فرماندار در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بر تشکیل کمیته اختصاصی ویژه اشتغال بانوان تاکید نمود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن – جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان به ریاست عباسی فرماندار با حضور اعضا برگزار شد.  رئیس کارگروه اشتغال شهرستان پس از استماع ارائه طرح اشتغال  ویژه بانوان بی سرپرست و بدسرپرست شهرستان از محل تسهیلات مشاغل خانگی توسط سازمان های مردم نهاد شاهنگ و خیریه آبشار عاطفه […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان به ریاست عباسی فرماندار با حضور اعضا برگزار شد.

 رئیس کارگروه اشتغال شهرستان پس از استماع ارائه طرح اشتغال  ویژه بانوان بی سرپرست و بدسرپرست شهرستان از محل تسهیلات مشاغل خانگی توسط سازمان های مردم نهاد شاهنگ و خیریه آبشار عاطفه ها اظهار داشت یکی از مهم ترین اولویت  شهرستان که سایر اولویت ها علی الخصوص مسائل و آسیب های اجتماعی را تحت تاثیر قرار می دهد اشتغال می باشد.

نماینده  عالی دولت در شهرستان اذعان داشت با توجه به آسیب های اجتماعی در سطح جامعه اگر بتوان زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست را در خصوص اشتغال ساماندهی نمود و شرایط مناسب و به دور از حواشی های مختلف برای آنان فراهم نمود بسیار خوب می باشد که بجز مسائل معیشتی موضوعات اجتماعی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

مقام  فرماندار در ادامه از دغدغه و همت بانوان شهرستان در این خصوص تقدیر نمود و افزود پس از تهیه طرح بصورت مکتوب و بومی سازی شده متناسب با پتانسیلها و قابلیت های شهرستان با محوریت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی جلسه کمیته اشتغال بانوان تشکیل و سپس با توجه به وظایف سازمانی دستگاههای عضو مسئولیت هر دستگاه تعیین و کار آغاز شود و سپس از وامهای خانگی برای توسعه استفاده گردد.

عباسی تاکید نمود اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی مسیر و کانال را مهیا و هموار نموده و  تعیین نماید انجام آموزشهای لازم ، صدور مجوز فعالیت و تسهیلات  توسط  کدام دستگاه باید صورت پذیرد و در مرحله بعد نیازسنجی نمایید که بانوان تمایل به انجام کار در منزل و یا بصورت گروهی و کارگاهی را دارند.

فرماندار  شهرستان همچنین در خصوص بازاریابی صنایع تولیدی و ایجاد مشاغل مرتبط از جمله قالی بافی ،جاجیم بافی ،گبه بافی و … نیز توصیه نمود و افزود در جمع حاضر همه موافق ایجاد اشتغال و رفع موانع تولید هستیم پس لازم است با توجه به رسالت سازمانی افراد را بواسطه استعدادشان در مسیر درست هدایت نماییم وی ن کارآفرینان موفق را افرادی معرفی نمودند که در مسیر صحیح هدایت گردیده اند.

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بر استعدادیابی و انجام آموزشهای لازم ،شناسایی بانوان سرپرست خانوار و بدسرپرست قبل از اعلام تسهیلات مشاغل خانگی در سال آینده تاکید نمود و خاطر نشان کرد در زمان تخصیص اعتبارات اگر دستگاهی طرح و برنامه خود را مشخص ننموده باشد اعتبار به دستگاه و یا شهرستان دیگر تخصیص می یابد.

تشکیل کمیته اختصاصی ویژه اشتغال بانوان ، شناسایی مشکلات و موانع ،تشدید تعامل و هم افزایی ،انجام کارگروهی و تیمی و پرهیز از سلیقه ای عمل نمودن ، تحقق شعار عدالت محوری در شهرستان برگزاری جلسات با خروجی و نتیجه مثبت و ورود به عرصه اشتغال بصورت جهادی از دیگر تاکیدات فرماندار بود.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن – عزیزاله عباسی فرماندار طی نامه ای خطاب به مدیران و روسای دستگاههای اجرایی شهرستان خواستار شناسایی و برطرف نمودن ضعف های حوزه کاری و تبدیل آنها به نقاط قوت شد. مقام فرماندار با اشاره به بخشی از بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی در اجتماع زائران و مجاوران […]

۱۰ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، صبح امروز فرماندار به همراه نماینده چهار شهرستان فریدن، فریدونشهر، چادگان، بوئین و میاندشت،اعضای کمیته مدیریت پسماند، شهرداران داران و دامنه، اعضای شورای شهرهای داران و دامنه و جمعی از مسئولان شهرستان از نقاط پیشنهادی برای احداث کارخانه بازیافت منطقه بازدید کردند. فرماندار فریدن در جلسه کمیته مدیریت پسماند […]

۹ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی بخشد اری زنده رود، در آغازین روزهای سال۱۴۰۲ به میزبانی بخشداری زنده رود با حضور فرماندار، روحانیت، جمعی از مسئولان محترم شهرستان، نیروهای نظامی و انتظامی، اعضای محترم شورای اسلامی روستاها، دهیاران و کارکنان بخش زنده رود محفل انس با قرآن کریم در مسجد صاحب الزمان روستای نهرخلج برگزار شد. حاضران […]

۹ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن، در اولین روزهای کاری سال ۱۴۰۲ به مناسبت آغاز سال نو و ماه مبارک رمضان ،مدیران شهرستان با فرماندار شهرستان فریدن دیدار کردند. در این دیدار عزیزاله عباسی فرماندار ضمن تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان ، این ماه را فرصتی مناسب برای خودسازی دانست و از […]

۸ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =