کاهش یا عدم پرداخت تسهیلات مصوب در کارگروه اشتغال توجیه ندارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن،  جلسه هماهنگی روسای بانک های شهرستان پیرامون اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی به ریاست عباسی فرماندار و با حضور اسدی معاون فرماندار، روسای بانک ها و جمعی از مسئولان شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد. فرماندار فریدن اظهار داشت: بانک ها براساس قانون موظف هستند در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن،  جلسه هماهنگی روسای بانک های شهرستان پیرامون اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی به ریاست عباسی فرماندار و با حضور اسدی معاون فرماندار، روسای بانک ها و جمعی از مسئولان شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار فریدن اظهار داشت: بانک ها براساس قانون موظف هستند در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر با متقاضیان مشاغل خانگی معرفی شده از سوی دستگاه های اجرایی مربوطه همکاری کنند.

عزیزاله عباسی بر پیگیری مسئولان اجرایی شهرستان برای جذب اعتبارات اشتغال‌زایی تاکید کرد و افزود: مسئولان ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید نسبت به جذب اعتبارات اشتغال زایی از سوی اداره کل مربوطه تلاش کنند تا اعتبارات اعلام شده بطور کامل جذب شود.

وی گفت: تکریم ارباب رجوع و تسهیل در روند تسهیلات اعطایی به آنها باید در اولویت کار بانک‌ها قرار گیرد.

فرماندار فریدن با قدردانی از تلاش کارکنان بانک‌ها در خدمت رسانی به مردم اظهار کرد: بدون شک در این برهه از زمان و با توجه به وضعیت موجود اقتصادی نقش بانک ها در کشور بسیار چشمگیر و حساس است.

عباسی همچنین خواستار تسهیل در ضمانت های بانکی، شفاف سازی در اطلاع رسانی، پیگیری وصول مطالبات و تسهیل در پرداخت وام قرض الحسنه به اقشار مختلف مردم شد.

وی در این جلسه بیان داشت: بانک های عامل نهایت همکاری را با دارندگان پرونده های اشتغالزایی انجام دهند، دلایل مخالفت با پرداخت مستند به متقاضی اعلام شود.

فرماندار تصریح کرد: دستگاه های اجرایی نباید پرونده های متقاضیان تسهیلات را انباشته کنند و باید به موضوعات سریع رسیدگی شود، تا در صورت توافق متقاضی به بانک معرفی شود و اجازه این را ندهند که زمان برای اجرای طرح ها طولانی شود.

نماینده دولت تاکید کرد: اگر پرونده ی در جلسات کارگروه اشتغال مطرح می شود و شرایط متقاضی مورد پذیرش قرار می گیرد نباید بدون هیچ دلیلی درخواست متقاضی رد شود و این امر موجب خواهد شد که بی اعتمادی به وجود بیاید.

عباسی ادامه داد: دولت نمی خواهد فقط روی کاغذ اشتغال ایجاد کند باید تسهیلات اشتغال زایی از راه های قانونی به دست متقاضی برسد که واقعا به دنبال ایجاد اشتغال است و در واقعیت برای مردم ملموس باشد.

وی بیان کرد: ۴۷ میلیارد تومان جزء اعتبارات ابلاغی تبصره ماده ۱۶ است و جذب آن باید سریع تر انجام شود و تبصره ۱۸ نیز اعتبارات آن شناور است و میزان تسهیلات آن بستگی به طرح های است که ارائه می شود و اطلاع رسانی در خصوص تسهیلات باید در اولویت باشد.

فرماندار تصریح کرد: برای استفاده از تسهیلات تبصره ۱۸، باید متقاضی به سایت بهین یاب مراجعه کند و طرح خود را ثبت کند سپس بعد از تصویب طرح در کارگروه تسهیل به بانک های معرفی شوند، لازم به ذکر است طرح های دارای مجوز به ادارات مربوطه مراجعه کنند.

ارائه گزارش روسای بانک‌ها در خصوص اعطای وام های تکلیفی از جمله ازدواج، اشتغال  بخش دیگر از دستور کار این جلسه بود.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن – عزیزاله عباسی فرماندار طی نامه ای خطاب به مدیران و روسای دستگاههای اجرایی شهرستان خواستار شناسایی و برطرف نمودن ضعف های حوزه کاری و تبدیل آنها به نقاط قوت شد. مقام فرماندار با اشاره به بخشی از بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی در اجتماع زائران و مجاوران […]

۱۰ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، صبح امروز فرماندار به همراه نماینده چهار شهرستان فریدن، فریدونشهر، چادگان، بوئین و میاندشت،اعضای کمیته مدیریت پسماند، شهرداران داران و دامنه، اعضای شورای شهرهای داران و دامنه و جمعی از مسئولان شهرستان از نقاط پیشنهادی برای احداث کارخانه بازیافت منطقه بازدید کردند. فرماندار فریدن در جلسه کمیته مدیریت پسماند […]

۹ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی بخشد اری زنده رود، در آغازین روزهای سال۱۴۰۲ به میزبانی بخشداری زنده رود با حضور فرماندار، روحانیت، جمعی از مسئولان محترم شهرستان، نیروهای نظامی و انتظامی، اعضای محترم شورای اسلامی روستاها، دهیاران و کارکنان بخش زنده رود محفل انس با قرآن کریم در مسجد صاحب الزمان روستای نهرخلج برگزار شد. حاضران […]

۹ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن، در اولین روزهای کاری سال ۱۴۰۲ به مناسبت آغاز سال نو و ماه مبارک رمضان ،مدیران شهرستان با فرماندار شهرستان فریدن دیدار کردند. در این دیدار عزیزاله عباسی فرماندار ضمن تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان ، این ماه را فرصتی مناسب برای خودسازی دانست و از […]

۸ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − دو =