یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳
۱۰:۲۷:۳۶
فرمانداری شهرستان فریدن

افزایش تعرفه گاز در فریدن منطقی نیست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن به نقل از ایسنا، فرماندار فریدن گفت: با توجه به اینکه فریدن جز مناطق سردسیر محسوب می‌شود تعیین قیمت تعرفه گاز بر اساس اقلیم فریدن انجام شده است، اما اگر افزایش قیمت روی قبض‌های شهروندان اعمال شود منطقی نیست. عزیزالله عباسی اظهار کرد: تعرفه گاز در مناطق سردسیر بر […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن به نقل از ایسنا، فرماندار فریدن گفت: با توجه به اینکه فریدن جز مناطق سردسیر محسوب می‌شود تعیین قیمت تعرفه گاز بر اساس اقلیم فریدن انجام شده است، اما اگر افزایش قیمت روی قبض‌های شهروندان اعمال شود منطقی نیست.

عزیزالله عباسی اظهار کرد: تعرفه گاز در مناطق سردسیر بر اساس اقلیم بندی تعیین می‌شود و در شهرستان فریدن این مهم انجام شده است. مانند خوزستان که تعرفه برق بر اساس اقلیم آن استان تعیین می‌شود تعرفه در مناطق سردی همچون فریدن بر اساس اقلیم این ناحیه تعیین می‌شود و شهرستان فریدن در اقلیم یک، قرار دارد و تا یک سقفی عدد اقلیم مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه ۵ شهرستان غرب استان اصفهان جز اقلیم یک هستند، افزود: منتها هیات وزیران بخشنامه‌ای را فرستاد که از آبان ماه امسال بر اساس پله‌های مختلف مصرف گاز تقسیم‌بندی شده است. تا پله سوم یک مصرفی دارد و از پله سوم تا پله ۱۲ به یک شکل عمل می‌شود و از پله ۱۲ به بعد مصرف، غیرمتعارف محسوب می‌شود.

فرماندار فریدن با بیان اینکه ۵ درصد شهروندان مصارف غیر متعارف داشته‌اند، گفت: این مقدار مصرف طبیعی است چراکه تا اوایل اردیبهشت هوا در شهرستان فریدن سرد است. تعیین قیمت تعرفه گاز بر اساس اقلیم فریدن انجام شده، اما اگر افزایش قیمت روی قبض‌های گاز شهروندان اعمال شود منطقی نیست چراکه جز مناطق کم برخوردار و محروم هستیم. شغل بیشتر مردم این ناحیه کشاورزی است و خشکسالی مستمر سبب شده شرایط کشاورزی خوب نباشد و دست مردم از این نظر خالی است. بنابراین هزینه‌های مصرفی گاز باید تعدیل شود تا این افزایش قیمت را در منطقه کم برخوردار فریدن شاهد نباشیم.

عباسی ادامه داد: برای حل این مشکل مکاتباتی با استاندار اصفهان انجام خواهیم داد. سردی هوا به قدری است که در خانه‌ها گذاشتن چند بخاری هم جواب نمی‌دهد و مردم از کُرسی هم استفاده می‌کنند. بنابراین مردم باید از نظر تعرفه‌های گاز خیالشان راحت باشد تا به دلیل سرماخوردگی به بیمارستان‌ها با توجه به شیوع کرونا نروند. فعلاً تعرفه‌های گاز افزایش نیافته و اگر از ماه جدید این تعرفه‌ها افزایش یابد سبب نارضایتی می‌شود. امیدواریم استاندار و نماینده مردم در مجلس پیگیری کنند تا افزایش تعرفه گاز نداشته باشیم.

وی افزود: اکنون در فریدن مشکل کمبود یا اُفت فشار گاز نداریم و در این مدت نگران بودیم که با این شدت سرما و بارش برف مصرف گاز بیش از حد بالا برود که با همکاری مردم این اتفاق نیفتاد. با وجودی که برخی شب‌ها برودت هوا تا منفی ۱۵ درجه زیر صفر رسید، اما به پیکِ مصرف گاز نرسیدیم.

فرماندار فریدن تصریح کرد: تاکنون دو بار برف در فریدن باریده است که برف اول ۲۳ سانتیمتر و برف دوم که در روز تشییع شهدا رخ داد ۱۸ سانتیمتر بود، اما با کاهش یا اُفت فشار گاز مواجه نشدیم.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، نماز عید فطر با حضور مردم روزه‌دار فریدن در این شهر اقامه شد.

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار در شورای آرد و نان شهرستان فریدن گفت: صدور مجوز جدید برای ایجاد نانوایی، باید کارشناسی شده و مطابق با نیاز این شهرستان باشد. عزیزاله عباسی افزود: هیچ مجوز نانوایی نباید بدون مصوبه شورای آرد و نان در فریدن صادر شود و مصوبات جلسات قاطعانه باید اجرا شود […]

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار در جلسه با کارکنان فرمانداری ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مجموع همکاران و تبریک عید فطر، همدلی و ایجاد جوی صمیمی و برنامه ریزی مطلوب در پیگیری امور مرتبط به شهرستان و حل مشکلات مردم را از وظایف کاری کارکنان فرمانداری برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با […]

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، به مناسبت گرامیداشت دهه حساب ۱۰۰ امام (ره)  فرماندار به همراه بخشداران بخش مرکزی و زنده رود، مدیر اداره کار و تعاون، مدیرعاملان شرکت تعاونی دهیاری های بخش مرکزی و زنده رود و جمعی از همراهان ضمن دیدار با مدیر و کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فریدن با اهدای […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 20 =