فرماندار فریدن : در برنامه های هفته فرهنگی قوم گرایی مد نظر نیست و باید تمامی اقوام دیده شوند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن – اولین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی هفته فرهنگی شهرستان به ریاست عباسی فرماندار و با حضور اعضا برگزار شد. نماینده عالی دولت در شهرستان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین و بهره مندی همگان از فیوضات معنوی این ماه  با اشاره به توضیحات و پیشنهادات حاضرین اظهار […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن اولین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی هفته فرهنگی شهرستان به ریاست عباسی فرماندار و با حضور اعضا برگزار شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین و بهره مندی همگان از فیوضات معنوی این ماه  با اشاره به توضیحات و پیشنهادات حاضرین اظهار داشت در برنامه های هفته فرهنگی قوم گرایی مد نظر نیست و باید تمامی اقوام دیده شوند

مقام فرماندار در ادامه با بیان اینکه فریدن از دیرباز مهد تمدن کهن و محل زندگی شش قوم سربلند در کنار یکدیگر بوده و باید در معرفی شهرستان تمام جوانب در نظر گرفته شود اظهار داشت هفته فرهنگی باید در رشد،شکوفایی  و ارتقاء شهرستان تاثیرگذار باشد و ایده و برنامه هایی که اجرا می شود باید  تماما باعث القا و تبلیغ فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی شهرستان باشد.

وی خاطر نشان کرد ضمن برنامه ریزی برای حضور گردشگران در شهرستان باید به گونه ای عمل نماییم که آنان تحت تاثیر فرهنگ ما قرار گیرند و ما تحت تاثیر خرده فرهنگهای آنان که بعضا آسیب زا نیز می باشد قرار نگیریم.

فرماندار در ادامه با تاکید بر اینکه امسال دبیرخانه هفته فرهنگی شهرستان در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مستقر بوده و دستگاهها ملزم به ارائه برنامه های پیشنهادی  به دبیرخانه می باشند افزود دبیرخانه نیز پس از جمع بندی و چکش کاری پیشنهادات  نسبت به تهیه برنامه زمان بندی اقدام و قبل از شروع هفته در اختیار دستگاهها و مردم قرار دهد.

معرفی مشاهیر شهرستان از طریق فضای مجازی و برگزاری همایش بزرگداشت مشاهیر فریدن ، تهیه گزارش و کلیپ با عنوان معرفی شهرستان و استفاده از ظرفیت فضای مجازی برگزاری مسابقات بومی و محلی و جشنواره های مختلف ،استفاده از ظرفیت ایجاد شده در پارک شقایق و بازارچه صنایع دستی ، استفاده از ظرفیت هنرمندان و نخبگان در عرصه های مختلف ، برگزاری کارگاههای آموزشی ،فعال نمودن موزه شهدا و موزه مردم شناسی ،معرفی اقوام ،مععرفی پتانسیلها و ظرفیت های شهرستان علی الخصوص در بخش کشاورزی از جمله تاکیدات فرماندار در جلسه بود.

 

 

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، مراسم محوری سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت‌امام‌خمینی(ره) و گرامیداشت شهدای قیام ۱۵ خرداد روز گذشته با حضور مسئولان ادارات و اقشار مختلف فریدن در مسجد صاحب الزمان(عج) شهر داران برگزار شد.

۱۴ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، خادمان حرم رضوی در قالب کاروان زیر سایه خورشید با پرچم حرم علی ابن موسی الرضا(ع) فضای شهرستان فریدن را عطرآگین کردند. خادمان حرم رضوی در بدو ورود به مقام شامخ شهدای گمنام شهر داران ادای احترام نمودند. این کاروان با عاشقان علی ابن موسی الرضا (ع) در روستا‌های […]

۱۳ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، زائران کاروان بزرگ عاشقان حسینی (ع)، زائران امام خمینی (ره) روز پنچ شنبه ۱۱ خرداد به فریدن رسیدند. بیش از هزار دانشجوی دانشگاه افسری سپاه، بسیجیان و پاسداران مسیر ۷۰۰ کیلومتری گلستان شهدای اصفهان تا حرم مطهر امام راحل را به منظور تجدید میثاق و عهد و پیمان با […]

۱۴ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، همزمان با هفته فرهنگی فریدن و دهه کرامت  یکشنبه ۷ خرداد با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان نخستین کارگاه تولید ظروف سفالی و سرامیکی با مشارکت بخش خصوصی روبروی بازارچه صنایع دستی شهر داران افتتاح شد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =