یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
۱۸:۰۷:۴۰
فرمانداری شهرستان فریدن

دیدار مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با فرماندار شهرستان فریدن/عکس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار فریدن در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان ضمن خیرمقدم با اشاره به شرایط خاص شهرستان فریدن در تولید و دامپروری و لزوم وصول عادلانه مالیات در راستای ایجاد نظم و انضباط اقتصادی بیان نمود: مالیات می بایست از مسیر صحیح و به صورت عادلانه و در […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار فریدن در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان ضمن خیرمقدم با اشاره به شرایط خاص شهرستان فریدن در تولید و دامپروری و لزوم وصول عادلانه مالیات در راستای ایجاد نظم و انضباط اقتصادی بیان نمود: مالیات می بایست از مسیر صحیح و به صورت عادلانه و در راستای برخورد با فرار مالیاتی وصول شود.

عزیزاله عباسی با اشاره به اهمیت شفاف بودن فعالیت های اقتصادی و حساب های تجاری فعالان اقتصادی بصورت مستند گفت: در این راستا همراهی سازمان مالیاتی با فعالان اقتصادی در ایجاد آرامش فضای کسب و کار و بازار حائز اهمیت می باشد و در حال حاضر مدیریت و ساماندهی فعالیت های اقتصادی در جهت شکوفایی بهتر تولید اهمیت فراوان دارد.

وی با بیان اینکه شهرستان فریدن پذیرای ۵ هزار عشایر در سطح شهرستان می باشد، گفت: این منطقه جزء شهرستان های عشایر پذیر تعریف نشده است بنابراین از اعتبارات بسیاری که در این حوزه وجود دارد محروم است و باعث تحمیل هزینه به منطقه می شود.

در این دیدار مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان نیز با اشاره به اهمیت شفافیت اقتصادی در راستای وصول عادلانه مالیات اظهار داشت:  شرایط تحریم کشور باعث تمرکز بیشتر بر روی درآمدهای مالیاتی گردیده است و  با تحولات و اصلاحات صورت گرفته در جهت وصول مالیات در شرایط مطلوب تلاش داریم تا در کنار وصول درآمدهای مالیاتی تحرک اقتصادی و رونق کسب و کار و تولید نیز مدنظر قرار گیرد.

مزیکی افزود: همچنانکه برخی از محدویت های وارداتی یا محدودیت های تحریمی موجب اتکا به تولید داخلی شده است و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) بایستی به سمت تولید کیفی، ایجاد اشتغال و حمایت از کالای داخلی حرکت نماییم.

مدیرکل امور مالیاتی استان آمار ۷۵ درصدی استفاده مودیان را از تسهیلات تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم بیانگر اعتماد مودیان به سازمان مالیاتی دانست و گفت: در سالجاری ۳۴۳ هزار فقره اظهارنامه دریافت شده است که نسبت به سال گذشته بیش از ۵۰ درصد رشد داشته و این نشان دهنده افزایش فعالان اقتصادی که تاکنون دارای پرونده مالیاتی نبوده اند.

وی اجرای دقیق قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان را در ایجاد نظم اقتصادی موثر دانست و بیان کرد: قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان به طور گسترده در کشور در حال برنامه ریزی جهت اجرا است و اجرای صحیح این قانون باعث ایجاد شفافیت فعالیت‌های اقتصادی و وصول مالیات عادلانه و متناسب با عملکرد افراد و کاهش دغدغه فعالان اقتصادی می‌شود و این امر نیازمند  فرهنگ سازی در جامعه و همراهی دستگاه های اجرایی می باشد.

مزیکی با بیان اینکه اصلاح نظام مالیاتی در حال حاضر بعنوان یکی از پارامترهای نظام اقتصادی در کشور دارای اهمیت است اظهار داشت: اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان آمادگی لازم جهت برگزاری دوره های آموزشی برای فعالان اقتصادی در زمینه اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان دارد.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، پیکر ۹ شهید گمنام به شهر داران رسید و ولوله‌ای در شهر به پا کرد. کاروان اهالی بهشت رأس ساعت ۱۵:۳۰ به شهر داران می‌رسد و مردم از گلستان شهدای شهر داران به همراه کاروان اهالی رهسپار مسجد صاحب الزمان (عج) این شهر می‌شوند. از دختر بچه‌ای که شاخه […]

۱۹ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی بخشداری زنده رود – نصیری بخشدار در حاشیه بازدید از انجام بهسازی و تجهیز خانه های ورزش روستاهای بخش اظهار داشت : بخش زنده رود خاستگاه ورزشکاران و قهرمانان بسیاری است که با حضور در مسابقات شهرستانی ، استانی ، ملی و بین المللی خوش درخشیده و الگویی مناسب برای سایر […]

۱۹ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، در حالی که عقربه‌های ساعت عدد ۱۴:۰۰ روز جمعه را نشان می‌دهد، اما در کوچه خیابان‌های شهر دامنه در حالی که یک روز تعطیل اسآنها شنیده‌اند که کاروانی از اهالی بهشت به شهرشان رسیده و بوی بهشت را استشمام کردند. مردم شهر دامنه پیش قراول‌های استقبال از مهمان‌های دوست […]

۱۹ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، روز جمعه شهدا دیار به دیار از شهرستان فریدن می گذشتند و عطر بهشتی آنها دل های مردم را کربلایی کرده بود. در مسیر شهدای گمنام در فریدن به محله آشجرد می رسیم که خواهری در این میان منتظر برادرش حسین است. حسین سال‌ها است که پیکرش بازنگشته و […]

۱۹ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =