توسعه کارگاه های کوچک نیازمند توجه مسئولان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عزیزاله عباسی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری با اشاره به ظرفیت های موجود در شهرستان بیان کرد: امروزه کارگاه های کوچک تولیدی می توانند تاثیر بسزایی در چرخه تولید کشور داشته باشند. فرماندار فریدن ادامه داد: دستگاه های اجرایی و مدیران باید برای توسعه این کارگاه های […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عزیزاله عباسی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری با اشاره به ظرفیت های موجود در شهرستان بیان کرد: امروزه کارگاه های کوچک تولیدی می توانند تاثیر بسزایی در چرخه تولید کشور داشته باشند.

فرماندار فریدن ادامه داد: دستگاه های اجرایی و مدیران باید برای توسعه این کارگاه های کوچک اهتمام ویژه داشته و حمایت های خود را در این راستا قرار بدهند.

وی تصریح کرد: سرلوحه ی کاری این دولت ایجاد اشتغال است و مدیران در دستگاه های اجرای باید بیش از بیش برای اجرای تعهد های که دارند اقدام کنند و هیچ عذر و بهانه ی پذیرفته نیست.

عباسی اظهار داشت: ترویج فرهنگ کارآفرینی از موضوعات مهم این روزها در جامعه است و جوانان بدانند که کار فقط پشت میز نشینی نیست و باید به این سطح از آگاهی برسیم که چرخه ی اقصادی کشور به جوانان در تمام عرصه های اقتصادی نیاز دارد.

نماینده عالی دولت بیان کرد: امروز جامعه ما با دو مشکل مدرک گرایی و کمبود مهارت روبه رو است در حالی که بسیاری از مشکلات اقتصادی از جمله بیکاری با مهارت آموزی برطرف می‌شود و اشتغال پایدار در قالب آموزش‌های مهارتی رونق می‌گیرد و کشف استعداد‌های نخبه و مهارتی موجب توسعه صنایع و ارتقای فناوری‌های نوین می‌شود.

وی تاکید کرد: باید تلاش کرد تا حوزه آموزش‌های مهارتی گسترش یابد و آن دسته دانش آموختگانی که دوره‌های مهارتی را در کنار دروس تئوری می‌گذرانند در پیدا کردن شغل مناسب خود در بازار کار کمتر دچار مشکل می‌شوند.

عباسی گفت: جوانان قبل از دریافت تسهیلات کارآفرینی باید درست راهنمایی شوند تا درون بوروکراسی اداری سردرگم نشوند و طرح های ارائه شده که دارند با نواقص روبرو نباشد و تسهیل گری در این مسیر خود رفع موانع تولید را نیز در پیش دارد.

فرماندار فریدن اذعان داشت: سرمایه گذاران باید توجیح باشند و مسیر درست برای آنان ترسیم شود تا بتوانیم در بازه زمانی کوتاهتری به نتیجه برسیم و طرح های که به استان ارسال می شود برگشت داده نشود.

وی تاکید کرد: برخی تسهیلات برای شهرستان در نظر گرفته می شود که عدم اطلاع رسانی باعث می گردد که کارآفرینان از آن مطلع نشوند و این امر خود یک مشکل اساسی در راستای کارآفرینی است.

 

 

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن – عزیزاله عباسی فرماندار طی نامه ای خطاب به مدیران و روسای دستگاههای اجرایی شهرستان خواستار شناسایی و برطرف نمودن ضعف های حوزه کاری و تبدیل آنها به نقاط قوت شد. مقام فرماندار با اشاره به بخشی از بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی در اجتماع زائران و مجاوران […]

۱۰ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، صبح امروز فرماندار به همراه نماینده چهار شهرستان فریدن، فریدونشهر، چادگان، بوئین و میاندشت،اعضای کمیته مدیریت پسماند، شهرداران داران و دامنه، اعضای شورای شهرهای داران و دامنه و جمعی از مسئولان شهرستان از نقاط پیشنهادی برای احداث کارخانه بازیافت منطقه بازدید کردند. فرماندار فریدن در جلسه کمیته مدیریت پسماند […]

۹ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی بخشد اری زنده رود، در آغازین روزهای سال۱۴۰۲ به میزبانی بخشداری زنده رود با حضور فرماندار، روحانیت، جمعی از مسئولان محترم شهرستان، نیروهای نظامی و انتظامی، اعضای محترم شورای اسلامی روستاها، دهیاران و کارکنان بخش زنده رود محفل انس با قرآن کریم در مسجد صاحب الزمان روستای نهرخلج برگزار شد. حاضران […]

۹ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن، در اولین روزهای کاری سال ۱۴۰۲ به مناسبت آغاز سال نو و ماه مبارک رمضان ،مدیران شهرستان با فرماندار شهرستان فریدن دیدار کردند. در این دیدار عزیزاله عباسی فرماندار ضمن تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان ، این ماه را فرصتی مناسب برای خودسازی دانست و از […]

۸ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 6 =