سی و نهمین جلسه ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن – عباسی فرماندار  پس از استماع سخنان حاضرین ،ضمن خیر مقدم  و تقدیر از زحمات و تلاشهای آنها در راستای حفظ و ارتقای سلامت شهروندان گفت ان شاالله تلاشهای انجام شده مورد رضایت خداوند متعال قرار گیرند . رئیس  ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونای شهرستان با بیان اینکه در […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن – عباسی فرماندار  پس از استماع سخنان حاضرین ،ضمن خیر مقدم  و تقدیر از زحمات و تلاشهای آنها در راستای حفظ و ارتقای سلامت شهروندان گفت ان شاالله تلاشهای انجام شده مورد رضایت خداوند متعال قرار گیرند .

رئیس  ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونای شهرستان با بیان اینکه در حال حاضر در کشور  ارتقاء سلامت در اولویت قرار دارد اظهار داشت ایران تنها کشوری است که انتخاب تزریق نوع واکسن بر عهده  شخص بوده و این یک نعمت است لذا باید با فرهنگ سازی ،اطلاع رسانی و آگاهی بخشی  افرادی را که هنوز نسبت به تزریق  واکسن اقدام ننموده اند تشویق و ترغیب نمود.

عباسی فرماندار افزود زمانی که با کمبود واکسن مواجه بودیم  مردم برای تزریق واکسن پیگیری مستمر داشتند اما در حال حاضر که واکسن به وفور وجود دارد به دلیل عادی انگاری یا واکسن ستیزی  برخی تمایلی برای این امر از خود نشان نمی دهند و برای  حل  این موضوع ورود همگانی را می طلبد و شبکه بهداشت و درمان به تنهایی قادر به انجام این کار نخواهد بود و باید همه دستگاهها  همکاری  نمایند تا همه از نظر بیماری ایمن شوند.   

 مقام فرماندار اذعان داشت ما به هیچ وجه موافق استفاده از قوه قهریه و اعمال قانون نیستیم و تاکید بر اقناع و ارشاد است قطعا اگر شخصی آسیب ببیند به بقیه هم آسیب خواهد رساند لذا باید با جدیت پیگیر تزریق واکسن به همه اقشار  شهرستان باشیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان همچنین به ارسال  گام ششم طرح شهید سلیمانی برای همه دستگاههای اجرایی تاکید نمود و گفت تمام مدیران موظفند براساس دستور العمل مربوط تدابیر لازم را اتخاذ و اقدامات عملیاتی و اجرایی را انجام دهند وی همچنین به تشکیل جلسات کمیته های مربوط به ارسال صورتجلسه به دبیرخانه و ارائه گزارش در جلسه آتی ستاد تاکید نمود.

فرماندار سپس خاطر نشان نمود تمام مدیران و روسای دستگاههای اجرایی موظفند بررسی های لازم در خصوص تزریق واکسیناسیون کارکنان خود را انجام دهند همچنین ورود کارکنان و مراجعان  به محیط اداری باید با کارت واکسن یا نتیجه pcr  منفی باشد ضمن اینکه این موضوع به دانش آموزان و معلمان نیز باید تعمیم پیدا کند.

عباسی در ادامه مدیریت آموزش و پرورش را مکلف نمود تا با بررسی دقیق و آمارگیری بصورت کلاس به کلاس تعداد دانش آموزانی را که همچنان واکسن نزده اند  را شناسایی و در صورت بالا بودن آمار مدارس هماهنگی لازم در خصوص اعزام  اکیپ سیار را بعمل آورند استفاده از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان برای تشویق و ترغیب خانواده ها به تزریق واکسن ، برگزاری جلسه با فرهنگیان از دیگر تاکیدات فرماندار  بود.

رئیس ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا همچنین بر کنترل ورودی ادارات  ، رعایت پروتکلهای بهداشتی از جمله رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک توسط کلیه دستگاههای اجرایی ، راه اندازی گشت مشترک بازرسی از ادارات و اماکن با حضور نماینده فرمانداری ،شبکه بهداشت و درمان و اصناف ، استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات برای تبلیغ و اطلاع رسانی ، همکاری بخشداریها ،شهرداریها و دهیاریها با شبکه بهداشت و درمان در اطلاع رسانی ، فعال نمودن اکیپ های بررسی و شناسایی افرادی که واکسن تزریق ننموده ، ارسال پیامک برای افراد جامعه هدف و تغییر آوای  انتظار  تلفنها به آواهای هشدار ترغیب و تشویق در خصوص تزریق واکسن تاکید نمود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن، “عزیزاله عباسی” فرماندار شهرستان و امام جمعه شهر دامنه،  به همراه جمعی از مسئولان فریدن از آثار تاریخی و گردشگری شهر دامنه بازدید و در جهت حفظ و مرمت آثار دستورات لازم را صادر کرد. شایان ذکر است در این بازدید فرماندار از دو میراث تاریخی شهر زیر […]

۹ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، به مناسبت دهه کرامت نمایشگاه نقاشی و عکس در شهرستان فریدن محل سالن اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان افتتاح شد. مراسم افتتاح این نمایشگاه روز شنبه ۶ اردیبهشت ماه از ساعت ۸ صبح در محل سالن فرهنگ و ارشاد شهرستان برگزار شد. […]

۹ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، به مناسبت هفته فرهنگی فریدن و دهه کرامت جشن شادمانه فریدن با حضور فرماندار، ائمه جمعه شهرهای داران و دامنه، جمعی از مسئولان و آحاد مردم این منطقه و گردشگران روز جمعه ۵ خردادماه ۱۴۰۲ به میزبانی روستای ساحلی اسکندری در بخش مرکزی برگزار شد. این جشن شادمانه با […]

۸ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن،  سفرنامه یک روزه فریدن از آن دست سفرنامه‌هایی است که نه تنها در خاطر ماندگار می‌ماند، بلکه خاطرات این دیار زیبا و دلنشین را هم ماندگار می‌کند. ولایتی که تا همین چند سال قبل، با شهرستان‌هایی همچون بوئین میاندشت، چادگان و فریدونشهر ممزوج بود و از قومیت‌ها و نسل‌ها […]

۷ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =