سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
۰۱:۱۰:۰۰
فرمانداری شهرستان فریدن

فرماندار در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بر تشکیل کمیته اختصاصی ویژه اشتغال بانوان تاکید نمود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن – جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان به ریاست عباسی فرماندار با حضور اعضا برگزار شد.  رئیس کارگروه اشتغال شهرستان پس از استماع ارائه طرح اشتغال  ویژه بانوان بی سرپرست و بدسرپرست شهرستان از محل تسهیلات مشاغل خانگی توسط سازمان های مردم نهاد شاهنگ و خیریه آبشار عاطفه […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان به ریاست عباسی فرماندار با حضور اعضا برگزار شد.

 رئیس کارگروه اشتغال شهرستان پس از استماع ارائه طرح اشتغال  ویژه بانوان بی سرپرست و بدسرپرست شهرستان از محل تسهیلات مشاغل خانگی توسط سازمان های مردم نهاد شاهنگ و خیریه آبشار عاطفه ها اظهار داشت یکی از مهم ترین اولویت  شهرستان که سایر اولویت ها علی الخصوص مسائل و آسیب های اجتماعی را تحت تاثیر قرار می دهد اشتغال می باشد.

نماینده  عالی دولت در شهرستان اذعان داشت با توجه به آسیب های اجتماعی در سطح جامعه اگر بتوان زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست را در خصوص اشتغال ساماندهی نمود و شرایط مناسب و به دور از حواشی های مختلف برای آنان فراهم نمود بسیار خوب می باشد که بجز مسائل معیشتی موضوعات اجتماعی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

مقام  فرماندار در ادامه از دغدغه و همت بانوان شهرستان در این خصوص تقدیر نمود و افزود پس از تهیه طرح بصورت مکتوب و بومی سازی شده متناسب با پتانسیلها و قابلیت های شهرستان با محوریت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی جلسه کمیته اشتغال بانوان تشکیل و سپس با توجه به وظایف سازمانی دستگاههای عضو مسئولیت هر دستگاه تعیین و کار آغاز شود و سپس از وامهای خانگی برای توسعه استفاده گردد.

عباسی تاکید نمود اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی مسیر و کانال را مهیا و هموار نموده و  تعیین نماید انجام آموزشهای لازم ، صدور مجوز فعالیت و تسهیلات  توسط  کدام دستگاه باید صورت پذیرد و در مرحله بعد نیازسنجی نمایید که بانوان تمایل به انجام کار در منزل و یا بصورت گروهی و کارگاهی را دارند.

فرماندار  شهرستان همچنین در خصوص بازاریابی صنایع تولیدی و ایجاد مشاغل مرتبط از جمله قالی بافی ،جاجیم بافی ،گبه بافی و … نیز توصیه نمود و افزود در جمع حاضر همه موافق ایجاد اشتغال و رفع موانع تولید هستیم پس لازم است با توجه به رسالت سازمانی افراد را بواسطه استعدادشان در مسیر درست هدایت نماییم وی ن کارآفرینان موفق را افرادی معرفی نمودند که در مسیر صحیح هدایت گردیده اند.

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بر استعدادیابی و انجام آموزشهای لازم ،شناسایی بانوان سرپرست خانوار و بدسرپرست قبل از اعلام تسهیلات مشاغل خانگی در سال آینده تاکید نمود و خاطر نشان کرد در زمان تخصیص اعتبارات اگر دستگاهی طرح و برنامه خود را مشخص ننموده باشد اعتبار به دستگاه و یا شهرستان دیگر تخصیص می یابد.

تشکیل کمیته اختصاصی ویژه اشتغال بانوان ، شناسایی مشکلات و موانع ،تشدید تعامل و هم افزایی ،انجام کارگروهی و تیمی و پرهیز از سلیقه ای عمل نمودن ، تحقق شعار عدالت محوری در شهرستان برگزاری جلسات با خروجی و نتیجه مثبت و ورود به عرصه اشتغال بصورت جهادی از دیگر تاکیدات فرماندار بود.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، آیین تجلیل از آتش نشانان شهرداری شهر دامنه با حضور فرماندار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار شهر دامنه، و آتش نشانان پرتلاش در ایستگاه آتش نشانی شهرداری امروز برگزار گردید.

۱۰ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، “زنگ عاطفه ها” امروز با حضور فرماندار، رئیس آموزش و پرورش، رئیس کمیته امداد و جمعی از مسئولان در مدرسه پروین اعتصامی شهر داران به صورت نمادین همزمان با تمام مدارس سراسر استان اصفهان و شهرستان فریدن نواخته شد. فرماندار فریدن با تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و […]

۱۰ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن؛ فرماندار به همراه بخشداران بخش مرکزی و زنده رود، رئیس آموزش و پرورش شهرستان و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با جمعی از خانواده های جانبازان شهرستان در یک نشست صمیمی دیدار و گفتگو کرد. فرماندار ضمن تبریک میلاد پیامبر اعظم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با اشاره به […]

۱۰ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره علامه حلی مرحله مدرسه ای در “مدرسه خاتم الانبیاء شهر داران ” با حضور فرماندار، ائمه جمعه شهرهای داران و دامنه، دادستان، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن و جمعی از مسئولان برگزار شد .

۱۰ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 11 =