چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
۰۷:۱۳:۱۰
فرمانداری شهرستان فریدن

گروه‌های مطالبه‌گر بازوی برای مسئولان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرمانداری در جلسه کارگروه اجتماعی ،سلامت و خانواده با اشاره به گزارش اداره بهزیستی از تشکیل کمیته طلاق اظهار داشت: در خصوص طلاق در جلسات متعدد بحث و تبادل نظر بسیار گردیده و برای پیشگیری از این آسیب نیازمند بسیج تمامی دستگاه‌های متولی می باشیم. […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرمانداری در جلسه کارگروه اجتماعی ،سلامت و خانواده با اشاره به گزارش اداره بهزیستی از تشکیل کمیته طلاق اظهار داشت: در خصوص طلاق در جلسات متعدد بحث و تبادل نظر بسیار گردیده و برای پیشگیری از این آسیب نیازمند بسیج تمامی دستگاه‌های متولی می باشیم.

علیرضا روستایی اذعان کرد: متاسفانه نرخ رشد طلاق در شهرستان  بالا است و آسیب های جدی برای زنان مطلقه که خودسرپرست و بعضا با مشکلات مالی و اجتماعی مواجه می شوند و همچنین فرزندان طلاق به دنبال دارد که آثار سوء آن خاصه در مورد فرزندان نه تنها در حال حاضر بلکه در آینده آنان نیز تاثیر دارد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به آسیب های طلاق وظیفه دستگاه‌های متولی سنگین تر خواهد بود و باید با عزمی راسخ تلاش نمایند  تا نرخ طلاق در شهرستان کاهش و مانع شکستن  قبح طلاق در جامعه شوند  که این امر مستلزم فرهنگ سازی  و تغییر در سبک زندگی می باشد.

معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری با اشاره به پیشنهاد بخشدار مرکزی در خصوص طرح تشکیل گروه‌های مطالبه گری اظهار کرد: متاسفانه در زمینه مطالبه گری صحیح و بیان خواسته های شخصی، عمومی و … در شهرستان دچار ضعف هستیم و این درحالیست که جامعه مطالبه گر مردمی می تواند به مسئولان نیز در راستای دست یابی به اهداف سازمانی بسیار کمک نماید در واقع بخش مردمی به راحتی می تواند مطالبات را در جهت نیازهای شهرستان  خاصه از مسئولان بالادستی با هدایت سیستم دولتی  پیگیری کند.

روستایی تصریح کرد: هدایت جامعه مطالبه گر برای اخذ مجوز قانونی و انتخاب  افرادی با تجربه و کارآزموده که خود برای سیستم دولتی معضل نباشند، حائز اهمیت است.

لازم به ذکر است در خصوص جذب اعتبارات طرح‌های فرهنگی ذیل تبصره ماده ۱۴ قانون بودجه سال‌جاری از شهریور ماه اطلاع رسانی لازم به موسسات فرهنگی هنری و سازمان های مردم نهاد کشور که دارای شناسه ملی باشند انجام شد در  اوایل دی ماه طرح‌ها  به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال گردید و پس از بررسی و رفع نواقص از طریق موسسه مربوطه به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال گردیدند.

طرحهای ارسالی باید در زمینه امور فرهنگی، کتاب و کتابخوانی ، عفاف و حجاب ، سواد رسانه ای ، فضای مجازی ، پرورش نسل جوان و نوجوان ، نشاط اجتماعی ، امید بخشی و جوانی جمعیت بود که متاسفانه در خصوص موضوعات مطرح شده هیچ گونه طرحی به اداره شهرستان ارسال نشد و در مجموع ۸ طرح از شهرستان به استان ارسال گردیده است .

گفتنی است دولت بعنوان خدمات رسان به جامعه به اشکال مختلف در قالب سازمان‌ها، نهادهای نظامی و انتظامی ، ادارات و … در قالب یک ساختار تعریف شده خدمات خود را در سطح جامعه ارائه می دهد که برای خدمات دهی دولت یک طرف قضیه است و طرف مهمتر مردم         می باشد که باید مطالبه گری نمایند تا خدمات بهتر و اثر پذیرتر ارائه گردد.

در برخی شهرستان ها گروه‌هایی ساختارمند، نظامند و توانمند  می باشند که با اطلاع کامل از حقوق شهروندی تحت عنوان مطالبه گر جامعه کمک کار دولت می باشند که دولت بتواند نقش خود را بخوبی ایفاد نماید که پیشنهاد می شود در شهرستان فریدن نیز  بر روی تشکیل گروه‌های مطالبه گر کار کرد.

از ویژگی‌های شخص مطالبه گر این است که باید پیشنهادهای سالم و متقن ارائه دهند و علاوه بر طرح و بیان مشکل باید راهکار و راه حل جهادی نیز ارائه دهد و از مشکل اطلاع دقیق داشته باشد تا بتواند به شیوه صحیح و علمی آنرا بیان نماید مطالبه گری باید مودبانه ، معقولانه ، مسئولانه در مسیر حل مشکلات انجام گیرد ، مطالبه گری با هدف طرح نظارت مردم بر عملکرد مسئولین است و در واقع مطالبه گری کمک به مسئولان است برای ارائه خدمات بهتربه مردم .

مطالب مشابه

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی کارگروه اجرایی حوزه انتخابیه فریدن ،فریدونشهر،چادگان و بوئین میاندشت – در اجرای ماده ۴۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۷۰ آیین نامه اجرایی آن به اطلاع کلیه کسانی که به استناد ماده ۳۰ قانون انتخابات واجد شرا یط رأی دادن هستند می رساند که برای ثبت […]

۸ اسفند ۱۴۰۲

“اطلاعیه” 🔹به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی کارگروه اجرایی حوزه انتخابیه فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت – مطابق با ماده ۵۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی  آخرین فرصت انصراف داوطلبان  تا تاریخ ۸ اسفند ماه (۷۲ ساعت قبل از برگزاری رای گیری) می باشد. 🔹🔹لازم به ذکر است: انصراف پس از  زمان مذکور […]

۷ اسفند ۱۴۰۲

آگهی- اسامی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی- #فریدن_فریدونشهر_چادگان_بویین_میاندشت|     کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات کارگروه اجرایی حوزه انتخابیه فریدن ، فریدون شهر، چادگان و بویین میاندشت

۷ اسفند ۱۴۰۲

اطلاعیه شماره ۱۵ ستاد انتخابات کشور 🔸ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۵ از نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواست نسبت به ثبت مشخصات درگاه ستاد انتخابات مجازی خود در سامانه «انتخاب ایران» اقدام کنند. 🔹به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان، متن اطلاعیه به شرح زیر است: 🔹به آگاهی نامزدهای […]

۷ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 7 =