلاق در جلسات متعدد بحث و تبادل نظر بسیار گردیده و برای پیشگیری از این آسیب نیازمند بسیج تمامی دستگاه‌های متولی می باشیم. […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرمانداری در جلسه کارگروه اجتماعی ،سلامت و خانواده با اشاره به گزارش اداره بهزیستی از تشکیل کمیته طلاق اظهار داشت: در خصوص طلاق در جلسات متعدد بحث و تبادل نظر بسیار گردیده و برای پیشگیری از این آسیب نیازمند بسیج تمامی دستگاه‌های متولی می باشیم.

علیرضا روستایی اذعان کرد: متاسفانه نرخ رشد طلاق در شهرستان  بالا است و آسیب های جدی برای زنان مطلقه که خودسرپرست و بعضا با مشکلات مالی و اجتماعی مواجه می شوند و همچنین فرزندان طلاق به دنبال دارد که آثار سوء آن خاصه در مورد فرزندان نه تنها در حال حاضر بلکه در آینده آنان نیز تاثیر دارد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به آسیب های طلاق وظیفه دستگاه‌های متولی سنگین تر خواهد بود و باید با عزمی راسخ تلاش نمایند  تا نرخ طلاق در شهرستان کاهش و مانع شکستن  قبح طلاق در جامعه شوند  که این امر مستلزم فرهنگ سازی  و تغییر در سبک زندگی می باشد.

معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری با اشاره به پیشنهاد بخشدار مرکزی در خصوص طرح تشکیل گروه‌های مطالبه گری اظهار کرد: متاسفانه در زمینه مطالبه گری صحیح و بیان خواسته های شخصی، عمومی و … در شهرستان دچار ضعف هستیم و این درحالیست که جامعه مطالبه گر مردمی می تواند به مسئولان نیز در راستای دست یابی به اهداف سازمانی بسیار کمک نماید در واقع بخش مردمی به راحتی می تواند مطالبات را در جهت نیازهای شهرستان  خاصه از مسئولان بالادستی با هدایت سیستم دولتی  پیگیری کند.

روستایی تصریح کرد: هدایت جامعه مطالبه گر برای اخذ مجوز قانونی و انتخاب  افرادی با تجربه و کارآزموده که خود برای سیستم دولتی معضل نباشند، حائز اهمیت است.

لازم به ذکر است در خصوص جذب اعتبارات طرح‌های فرهنگی ذیل تبصره ماده ۱۴ قانون بودجه سال‌جاری از شهریور ماه اطلاع رسانی لازم به موسسات فرهنگی هنری و سازمان های مردم نهاد کشور که دارای شناسه ملی باشند انجام شد در  اوایل دی ماه طرح‌ها  به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال گردید و پس از بررسی و رفع نواقص از طریق موسسه مربوطه به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال گردیدند.

طرحهای ارسالی باید در زمینه امور فرهنگی، کتاب و کتابخوانی ، عفاف و حجاب ، سواد رسانه ای ، فضای مجازی ، پرورش نسل جوان و نوجوان ، نشاط اجتماعی ، امید بخشی و جوانی جمعیت بود که متاسفانه در خصوص موضوعات مطرح شده هیچ گونه طرحی به اداره شهرستان ارسال نشد و در مجموع ۸ طرح از شهرستان به استان ارسال گردیده است .

گفتنی است دولت بعنوان خدمات رسان به جامعه به اشکال مختلف در قالب سازمان‌ها، نهادهای نظامی و انتظامی ، ادارات و … در قالب یک ساختار تعریف شده خدمات خود را در سطح جامعه ارائه می دهد که برای خدمات دهی دولت یک طرف قضیه است و طرف مهمتر مردم         می باشد که باید مطالبه گری نمایند تا خدمات بهتر و اثر پذیرتر ارائه گردد.

در برخی شهرستان ها گروه‌هایی ساختارمند، نظامند و توانمند  می باشند که با اطلاع کامل از حقوق شهروندی تحت عنوان مطالبه گر جامعه کمک کار دولت می باشند که دولت بتواند نقش خود را بخوبی ایفاد نماید که پیشنهاد می شود در شهرستان فریدن نیز  بر روی تشکیل گروه‌های مطالبه گر کار کرد.

از ویژگی‌های شخص مطالبه گر این است که باید پیشنهادهای سالم و متقن ارائه دهند و علاوه بر طرح و بیان مشکل باید راهکار و راه حل جهادی نیز ارائه دهد و از مشکل اطلاع دقیق داشته باشد تا بتواند به شیوه صحیح و علمی آنرا بیان نماید مطالبه گری باید مودبانه ، معقولانه ، مسئولانه در مسیر حل مشکلات انجام گیرد ، مطالبه گری با هدف طرح نظارت مردم بر عملکرد مسئولین است و در واقع مطالبه گری کمک به مسئولان است برای ارائه خدمات بهتربه مردم .

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، همزمان با سراسر کشور زنگ مهر و ایثار و مقاومت صبح شنبه در مدارس فریدن نواخته شد و ۹ هزار و ۳۳۵ دانش آموز فریدنی  با شعار امسال بازگشایی مدارس «مدرسه قوی، ایران قوی» روانه کلاس درس شدند. سال تحصیلی جدید ۹هزار و ۳۳۵ دانش آموز فریدنی وارد مدارس […]

۱ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، به مناسبت هفته دفاع مقدس، صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی با حضور فرماندار، رزمندگان دفاع مقدس، مسوولان شهرستان و آحاد مردم با سخنرانی سردار میریان رئیس اداره عملیات زمینی سپاه پاسداران در ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فریدن برگزار شد. برگزاری رژه موتوری، اجرای سرود ، عطر افشانی قبور […]

۱ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار به همراه شفیعی بخشدار بخش مرکزی، فاضلی رئیس بنیاد مسکن شهرستان و رحیمی مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاران بخش مرکزی عصر روز گذشته از روند اجرای زیر سازی معابر روستاهای ننادگان، غرغن و چیگان از توابع بخش مرکزی شهرستان فریدن بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت فیزیکی […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار به همراه شفیعی بخشدار بخش مرکزی و فاضلی رئیس بنیاد مسکن شهرستان عصر روز گذشته از روند اجرای عملیات آسفالت معابر روستاهای قفر و طرار از توابع بخش مرکزی شهرستان فریدن بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت فیزیکی پروژه ها قرار گرفت. فرماندار شهرستان که جهت بازدید […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − سه =