سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
۰۰:۴۶:۵۹
فرمانداری شهرستان فریدن

توسعه کارگاه های کوچک نیازمند توجه مسئولان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عزیزاله عباسی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری با اشاره به ظرفیت های موجود در شهرستان بیان کرد: امروزه کارگاه های کوچک تولیدی می توانند تاثیر بسزایی در چرخه تولید کشور داشته باشند. فرماندار فریدن ادامه داد: دستگاه های اجرایی و مدیران باید برای توسعه این کارگاه های […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عزیزاله عباسی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری با اشاره به ظرفیت های موجود در شهرستان بیان کرد: امروزه کارگاه های کوچک تولیدی می توانند تاثیر بسزایی در چرخه تولید کشور داشته باشند.

فرماندار فریدن ادامه داد: دستگاه های اجرایی و مدیران باید برای توسعه این کارگاه های کوچک اهتمام ویژه داشته و حمایت های خود را در این راستا قرار بدهند.

وی تصریح کرد: سرلوحه ی کاری این دولت ایجاد اشتغال است و مدیران در دستگاه های اجرای باید بیش از بیش برای اجرای تعهد های که دارند اقدام کنند و هیچ عذر و بهانه ی پذیرفته نیست.

عباسی اظهار داشت: ترویج فرهنگ کارآفرینی از موضوعات مهم این روزها در جامعه است و جوانان بدانند که کار فقط پشت میز نشینی نیست و باید به این سطح از آگاهی برسیم که چرخه ی اقصادی کشور به جوانان در تمام عرصه های اقتصادی نیاز دارد.

نماینده عالی دولت بیان کرد: امروز جامعه ما با دو مشکل مدرک گرایی و کمبود مهارت روبه رو است در حالی که بسیاری از مشکلات اقتصادی از جمله بیکاری با مهارت آموزی برطرف می‌شود و اشتغال پایدار در قالب آموزش‌های مهارتی رونق می‌گیرد و کشف استعداد‌های نخبه و مهارتی موجب توسعه صنایع و ارتقای فناوری‌های نوین می‌شود.

وی تاکید کرد: باید تلاش کرد تا حوزه آموزش‌های مهارتی گسترش یابد و آن دسته دانش آموختگانی که دوره‌های مهارتی را در کنار دروس تئوری می‌گذرانند در پیدا کردن شغل مناسب خود در بازار کار کمتر دچار مشکل می‌شوند.

عباسی گفت: جوانان قبل از دریافت تسهیلات کارآفرینی باید درست راهنمایی شوند تا درون بوروکراسی اداری سردرگم نشوند و طرح های ارائه شده که دارند با نواقص روبرو نباشد و تسهیل گری در این مسیر خود رفع موانع تولید را نیز در پیش دارد.

فرماندار فریدن اذعان داشت: سرمایه گذاران باید توجیح باشند و مسیر درست برای آنان ترسیم شود تا بتوانیم در بازه زمانی کوتاهتری به نتیجه برسیم و طرح های که به استان ارسال می شود برگشت داده نشود.

وی تاکید کرد: برخی تسهیلات برای شهرستان در نظر گرفته می شود که عدم اطلاع رسانی باعث می گردد که کارآفرینان از آن مطلع نشوند و این امر خود یک مشکل اساسی در راستای کارآفرینی است.

 

 

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، آیین تجلیل از آتش نشانان شهرداری شهر دامنه با حضور فرماندار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار شهر دامنه، و آتش نشانان پرتلاش در ایستگاه آتش نشانی شهرداری امروز برگزار گردید.

۱۰ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، “زنگ عاطفه ها” امروز با حضور فرماندار، رئیس آموزش و پرورش، رئیس کمیته امداد و جمعی از مسئولان در مدرسه پروین اعتصامی شهر داران به صورت نمادین همزمان با تمام مدارس سراسر استان اصفهان و شهرستان فریدن نواخته شد. فرماندار فریدن با تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و […]

۱۰ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن؛ فرماندار به همراه بخشداران بخش مرکزی و زنده رود، رئیس آموزش و پرورش شهرستان و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با جمعی از خانواده های جانبازان شهرستان در یک نشست صمیمی دیدار و گفتگو کرد. فرماندار ضمن تبریک میلاد پیامبر اعظم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با اشاره به […]

۱۰ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره علامه حلی مرحله مدرسه ای در “مدرسه خاتم الانبیاء شهر داران ” با حضور فرماندار، ائمه جمعه شهرهای داران و دامنه، دادستان، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن و جمعی از مسئولان برگزار شد .

۱۰ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =