فرماندار فریدن : شوراها یکی از ظرفیتها و پتانسیلهای مهم پیش بینی شده در قانون اساسی می باشند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن – فرماندار افزود شوراها زمینه ساز موفقیتهای بزرگی بوده و می باشند اما یکی از اضلاع مهم که می تواند این موفقیت را تضمین نماید ضلعی به نام انتخاب شوندگان است زیرا اگر ما این جمع ارزشمند را نداشتیم و افرادی اهلیت ورود به مسائل اجتماعی را نداشته باشند […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن فرماندار افزود شوراها زمینه ساز موفقیتهای بزرگی بوده و می باشند اما یکی از اضلاع مهم که می تواند این موفقیت را تضمین نماید ضلعی به نام انتخاب شوندگان است زیرا اگر ما این جمع ارزشمند را نداشتیم و افرادی اهلیت ورود به مسائل اجتماعی را نداشته باشند قطعا همه ظرفیتهایی که در قانون اساسی در رابطه با شوراها دیده شده و پشتوانه بلند و عظیمی دارد به سرانجام مقصود نمی رسید.

دومین دوره آموزشی شوراهای اسلامی شهرهای شهرستانهای غرب استان (فریدن ،فریدون شهر،چادگان ،بوئین میاندشت ،خوانسار و گلپایگان) به میزبانی شهرستان فریدن برگزار گردید.

معین الدینی فرماندار و نماینده عالی دولت در شهرستان طی سخنانی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه الزهرا(س) با بیان اینکه شوراها یکی از ظرفیتها و پتانسیلهای مهم پیش بینی شده در قانون اساسی می باشند که ملهم از مبانی اعتقادی ما و پیشینه بلند و بزرگ فرهنگی ما هستند اظهار داشت این پتانسیل بزرگ منشا اثرات و خیرات بسیاری در مجموعه نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.

فرماندار افزود شوراها زمینه ساز موفقیتهای بزرگی بوده و می باشند اما یکی از اضلاع مهم که می تواند این موفقیت را تضمین نماید ضلعی به نام انتخاب شوندگان است زیرا اگر ما این جمع ارزشمند را نداشتیم و افرادی اهلیت ورود به مسائل اجتماعی را نداشته باشند قطعا همه ظرفیتهایی که در قانون اساسی در رابطه با شوراها دیده شده و پشتوانه بلند و عظیمی دارد به سرانجام مقصود نمی رسید.

نماینده عالی دولت در شهرستان اذعان داشت اگر ما امروز به عملکرد شوراها افتخار می کنیم و فعالیتهایی که در عرصه انقلاب از سالهای تاسیس  شوراها بوده که البته در برخی مواقع با چالشهای متعددی هم مواجه بود  ولی برایند کلی عملکرد شوراها بسیار مثبت می باشد  

وی اظهار داشت افراد در حوزه مسائل اجتماعی دو گروه می باشند برخی که نسبت به مسائل اجتماعی بی تفاوت می باشند و همیت و وقت گذاری برای اینگونه مسائل در آنها وجود ندارد که اتفاقا اکثریت مردم جامعه نیز شامل این گروه می باشند و گروه دیگر که جز اقلیت نیز می باشند دغدغه مسائل اجتماعی را داشته و به آن ورود نموده و خود را در معرض آراء دیگران قرار می دهند.

 

 

وی در تکمیل سخنانش افزود گروه دوم بخش ارزشمندی از جامعه هستند که الحمدالله حاضرین در این جمع هم از این گروه می باشند و از این باب این جمع قابل احترام بوده که پتانسیلهای پنهان بسیاری در آنها وجود دارد.

نماینده عالی دولت در ادامه خاطر نشان نمود ابزارهای قانونی خوبی برای شوراها وجود داشته و در اختیار این عزیزان می باشد که از طریق آن می توانند سیاست گذاری نمایند که البته متنوع بودن حوزه شهری در مسائل مدیریتی و ارتباط کاری شهرداریها با تمامی ارگانها و سازمانها نیز نشان از گستردگی فعالیت آنان دارد.

پایان بخش سخنان فرماندار تقدیر از اهتمام ویژه معاونت شوراهای دفتر امور شهری در این دوره برای برگزاری کلاسهای آموزشی و پرنمودن خلاء موجود نسبت به ادوار گذشته ، تعاملات دو سویه در جلسه و استفاده از نظرات سایرین و بومی سازی موضوعات با توجه به اقتضائات محلی بود

گفتنی است از دیگر برنامه های این جلسه سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سیاوشی امام جمعه محترم شهر داران بود.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، مراسم محوری سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت‌امام‌خمینی(ره) و گرامیداشت شهدای قیام ۱۵ خرداد روز گذشته با حضور مسئولان ادارات و اقشار مختلف فریدن در مسجد صاحب الزمان(عج) شهر داران برگزار شد.

۱۴ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، خادمان حرم رضوی در قالب کاروان زیر سایه خورشید با پرچم حرم علی ابن موسی الرضا(ع) فضای شهرستان فریدن را عطرآگین کردند. خادمان حرم رضوی در بدو ورود به مقام شامخ شهدای گمنام شهر داران ادای احترام نمودند. این کاروان با عاشقان علی ابن موسی الرضا (ع) در روستا‌های […]

۱۳ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، زائران کاروان بزرگ عاشقان حسینی (ع)، زائران امام خمینی (ره) روز پنچ شنبه ۱۱ خرداد به فریدن رسیدند. بیش از هزار دانشجوی دانشگاه افسری سپاه، بسیجیان و پاسداران مسیر ۷۰۰ کیلومتری گلستان شهدای اصفهان تا حرم مطهر امام راحل را به منظور تجدید میثاق و عهد و پیمان با […]

۱۴ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، همزمان با هفته فرهنگی فریدن و دهه کرامت  یکشنبه ۷ خرداد با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان نخستین کارگاه تولید ظروف سفالی و سرامیکی با مشارکت بخش خصوصی روبروی بازارچه صنایع دستی شهر داران افتتاح شد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =