اعتبارات شهرستان‌های محروم با عدالت دیده می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، سیدرضا مرتضوی روز چهارشنبه در سفر شهرستانی به فریدن در جمع نمازگزاران داران، افزود: روندهایی دراین دولت نهادینه شده که یکی از مهمترین آنها نگاه به مناطق محروم تر است و تلاش می کنیم که این نگاه را در زمینه بودجه و اعتبارات انجام دهیم. وی اظهار داشت: امسال […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، سیدرضا مرتضوی روز چهارشنبه در سفر شهرستانی به فریدن در جمع نمازگزاران داران، افزود: روندهایی دراین دولت نهادینه شده که یکی از مهمترین آنها نگاه به مناطق محروم تر است و تلاش می کنیم که این نگاه را در زمینه بودجه و اعتبارات انجام دهیم.

وی اظهار داشت: امسال ۲ بند در توزیع اعتبارات استان اضافه کردیم بطوری که سهم شهرستان های محروم تر به تساوی با جاهای دیگر دیده نشود بلکه به عدالت دیده شود و افزایش یابد که این کار انجام شده است و در ادامه مسیر این برنامه را داریم.

استاندار اصفهان تصریح کرد: برخی از عقب ماندگی ها در تعدادی از مناطق و توانمندی هایی که در طول تاریخ در برخی بخش ها ایجاد شده است را نمی توان یک شبه حل کرد و در نظر گرفت بلکه باید با برنامه و نگاه راهبردی این کار انجام شود و همت ما نیز به این سمت است.

وی همچنین با اشاره به اینکه امروز در سیزدهمین سفر شهرستانی در خدمت مردم فریدن هستیم، گفت: بر اساس برنامه های دبیرخانه ستاد سفر استانداری از یک تا ۲ ماه قبل از انجام سفر به شهرستان درباره آن برنامه ریزی می شود، جلسه هایی با مسوولان استان و شهرستان مربوطه برگزار و تک تک مسائل و مشکلات آنها احصا می شود تا برای هر کدام درمان و مصوبه ای تعریف شود.

وی ادامه داد: در یک روز نیز از مدیران اداره ها دعوت می شود در آن شهرستان حضور یابند و مسائل و مشکلات احصا شده را بررسی کنند و در نهایت در جلسه شورای اداری در سفر شهرستانی، سعی می شود مصوباتی برای رفع آنها داشته باشیم.

استاندار اصفهان همچنین با بیان اینکه عده ای به دنبال این هستند که در جامعه جا بیندازند که حکومت اسلامی و نظام جمهوری اسلامی توانمندی ارائه یک مدیریت مناسب برای حل کردن مسائل و مشکلات مردم را ندارد، گفت: آنها در واقع به این بهانه به دنبال جدا کردن و تفرقه انداختن بین مردم و دین هستند.

وی افزود: کاری که مردم ما در سال ۵۷ بر علیه نظام سلطه انجام دهند و حاکمیت الله بر سرزمین مان، باعث شد که شیطان از غار خود به راه بیفتد و بخواهد مملکت ما را به زمین بزند.

مرتضوی ادامه داد: اما با پشتیبانی ۴۴ ساله مردم و رفتارهایی و واکشن هایی که در مواقع مختلف از خود نشان دادند و با وجود تحریم های ۴۴ سال گذشته بر علیه کشور، امروز ما در بسیاری از فناوری ها ، خدمات و توانمندی ها جزو چند کشور اول دنیا قرار داریم وحتی امروز برخی کشورها به سوی ما برای پهپاد دست دراز می کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین قبل از انقلاب، بسیاری از پزشکان هندی و پاکستانی در کشورمان خدمات درمانی ارائه می کردند اما امروز ما به یکی از قطب های گردشگری سلامت در منطقه و دنیا تبدیل شدیم.

استاندار اصفهان تاکید کرد: امروز دشمن نمی خواهد مردم متوجه این نقاط قوت و توانمندی ها شوند، بوق هایی درست کرده اند و با راه اندازی جار و جنجال، می کوشند تا صدای حق طلبی و حرف حق ما به گوش مردم خودمان نرسد چه برسد به دنیا.

وی اظهار داشت: همانطور که یک دفاع مقدس در زندگی همه ائمه اطهار وجود داشت در انقلاب اسلامی نیز همین سنت برای ما رقم خورده و ما در دفاع مقدس ۴۴ ساله وارد شدیم که دشمنان با توطئه های مختلف تلاش کردند کمر کشورمان را به زمین بزنند و پرچم ایران را در این سرزمین از اهتزار پایین بیاروند که موفق نشدند.

وی اضافه کرد: دوران دفاع مقدس، قله تبلور این دفاع ۴۴ ساله است و ما هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهیدان و مجاهدان انقلاب اسلامی را گرامی می داریم.

استاندار اصفهان روز چهارشنبه ششم مهر در جریان سفرهای شهرستانی “کاروان خدمت دولت مردمی” به شهرستان فریدن سفر کرد ؛ بازدید از شهرک گلخانه ای دامنه، شهرک نیروی انتظامی، بیمارستان شهید رجایی و ملاقات چهره به چهره مردمی بخشی از برنامه سفر استاندار اصفهان به این شهرستان است.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن، “عزیزاله عباسی” فرماندار شهرستان و امام جمعه شهر دامنه،  به همراه جمعی از مسئولان فریدن از آثار تاریخی و گردشگری شهر دامنه بازدید و در جهت حفظ و مرمت آثار دستورات لازم را صادر کرد. شایان ذکر است در این بازدید فرماندار از دو میراث تاریخی شهر زیر […]

۹ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، به مناسبت دهه کرامت نمایشگاه نقاشی و عکس در شهرستان فریدن محل سالن اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان افتتاح شد. مراسم افتتاح این نمایشگاه روز شنبه ۶ اردیبهشت ماه از ساعت ۸ صبح در محل سالن فرهنگ و ارشاد شهرستان برگزار شد. […]

۹ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، به مناسبت هفته فرهنگی فریدن و دهه کرامت جشن شادمانه فریدن با حضور فرماندار، ائمه جمعه شهرهای داران و دامنه، جمعی از مسئولان و آحاد مردم این منطقه و گردشگران روز جمعه ۵ خردادماه ۱۴۰۲ به میزبانی روستای ساحلی اسکندری در بخش مرکزی برگزار شد. این جشن شادمانه با […]

۸ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن،  سفرنامه یک روزه فریدن از آن دست سفرنامه‌هایی است که نه تنها در خاطر ماندگار می‌ماند، بلکه خاطرات این دیار زیبا و دلنشین را هم ماندگار می‌کند. ولایتی که تا همین چند سال قبل، با شهرستان‌هایی همچون بوئین میاندشت، چادگان و فریدونشهر ممزوج بود و از قومیت‌ها و نسل‌ها […]

۷ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 7 =