جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳
۰۳:۴۱:۰۳
فرمانداری شهرستان فریدن

عباسی فرماندار اظهار داشت : انقلاب اسلامی ایران به دلیل پایه گذاری بر مبنای دین اسلام و حضور گسترده همه مردم متمایز از سایرانقلابها در جهان می باشد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن – عباسی فرماندار  در یادواره ۲۲۳ شهید شهرستان که هم زمان با یازدهم بهمن ماه  روز حماسه و ایثار فریدن برگزار گردید اذعان داشت : عبا و ردای عزت ،افتخار ،ایثار و شهادت شامل هر کسی نخواهد شد و باید فرد سلمان وار باشد تا بتواند این عبا را […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن عباسی فرماندار  در یادواره ۲۲۳ شهید شهرستان که هم زمان با یازدهم بهمن ماه  روز حماسه و ایثار فریدن برگزار گردید اذعان داشت : عبا و ردای عزت ،افتخار ،ایثار و شهادت شامل هر کسی نخواهد شد و باید فرد سلمان وار باشد تا بتواند این عبا را بپوشاند.

نماینده عالی دولت در شهرستان ضمن خیر مقدم به مهمانان و حاضرین و تبریک چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با بیان اینکه امروز شهرستان فریدن  میزبان عزیزانی است  که با ایثارگریهای خود حماسه آفریدند گفت تبریک عرض می کنیم شهادت پانزده شهیدی را که  عزت ،افتخار و اقتدار امروز ما مدیون آنها و هم سنگرانشان می باشد.

مقام فرماندار اذعان داشت یازدهم بهمن ماه روزی است که فریدن برگ زرین دیگری برافتخارات خود افزود و شهدای گلگون کفن این شهرستان با خون خود توانستند عزت و اقتدار را برای مردم  به ارمغان بیاورند وی شهدا را به مانند شمعهای فروزانی دانست  که توانستند ظلمتها را از بین ببرند.

عباسی در ادامه ضمن تبریک به پدران و مادران شهدا بواسطه تربیت چنین فرزندانی اظهار داشت  انقلاب اسلامی زمانی به پیروزی رسید  که کشور عزیزمان در قبل از انقلاب در  شرایط بسیار ویژه ای قرار داشت و در دوران ستم شاهی مملو  از ظلم ، بیداد و ستم حکومت موروثی ،پادشاهی و استبدادی بود که  شرایط را برای مردم سخت و طاقت فرسا نموده و کشور را در سلطه بیگانگان قرار داشت و برای مردم ارزشی قائل نبودند تا جایی که اگر تکنسینهای بیگانه در کشور فعالیتی انجام می دادند حق توحش می گرفتند.

فرماندار خاطر نشان کرد در زمان قبل از انقلاب بواسطه جنگهایی که اتفاق می افتاد در هر دوره بخشی از خاک کشور  به تاراج می رفت  اما  وقتی حضرت امام (ره) با نفس مسیحایی خود باعث شد مردم در تمامی صحنه ها حضور داشته باشند حضور مردم از  وقوع اتفاقات قبل جلوگیری کرد و ملت شجاعانه از کشور دفاع نمودند

وی با اشاره به وقوع انقلاب در سایر کشورها انقلاب اسلامی ایران را به دلیل پایه گذاری بر مبنای دین اسلام و حضور گسترده همه مردم متمایز از سایرانقلابها در جهان دانست و گفت انقلاب ایران پس از پیروزی دستاوردهای ارزشمندی  به همراه داشت.

عباسی تجهیز کشور به امکانات و تسلیحات نظامی را از جمله دستاوردهای انقلاب معرفی نمود و گفت در اوایل جنگ مردم با دستهای خالی در مقابل دشمن ایستادند و تنها عاملی که باعث شد کشور از دستبرد بیگانگان محفوظ نگه داشته شوداعتماد ،ایمان و قدرت الهی بود .      

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به  اینکه انقلاب در دو بعد فردی و اجتماعی بوده و به معنی دگرگونی ،تغییر و تحول می باشد گفت انقلاب اجتماعی ایران دستاوردهای عظیمی را به همراه داشت و شرایط کشور را نسبت به گذشته تغییر داد زیرا کشور در عرصه های مختلف پیشرفت بسزایی داشت.

فرماندار افزود مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می فرمایند ” دوران بزن و دررو تمام شده است ” اگر بزنید حتما می خورید و محکمتر می خورید و همین اتفاق هم افتاده زیرا در هر زمینه ای که قصد ورود داشته باشیم متوجه می شویم که جوانان ما با آن همت و تلاشی که دارند سربلند می باشند و همه نشان از اعتمادی است که مردم به انقلاب و نظام دارند.

نماینده عالی دولت در شهرستان سپس به برخی مشکلات فعلی از جمله معیشت و اقتصاد اشاره نمود و گفت در زمانهای مختلف افرادی بودند که با کم کاری و کوتاهی باعث بروز مشکلاتی از این قبیل شده اند اما در سایر زمینه ها نسبت به سایر کشور برتر و یا همطراز آنان می باشیم.

فرماندار در پایان سخنانش ضمن خیر مقدم مجدد به حاضرین و تشکر از دست اندرکاران برنامه یکبار دیگر مناسبتهای پیش رو را تبریک گفت اذعان داشت عبا و ردای عزت ،افتخار ،ایثار و شهادت شامل هر کسی نخواهد شد و باید فرد سلمان وار باشد تا بتواند این عبا را بپوشاند.

 سخنرانی عزیزالله عباسی فرماندار شهرستان ، ابراهیم چترایی از یادگاران ۸ سال دفاع مقدس  ،دکلمه خوانی و پخش کلیپ از جمله  برنامه های آئین بزرگداشت روز حماسه و ایثار شهرستان بود.

 

جهت دیدن تصاویر کلیک نمایید

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عصر روز -دوشنبه ۷ خرداد- جلسه انتخاب معتمدین هیئت اجرایی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان فریدن با حضور اعضا و ۳۰ نفر از معتمدان شهرستان فریدن برگزار شد. هشت نفر از معتمدین که از طریق رای گیری برای هئیت اجرایی انتخاب شدند نام هایشان به شرح ذیل […]

۹ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، صبح امروز -دوشنبه ۷ تیر- بانوان روستای موغان در دیدار با نماینده عالی دولت در شهرستان، ضمن عرض تسلیت و تبریک شهادت شهید جمهور آیت الله رئیسی، ایشان و همراهانش را خادمی صادق و انقلابی دانسته و از مسئولان درخواست کردند که راه ایشان را دنبال کرده و اهداف […]

۷ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، نماینده عالی دولت سیزدهم در شهرستان فریدن از صبح امروز به مدت ۵ ساعت به صورت چهره به چهره پاسخگوی مطالبات مردمی شهرستان بود. مشکلاتی از جمله دریافت تسهیلات، عدم همکاری برخی ادارات، مشکلات کشاورزی، بیان مشکلات عمومی روستاها و شخصی از جمله موضوعاتی بود که از سوی مردم […]

۷ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، صبح روز دوشنبه هفتم خرداد فرماندار شهرستان فریدن و اعضای شورای آرد و نان شهرستان پس از مطالبات مردمی در خصوص مشکلات مربوط به نانوایی ها، به صورت سرزده از برخی نانوایی های شهر داران بازرسی و ارزیابی به عمل آورد. وضعیت کیفیت نان، وزن نان، تخلفات احتمالی در […]

۷ خرداد ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 13 =