سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲
۱۰:۳۰:۰۸
فرمانداری شهرستان فریدن

لاله های بهشتی مهمان مردم شهر داران/فیلم+عکس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، پیکر ۹ شهید گمنام به شهر داران رسید و ولوله‌ای در شهر به پا کرد. کاروان اهالی بهشت رأس ساعت ۱۵:۳۰ به شهر داران می‌رسد و مردم از گلستان شهدای شهر داران به همراه کاروان اهالی رهسپار مسجد صاحب الزمان (عج) این شهر می‌شوند. از دختر بچه‌ای که شاخه […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، پیکر ۹ شهید گمنام به شهر داران رسید و ولوله‌ای در شهر به پا کرد. کاروان اهالی بهشت رأس ساعت ۱۵:۳۰ به شهر داران می‌رسد و مردم از گلستان شهدای شهر داران به همراه کاروان اهالی رهسپار مسجد صاحب الزمان (عج) این شهر می‌شوند.

از دختر بچه‌ای که شاخه گلی در دست دارد می پرسم اینجا چه می‌کنی، می‌گوید: برای استقبال از شهدا آمده‌ام چون عاشق شهدا هستم.

پیرمرد از خاطراتش در جنگ می‌گوید که شاید که یکی از این نامدارهای بی نام و نشان از همرزمان خود باشد. مادری می‌گوید: مادرت من، خواهرت من خوش آمدید عزیزانم!

بانویی در خانه‌ای را باز می‌کند و با اشک به خادمین شهدا می‌گوید: لطف کنید کمی آرام تر مادرم خواب است؛ او اگر بداند شهید آمده به شهر، دوباره بهم می‌ریزد. آری او خواهر دو شهید است که مادرش هر روز برای برادران شهیدش اشک می‌ریزد. خواهر شهید با نگاه اشک آلود، برادرهای نامدارش را بدرقه می‌کند و از آنها می‌خواهد که سلامش را به برادرهای شهیدش برسانند!. مردم، شهدا را بر روی دستان خود تشییع می‌کنند و در مدح شهدا می‌گویند: شهیدان زنده‌اند الله اکبر، به خون غلطیده‌اند الله اکبر.

حال شهدا باید به روستاهای فریدن بروند. مردم روستاهای نهرخلج، بادجان، سفتجان و دیگر روستاها منتظر حضور مهمان‌هایشان هستند که از بهشت آمده‌اند تا شبی را با شهدا سپری کنند.

شور مردم را نمی‌توان توصیف کرد. زبان و قلم باز می‌ماند از وصف عاشقانه‌هایی که مردم در کنار شهدای جاویدالاثر، آفریدند که آفرین بر غیرت و همت والایشان‌. شکوه حضور مردمی که آمده بودند با شهدا تجدید میثاق کنند، مردان و زنانی که شاید روزهای دفاع مقدس را ندیده‌اند اما ارزش‌ها را می‌دانند و برای پاسداشت آنها، همیشه در صحنه بودند.

انسان‌هایی که فارغ از هر سیاست و تفکر و سلیقه‌ای، در کنار هم، همچون دژی مستحکم، بی توجه به تمام سختی‌ها، مردانه به میدان حمایت از انقلابشان آمدند. در آئین استقبال و تشییع و بدرقه شهدا، همه مسئولان هم در کنار مردم، شانه به شانه وفاداران به این انقلاب و نظام حضور داشتند.

امروز رواق چشم همه ما آشیانه شهدای گمنام بود و دل تنگ ما، اشک تنها حرفی بود که با شهدا داشتیم، تپش قلب مادران شهدا سینه‌هامان را شاید برای لحظه‌ای به لرزه درآورد و شکست مادری که اطمینان دارد اگرچه پنج‌شنبه‌ها مزار جگرگوشه‌اش را با مهر مادری به اشک مطهر نمی‌کند، اما مادر فرزندش کس دیگری است که لحظه شهادت سرش را به دامان گرفته و همیشه همراه اوست.

شهدایی که سید شهیدان اهل قلم آنان را اینگونه معرفی کرد: تقدیر حقیقی در کف مردانی است که پروای نام ندارند، آنان از گمنامی خویش کهفی ساخته‌اند و در آن پناه گرفته‌اند، مردان حق اهل شهرت نیستند.

مطالب مشابه

“اطلاعیه” 🔹به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی کارگروه اجرایی حوزه انتخابیه فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت – مطابق با ماده ۵۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی  آخرین فرصت انصراف داوطلبان  تا تاریخ ۸ اسفند ماه (۷۲ ساعت قبل از برگزاری رای گیری) می باشد. 🔹🔹لازم به ذکر است: انصراف پس از  زمان مذکور […]

۷ اسفند ۱۴۰۲

آگهی- اسامی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی- #فریدن_فریدونشهر_چادگان_بویین_میاندشت|     کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات کارگروه اجرایی حوزه انتخابیه فریدن ، فریدون شهر، چادگان و بویین میاندشت

۷ اسفند ۱۴۰۲

اطلاعیه شماره ۱۵ ستاد انتخابات کشور 🔸ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۵ از نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواست نسبت به ثبت مشخصات درگاه ستاد انتخابات مجازی خود در سامانه «انتخاب ایران» اقدام کنند. 🔹به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان، متن اطلاعیه به شرح زیر است: 🔹به آگاهی نامزدهای […]

۷ اسفند ۱۴۰۲

✅ اطلاعیه شماره (۱۴) ستاد انتخابات کشور 🔸ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره (۱۴) زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد. 🔹به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان، در این اطلاعیه آمده است: 🔹ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، به آگاهی مردم شریف ایران اسلامی و تمامی نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس […]

۷ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 10 =