شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲
۱۵:۱۴:۱۹
فرمانداری شهرستان فریدن

جلسه شورای آموزش و پرورش

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن – مقام فرماندار اذعان داشت  دوری از محیط آموزشی و مدارس در درجه اول باعث می شود دانش آموز مراودات اجتماعی را به خوبی یاد نگیرد  ضمن اینکه تمرین و تکرار هم در خصوص آموزش صورت نخواهد پذیرفت  وی در ادامه با تاکید بر اینکه سلامت در اولویت قرار […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن مقام فرماندار اذعان داشت  دوری از محیط آموزشی و مدارس در درجه اول باعث می شود دانش آموز مراودات اجتماعی را به خوبی یاد نگیرد  ضمن اینکه تمرین و تکرار هم در خصوص آموزش صورت نخواهد پذیرفت  وی در ادامه با تاکید بر اینکه سلامت در اولویت قرار دارد و نباید از سلامت و امنیت دانش آموز  غافل شد اظهار داشت باید در کنار تامین سلامت سایر نیازهای دانش آموزان تامین شود.

فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها ، روز زن و گرامیداشت مقام مادر را تبریک گفت و در ادامه با اشاره به قرار گیری در آستانه چهل و سومین سالگرد  پیروزی انقلاب اسلامی و هفته شوراهای آموزش و پرورش این دو مناسبت ارزشمند را نیز تهنیت گفت .

فرماندار سپس با اشاره به گزارش ارائه گردیده توسط مسئول دبیرخانه از زحمات و تلاشهای انجام شده طی سال ۱۴۰۰ تقدیر نمود و افزود این حجم از پیگیریها نشان از دغدغه و اهتمام اعضای شورا و مجموعه آموزش و پرورش برای انجام کارها می باشد.

 فرماندار در ادامه با اشاره به اینکه گزارشهای ارائه شده حاکی از  دغدغه مشترک خانواده ها و فرهنگیان در خصوص  سلامت ،تعلیم و تربیت ، پرورش وآموزش دانش آموزان بود گفت طی مدت زمان مواجه با کرونا تمامی موارد اشاره شده تا حدودی تعطیل گردید و فضای مجازی نیز وارد فضای خانواده و اجتماع گردید و آسیب های بسیاری به همراه داشت.

عباسی همچنین در بخشی از سخنانش به مواجه و پیشگیری از شیوع کرونا ویروس و سویه جدید آن امیکرون اشاره داشت و اذعان نمود متخصصان معتقدند اگر ۹۰ درصد جامعه واکسینه شوند ایمن سازی در جامعه ایجاد خواهد شد وی گفت صدمات وارده به بدنه آموزش و پرورش جبران ناپذیر است زیرا دانش آموز با دوری از محیط مدرسه در زمینه آموزش خصوصا تعلیم و تربیت دچار مشکل خواهد شد.

مقام فرماندار اذعان داشت  دوری از محیط آموزشی و مدارس در درجه اول باعث می شود دانش آموز مراودات اجتماعی را به خوبی یاد نگیرد  ضمن اینکه تمرین و تکرار هم در خصوص آموزش صورت نخواهد پذیرفت  وی در ادامه با تاکید بر اینکه سلامت در اولویت قرار دارد و نباید از سلامت و امنیت دانش آموز  غافل شد اظهار داشت باید در کنار تامین سلامت سایر نیازهای دانش آموزان تامین شود.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان اظهار داشت پیشنهاد من در خصوص حضور دانش آموزان در مدارس این است که دانش آموزانی که دو دوز واکسن تزریق نموده اند در کلاس حضور داشته باشند و سایرین با در دست داشتن جواب pcr منفی اجازه حضور یابند و در غیر اینصورت طبق دستورالعمل های بهداشتی و ستاد کرونا استان و شهرستان برخورد گردد.

وی سپس به رعایت پروتکلهای بهداشتی تاکید نمود و گفت فرهنگ سازی توسط معلمان در این خصوص یکی از اولویت های مهم است که باید مد نظر قرار گیرد ضمن اینکه پایه های نهایی نیازمند حضور مستمر در مدارس می باشند.

پیگیری صحیح هدایت تحصیلی دانش آموزان ، توجیه و تفهیم معلمانی که هنوز اقدام به تزریق واکسن ننموده اند و در نهایت پیگیری از طریق قانونی ، فراهم سازی زمینه حضور دانش آموزان خوابگاهی مطابق با قوانین و مقررات ، ارسال پیامک و پیگیری تلفنی تزریق واکسن به دانش آموزان، استفاده از برنامه های آموزشی شبکه آموزش و معرفی به دانش آموزان بعنوان یک منبع درسی ، برنامه ریزی ویژه برنامه های دهه فجر ، پیگیری انجام واکسن دانش آموزان دوز اول و دوم  و هماهنگی حضور تیم واکسیناسیون سیار در مدارس از دیگر تاکیدات فرماندار بود.  

خاطر نشان می گردد در این جلسه لوح های تقدیری از سوی فرماندار به اعضای شورای آموزش و پرورش  اهدا شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، همزمان با سراسر کشور زنگ مهر و ایثار و مقاومت صبح شنبه در مدارس فریدن نواخته شد و ۹ هزار و ۳۳۵ دانش آموز فریدنی  با شعار امسال بازگشایی مدارس «مدرسه قوی، ایران قوی» روانه کلاس درس شدند. سال تحصیلی جدید ۹هزار و ۳۳۵ دانش آموز فریدنی وارد مدارس […]

۱ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، به مناسبت هفته دفاع مقدس، صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی با حضور فرماندار، رزمندگان دفاع مقدس، مسوولان شهرستان و آحاد مردم با سخنرانی سردار میریان رئیس اداره عملیات زمینی سپاه پاسداران در ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فریدن برگزار شد. برگزاری رژه موتوری، اجرای سرود ، عطر افشانی قبور […]

۱ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار به همراه شفیعی بخشدار بخش مرکزی، فاضلی رئیس بنیاد مسکن شهرستان و رحیمی مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاران بخش مرکزی عصر روز گذشته از روند اجرای زیر سازی معابر روستاهای ننادگان، غرغن و چیگان از توابع بخش مرکزی شهرستان فریدن بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت فیزیکی […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار به همراه شفیعی بخشدار بخش مرکزی و فاضلی رئیس بنیاد مسکن شهرستان عصر روز گذشته از روند اجرای عملیات آسفالت معابر روستاهای قفر و طرار از توابع بخش مرکزی شهرستان فریدن بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت فیزیکی پروژه ها قرار گرفت. فرماندار شهرستان که جهت بازدید […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + یازده =