خسارت بیش از ۶۵ میلیارد تومانی سیلاب در فریدن

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عزیزالله عباسی فرماندار شهرستان فریدن در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس گفت: طبق برآورد ثانویه‌ که توسط تمام دستگاه‌های مربوطه صورت گرفت میزان خسارت سیل، در بخش زیرساخت و کشاورزی بیش از ۶۵ میلیارد تومان بوده است. وی افزود: تخریب بعضی از راه‌های روستایی، جاده‌های بین مزارع و کانال‌های انتقال […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عزیزالله عباسی فرماندار شهرستان فریدن در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس گفت: طبق برآورد ثانویه‌ که توسط تمام دستگاه‌های مربوطه صورت گرفت میزان خسارت سیل، در بخش زیرساخت و کشاورزی بیش از ۶۵ میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: تخریب بعضی از راه‌های روستایی، جاده‌های بین مزارع و کانال‌های انتقال آب و آسیب‌دیدگی منازل از جمله خسارت‌های وارده شده بر اثر سیلاب در شهرستان است.

عباسی اظهار داشت: حدود ۶۴ راس دام در شهرستان و ۸ هزار تن محصول کشاورزی به دلیل عبور روان آب‌ها از مزارع کشاورزی از بین رفته است.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان ادامه داد: ۸ خانه شهری و ۲۹ خانه روستایی نیز آسیب دیدند که اکیپ‌های خدماتی و امدادی، امدادرسانی‌های اولیه را انجام دادند.

وی با اشاره به دیگر خسارت‌ها در این منطقه، گفت: آبگرفتگی زمین‌های کشاورزی، نابودی کشت‌ از جمله کشت گندم در شهر دامنه، پیاز و یونجه، ریزش و تخریب انبارهای نگهداری علوفه، سهمیه آرد در روستاها، آبگرفتگی دست‌کنده‌های قدیمی، کلنی زنبور و همچنین آسیب به برخی تاسیسات برق چاه‌ها و تخریب آسفالت جاده‌ها بوده است.

عباسی تاکید کرد: منطقه ما سالیانه پذیرای بیش از ۵ هزار نفر از عشایر است اما اداره امور عشایر برای آن تعریف نشده و طی بارش‌های اخیر عشایر این منطقه متحمل خسارت شدند که از آنان ۱۰۰ چادر و تمام لوازم این چادرها به کلی از بین رفته است.

فرماندار فریدن تصریح کرد: مدیریت بحران در همان ساعت اولیه تقریبا ۱۵۰ نفر از عشایر را اسکان دادند و مایحتاج چند روزه آن‌ها را نیز تامین کردند و طبق رایزنی‌هایی که با مدیرکل امور عشایر صورت گرفت، وعده داده شد که برای رفع مشکلات این عشایر کمک حال منطقه باشند.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیائی و توپوگرافی خاص شهرستان، اظهار داشت: برنامه ریزی‌های منظم، ایجاد ساز و کار و تصمیم‌گیری مناسب در امور مدیریت بحران به منظور پیشگیری، کنترل و نظارت دقیق در حوادث طبیعی امری مهم و ضروری است.

عباسی اذعان داشت:در بحث مدیریت بحران امکانات و تجهیزات و آماده و به روز بودن این امکانات نیز خیلی مهم است که به دستگاه‌های اجرایی مرتبط  ابلاغ کردیم که امکانات و تجهیزات دستگاه‌های خود را آمارگیری کنند تا در صورت کمبود امکانات بتوانند قبل از وقوع بحران نسبت به رفع کمی و کاستی های موجود اقدام شود.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن ، همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم همزمان با سراسر کشور با حضور صدها مادر و طفل شیرخوار در فریدن برگزار شد. در این مراسم مادران به همراه کودکان شیرخوار خود با لباس، روسری و پیشانی‌بند به رنگ سبز حضور یافتند و شرکت‌کنندگان برای حضرت علی اصغر […]

۱۵ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان فریدن در مهمانی شهدای شهرستان بوئین و میاندشت حضور یافتند.

۱۵ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی، بلواری با عنوان امام حسین (ع) در شهر داران نامگذاری و از تابلوی آن رونمایی شد.

۱۵ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عزیزاله عباسی فرماندار با همراهی امام جمعه شهر داران و رئیس اداره تبلیغات شهرستان و جمعی از مسئولان از  برخی هیاتهای مذهبی  شهر داران بازدید نمودند . عباسی ضمن بازدید میدانی از مراسمات عزاداری سالار شهیدان، امام حسین علیه‌السلام از زحمات مخلصانه دست‌اندرکاران برنامه‌ها قدردانی کرد. فرماندار و رئیس […]

۱۳ مرداد ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :