خسارت بیش از ۶۵ میلیارد تومانی سیلاب در فریدن

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عزیزالله عباسی فرماندار شهرستان فریدن در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس گفت: طبق برآورد ثانویه‌ که توسط تمام دستگاه‌های مربوطه صورت گرفت میزان خسارت سیل، در بخش زیرساخت و کشاورزی بیش از ۶۵ میلیارد تومان بوده است. وی افزود: تخریب بعضی از راه‌های روستایی، جاده‌های بین مزارع و کانال‌های انتقال […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عزیزالله عباسی فرماندار شهرستان فریدن در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس گفت: طبق برآورد ثانویه‌ که توسط تمام دستگاه‌های مربوطه صورت گرفت میزان خسارت سیل، در بخش زیرساخت و کشاورزی بیش از ۶۵ میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: تخریب بعضی از راه‌های روستایی، جاده‌های بین مزارع و کانال‌های انتقال آب و آسیب‌دیدگی منازل از جمله خسارت‌های وارده شده بر اثر سیلاب در شهرستان است.

عباسی اظهار داشت: حدود ۶۴ راس دام در شهرستان و ۸ هزار تن محصول کشاورزی به دلیل عبور روان آب‌ها از مزارع کشاورزی از بین رفته است.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان ادامه داد: ۸ خانه شهری و ۲۹ خانه روستایی نیز آسیب دیدند که اکیپ‌های خدماتی و امدادی، امدادرسانی‌های اولیه را انجام دادند.

وی با اشاره به دیگر خسارت‌ها در این منطقه، گفت: آبگرفتگی زمین‌های کشاورزی، نابودی کشت‌ از جمله کشت گندم در شهر دامنه، پیاز و یونجه، ریزش و تخریب انبارهای نگهداری علوفه، سهمیه آرد در روستاها، آبگرفتگی دست‌کنده‌های قدیمی، کلنی زنبور و همچنین آسیب به برخی تاسیسات برق چاه‌ها و تخریب آسفالت جاده‌ها بوده است.

عباسی تاکید کرد: منطقه ما سالیانه پذیرای بیش از ۵ هزار نفر از عشایر است اما اداره امور عشایر برای آن تعریف نشده و طی بارش‌های اخیر عشایر این منطقه متحمل خسارت شدند که از آنان ۱۰۰ چادر و تمام لوازم این چادرها به کلی از بین رفته است.

فرماندار فریدن تصریح کرد: مدیریت بحران در همان ساعت اولیه تقریبا ۱۵۰ نفر از عشایر را اسکان دادند و مایحتاج چند روزه آن‌ها را نیز تامین کردند و طبق رایزنی‌هایی که با مدیرکل امور عشایر صورت گرفت، وعده داده شد که برای رفع مشکلات این عشایر کمک حال منطقه باشند.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیائی و توپوگرافی خاص شهرستان، اظهار داشت: برنامه ریزی‌های منظم، ایجاد ساز و کار و تصمیم‌گیری مناسب در امور مدیریت بحران به منظور پیشگیری، کنترل و نظارت دقیق در حوادث طبیعی امری مهم و ضروری است.

عباسی اذعان داشت:در بحث مدیریت بحران امکانات و تجهیزات و آماده و به روز بودن این امکانات نیز خیلی مهم است که به دستگاه‌های اجرایی مرتبط  ابلاغ کردیم که امکانات و تجهیزات دستگاه‌های خود را آمارگیری کنند تا در صورت کمبود امکانات بتوانند قبل از وقوع بحران نسبت به رفع کمی و کاستی های موجود اقدام شود.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن، در اولین روزهای کاری سال ۱۴۰۲ به مناسبت آغاز سال نو و ماه مبارک رمضان ،مدیران شهرستان با فرماندار شهرستان فریدن دیدار کردند. در این دیدار عزیزاله عباسی فرماندار ضمن تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان ، این ماه را فرصتی مناسب برای خودسازی دانست و از […]

۸ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عزیزاله عباسی در دیدارهای نوروزی ابتدای سال نو میزبان ائمه جمعه، اعضای شورای تامین، همکاران، مدیران دستگاه های اجرایی، شهرداران و اقشار مختلف مردم بودند.

۸ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار به همراه ائمه جمعه، مدیران و کارمندان ادارات شهرستان، اولین روز‌های کاری سال جدید را با ادای احترام به مقام شهدا شروع کردند. فرماندار در این آیین گفت: کارکنان و مسئولان ادارات شرایط قانونی در کار را به نفع مردم و در سریعترین زمان ممکن انجام دهند تا […]

۷ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عزیزاله عباسی طی پیامی فرا رسیدن ماه رمضان، بهار قرآن را به تمام مسلمانان جهان و خاصه مردم فریدن تبریک گفت. “شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِلنَّاسِ وَبَینَاتٍ مِنَ الْهُدَى وَالْفُرْقَانِ” آمد رمضان و مقدمش بوسیدم بر رهگذرش طبق طبق گل چیدم من با چه زبان شکر […]

۴ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =