یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
۰۵:۳۵:۲۸
فرمانداری شهرستان فریدن

سه هزار تُن قیر رایگان به شهرداری‌های شهرستان فریدن اختصاص یافت

به گزارش روابط عمومی فرماندار فریدن به نقل از ایرنا، عزیز الله عباسی  در نشست خبری با خبرنگاران در سالن اجتماعات فرمانداری فریدن، به چالش‌های حوزه شهری در این شهرستان اشاره و بیان کرد: تنگناهای اقتصادی از سرعت اجرا و پیشرفت پروژه‌های شهری در فریدن کاسته است. وی از واگذاری رایگان پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شهرداران(بخش […]

به گزارش روابط عمومی فرماندار فریدن به نقل از ایرنا، عزیز الله عباسی  در نشست خبری با خبرنگاران در سالن اجتماعات فرمانداری فریدن، به چالش‌های حوزه شهری در این شهرستان اشاره و بیان کرد: تنگناهای اقتصادی از سرعت اجرا و پیشرفت پروژه‌های شهری در فریدن کاسته است.

وی از واگذاری رایگان پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شهرداران(بخش مرکزی فریدن) برای مدت پنج سال به شهرداری این شهر و کشاورزان خبر داد.

عباسی افزود: تصمیم‌گیری برای چگونگی مصرف این پساب پس‌ازاین مدت نیز بر عهده فرمانداری شهرستان است.

فرماندار فریدن افزود: این پساب منبع پایدار آب برای توسعه کشت درختان غیرمثمر و آبیاری آن‌ها در سطح شهر همچنین توسعه اشتغال و سودآوری است که سال‌ها هدر می‌رفت.

فرماندار فریدن افزود: تلاش می‌کنیم پس از تخصیص اعتبارات توازن ملی و تملک دارایی‌ها بر اساس اولویت‌ها و نیازها سبد اعتباری مناسب به شهرداری‌های فریدن تخصیص دهیم.

وی از پیشروی طرح انتقال آرامستان شهرداران خبر داد و افزود: پس از پیگیری‌های بسیار و جلسات مختلف در تازه‌ترین مرحله ۱۰ هزار هکتار زمین خارج از محدوده شهر برای آرامستان جدید پیش‌بینی‌شده است که امیدواریم فرایند آماده‌سازی زیرساخت‌ها و امکانات لازم هم از سوی شهرداری به‌زودی آغاز شود.

فرماندار فریدن افزود: با پیگیری‌های انجام‌شده برای نهایی شدن طرح تفصیلی، توسعه شهرداران شتاب خواهد گرفت.

وی به سفر اخیر رییس جمهور به اصفهان و وزیر نیرو به فریدن اشاره و بیان کرد: افزون بر ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار ملی در این سفر به فریدن اختصاص یافت.

عباسی گفت: ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح محور داران – بویین میاندشت و ۳۰۰ میلیارد تومان نیز به نهادهای دیگر شهرستان اختصاص داده‌شده است.

فرماندار فریدن گفت: با مکاتبه و رایزنی مقرر شد اعتبارات دیگری به‌طور جداگانه برای کمک به تسریع مشکلات بخش‌های مختلف شهرستان ازجمله پساب فاضلاب، نظام پزشکی، مصلا، تأمین آب آشامیدنی پایدار، جاده و کشتارگاه تخصیص یابد.

وی افزود: پیش از سفر رییس جمهور نیز ۱۴۴ عنوان چالش و مشکل در منطقه فریدن احصا و به استانداری ارسال‌شده بود و پیگیری برای رفع آن‌ها ادامه دارد.

فرماندار فریدن طرح نهضت ملی مسکن را فرصتی خوب برای خانه‌دارشان اقشار مختلف مردم دانست و افزود: در این طرح زمین و نقشه ملک رایگان است و متقاضیان فقط برای احداث ساختمان آورده شخصی دارند.

وی افزود: در مرحله نخست این طرح، ۱۸ پلاک زمین در شهرداران در قالب سه‌طبقه به ۵۴ متقاضی از بین ۹۰ نفر که جزو اولویت ثبت‌نام‌شده‌ها بودند طی فرایند قرعه‌کشی اعطا شد و زمین‌های سایر متقاضیان نیز به‌تدریج و در مراحل بعد مشخص می‌شود.

عباسی بابیان اینکه هر قطعه زمین با مساحت حداقل۱۸۰ مترمربع به سه متقاضی واگذار می‌شود، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها مقررشده است این طرح در قالب خانه‌های ویلایی چهار طبقه که سه‌طبقه آن مسکونی و یک طبقه پارکینگ است احداث شود.

فرماندار فریدن در خصوص رویکرد حمایتی دولت از کشاورزان گفت: دولت در سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان از اقساط معوقه کشاورزان فریدن را پرداخت و مهلت بازپرداخت برخی وام‌ها را نیز سه سال دیگر تمدید کرده است.

وی به یخ‌زدگی برخی محصولات کشاورزی منطقه اشاره و بیان کرد: کشاورزان باید در زمان مناسب نسبت به بیمه محصول خود اقدام کنند و جهاد کشاورزی نیز لازم است در این خصوص به کشاورزان اطلاع‌رسانی کند.

