سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲
۱۰:۳۸:۳۷
فرمانداری شهرستان فریدن

انتخابات، راهکار برقراری دموکراسی امروز در دنیاست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن، نشست فرماندار با فرمانده و پرسنل نیروی انتظامی همچنین پیشکسوتان و بازنشستگان این حوزه در راستای حضور و مشارکت در انتخابات ۱۴۰۲ برگزار شد. در این جلسه فرماندار فریدن نیروی انتظامی را مظهر، عامل قوام و ثبات نظام اسلامی در عرصه های مختلف برشمرد و تصریح کرد: نیروی […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن، نشست فرماندار با فرمانده و پرسنل نیروی انتظامی همچنین پیشکسوتان و بازنشستگان این حوزه در راستای حضور و مشارکت در انتخابات ۱۴۰۲ برگزار شد.

در این جلسه فرماندار فریدن نیروی انتظامی را مظهر، عامل قوام و ثبات نظام اسلامی در عرصه های مختلف برشمرد و تصریح کرد: نیروی انتظامی مرکز ثقل استقرار ارزش‌های اسلامی، مامنی برای مردم و عامل امنیت و آرامش است.

عزیزاله عباسی با اشاره به اهمیت نظم و انتظام در آموزه های اسلامی اظهار داشت: این نیرو مظهر انضباط در امور است و البته نیروی انتظامی و وزارت کشور جدا از هم نبوده و در تعامل و هم افزایی هستند.

وی در ادامه با اشاره به درپیش بودن دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: اساس و کلید واژه برگزاری انتخابات مر قانون است و لاغیر. و در امر برگزاری انتخابات نیروی انتظامی بازوی اجرایی قوی وزارت کشور شمرده می شود.

رئیس حوزه انتخابیه فریدن ، فریدون شهر ، چادگان و بویین میاندشت تاکید کرد: انتخابات، راهکار برقراری دموکراسی امروز در دنیاست و باید در جهت افزایش مشارکت مردمی حرکت کنیم.

عباسی ادامه داد: دشمنان تلاش دارند فضای جامعه را به سمت ناامیدی هدایت کنند و حضور مردم در پای صندوق‌های رای را کمرنگ جلوه دهند.

فرماندار با بیان اینکه در طول ۴۰ سال گذشته دشمن تمام تلاش خود را برای نابودی جمهوری اسلامی انجام داده است، گفت: امروز دشمنان انقلاب همه ظرفیت و توانایی خود را پای کار آورده و جنگ ترکیبی را در حوزه‌های مختلف علیه ما به راه انداخته‌اند که باید مراقب این فتنه های پی در پی آنها بود.

وی با گرامیداشت یاد شهدای جنایت تروریستی کرمان گفت: ۲فتنه توسط دشمن در جریان است یک ایجاد تردید در امنیت ایران و دو ایجاد یاس از آینده ایران  و به شدت در حال اجرای بخش های مختلف بر روی اقشار مردم توسط عوامل داخلی هستند و حادثه تروریستی کرمان نیز در راستای تلقین ناامنی به جامعه صورت گرفت اما حضور پرشور و برگزاری انتخابات سالم شکستی سهمگین برای دشمنان خواهد بود.

رئیس حوزه انتخابیه فریدن ، فریدون شهر ، چادگان و بویین میاندشت با اشاره به چگونگی فرآیند انتخابات در ماه های اخیر بیان کرد: افرادی که رد صلاحیت گردیده اند، نباید فکر کنیم جایگاه اجتماعی آنها از دست رفته بلکه طبق قانون فقط صلاحیت برخی از افراد با نظر دستگاه های ذی صلاح برای آن جایگاه اثبات نشده است.

وی در ادامه به فتنه سال ۱۳۸۸ اشاره و گفت: در سال ۸۸ نیز برخی با بی قانونی به دنبال باطل کردن انتخابات بودند و قبل از شمارش آراء اعلام پیروزی کردند و باعث ایجاد بحرانی بزرگ در کشور شدند اما در ۹ دی مردم با بصیرت بساط آنها را جمع کردند اما هنوز اثر آن بی قانونی را در کشور شاهدیم.

نماینده عالی دولت بیان کرد: دشمنان برای پیشبرد توطئه‌ها و نقشه‌های خود روش‌های مختلفی را به کار می‌بندند؛ در برخی موارد، راهبرد دشمن ایجاد اختلاف میان مردم و دوقطبی‌سازی و چندقطبی‌سازی است.

عباسی تاکید کرد: دشمنان زمانی به خود اجازه حمله یا تجاوز به یک کشور را می دهند که در آن کشور اختلافات به اوج رسیده باشد و راه برای نفوذ دشمن باز باشد که نمونه آن را در سوریه شاهد بودیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود افزود: در بحث انتخابات توجه به چهار مؤلفه رقابت، سلامت، امنیت ومشارکت حداکثری با هدف جهاد تبیین ضروری است.

رئیس حوزه انتخابیه فریدن ، فریدون شهر ، چادگان و بویین میاندشت تصریح کرد: ما در حوزه سلامت و امنیت تمام تلاش خود را خواهیم کرد اما بحث اصلی ۲ راهبرد رقابت و مشارکت است که مستقیما به هم وابسته بوده و رونق هرکدام دیگری را نیز اعتلا می دهد.

فرماندار گفت: این انتخابات با توجه به تلاش های دشمن بسیار حائز اهمیت است و در همین راستا الگو و راهکار، ایده پردازی، ابتکار عمل، وحدت و همدلی به همراه رقابت سالم در انتخابات می تواند باعث رونق در مشارکت شود.

مطالب مشابه

“اطلاعیه” 🔹به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی کارگروه اجرایی حوزه انتخابیه فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت – مطابق با ماده ۵۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی  آخرین فرصت انصراف داوطلبان  تا تاریخ ۸ اسفند ماه (۷۲ ساعت قبل از برگزاری رای گیری) می باشد. 🔹🔹لازم به ذکر است: انصراف پس از  زمان مذکور […]

۷ اسفند ۱۴۰۲

آگهی- اسامی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی- #فریدن_فریدونشهر_چادگان_بویین_میاندشت|     کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات کارگروه اجرایی حوزه انتخابیه فریدن ، فریدون شهر، چادگان و بویین میاندشت

۷ اسفند ۱۴۰۲

اطلاعیه شماره ۱۵ ستاد انتخابات کشور 🔸ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۵ از نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواست نسبت به ثبت مشخصات درگاه ستاد انتخابات مجازی خود در سامانه «انتخاب ایران» اقدام کنند. 🔹به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان، متن اطلاعیه به شرح زیر است: 🔹به آگاهی نامزدهای […]

۷ اسفند ۱۴۰۲

✅ اطلاعیه شماره (۱۴) ستاد انتخابات کشور 🔸ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره (۱۴) زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد. 🔹به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان، در این اطلاعیه آمده است: 🔹ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، به آگاهی مردم شریف ایران اسلامی و تمامی نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس […]

۷ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دوازده =