فرماندار فریدن به برخی مشکلات حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و افزود: ماندگاری پزشک متخصص در منطقه نیازمند فراهم کردن شرایط لازم و حمایت از آن‌ها است، البته رعایت انصاف، وجدان کاری و رسیدگی کامل به وضعیت و حقوق بیماران نیز از سوی پزشکان متخصص ضروری است.

وی افزایش ظرفیت ویزیت پزشکان متخصص و ارتقای سیستم نوبت‌دهی بیمارستان شهید رجایی داران را ضروری دانست.

عباسی در خصوص تاخیر در فرایند تغییر مدیران شهرستان گفت: مهم‌ترین دلیل این موضوع مربوط به سطوح بالاتر مدیریتی است زیرا تغییرات هنوز در سطح نهادهای استانی اتفاق نیفتاده است.

فرماندار فریدن توانمندی، دلسوزی، کارایی، خلاقیت و پشتکار را از معیارهای انتخاب مدیران جدید بیان کرد و افزود: فهرست انتظارات از مدیران فعلی نیز به آن‌ها داده‌شده است تا در خروجی حوزه خود مدنظر قرار بدهند.

وی افزود: چنانچه مدیری نتوانست در مسیر تحقق انتظارات گام بردارد و توانمندی او احراز نشود بدیهی است که با گزینه‌های جدید بر اساس فرایندهای اداری جایگزین خواهد شد.

عباسی بابیان اینکه بر اساس بند هشت شورای اداری، فرماندار هر شهرستان باید در جریان فرایند جایگزینی مدیران قرار بگیرد، افزود: در این خصوص از بدو آغاز بکار دولت پذیرای نظرات مختلف برای انتخاب و معرفی گزینه‌های مناسب هر حوزه بوده‌ایم و هستیم.

فرماندار فریدن افزود: در فرایند اخذ مالیات از اصناف و کسبه مقررشده است ضمن اعتماد کامل به آن‌ها در رسیدگی به تراکنش‌های بانکی ازجمله وجوه واریزی به‌حساب از طریق دستگاه کارت‌خوان اصل را بر صحت ادعای آنان بگذارند و مالیات‌ها با رعایت کامل مقررات قانونی تعیین شود، مگر آنکه طبق اسناد،مدارک، شواهد و قرائن مثبت خلاف ادعای آن‌ها ثابت شود.

وی افزود: برخی مودیان باوجود داشتن درآمدهای کلان اقدام به فرار مالیاتی می‌کنند و مالیات واقعی خود را نمی‌پردازند که قوانین و فرایندها برای شناسایی این گروه و وصول مالیات متعلقه پیش‌بینی‌شده است.

عباسی به اجرای طرح اصلاح اقتصادی دولت اشاره و بیان کرد: نتایج مثبت این طرح باگذشت زمان بیشتر احساس خواهد شد.

فرماندار فریدن، تبیین این طرح برای مردم و آگاهی بخشی در خصوص مزایای آن را از سوی رسانه‌ها و کارشناسان اقتصادی ضروری دانست.

به گزارش ایرنا، نخستین نشست خبری فرماندار فریدن در دولت سیزدهم با حضور شماری از اهالی رسانه و خبرنگاران این شهرستان برگزار شد.

فریدن با ۲ شهر و ۲۸ روستا و جمعیت افزون بر ۴۹ هزار نفر در ۱۴۰ کیلومتری غرب اصفهان واقع است.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عزیزاله عباسی فرماندار در طی بازیدهای دوره ای از طرح های اشتغالزایی در شهرستان اینبار به همراه مسئول حراست فرمانداری، کارشناس امور اقتصادی فرمانداری و نماینده بنیاد برکت در شهرستان از طرح کار آفرینی پرورش ماهی های زینتی در روستای عادگان بازدید کرد. کار آفرین این طرح از تسهیلات […]

۱۱ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار در برنامه آموزشی طرح جهش تولید در دیمزارها و افزایش پتانسیل عملکرد گندم آبی که به همت بسیج مهندسین و جهاد کشاورزی برگزار شده بود با تقدیر از دست اندرکاران این برنامه بیان کرد: هرچه راهکارهای بهره وری را یاد بگیریم سود ما بالا می رود و نیاز […]

۱۱ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار فریدن به همراه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان، شهردار و اعضاء شورای شهر داران از عملیات آسفالت ریزی مسیر منتهی به یادمان شهدای گمنام شهر داران بازدید کرد. شایان ذکر است سال ۱۳۸۲ بود که پنج کبوتر خونین بال بر بلندای تپه شهدای شهر داران در استان اصفهان […]

۱۱ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن،  فرماندار در دیدار با مردم روستای گل امیر از اهالی روستا به جهت حضور در مسجد تقدیر کرد و اظهار داشت:  از افتخارات مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت به مردمانی ولایی و همیشه در صحنه است زیرا اگر حضور مقتدرانه مردم در عرصه های مختلف نبود هیچ‌گاه نظام […]

۱۱ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 2 =