پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
۰۰:۱۴:۵۶
فرمانداری شهرستان فریدن

چه کودکانی مشمول یارانه مازاد خواهند شد؟

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری فریدن در جلسه هماهنگی اجرای طرح کالابرگ الکترونیک و امنیت غذایی ضمن تشکر از اقدامات انجام شده توسط شبکه بهداشت ودرمان، اداره تعاون و اتاق اصناف با اشاره به طرح جدید افزایش یارانه برای خانوارهای دارای کودک ۶ ماهه تا پنج سال […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری فریدن در جلسه هماهنگی اجرای طرح کالابرگ الکترونیک و امنیت غذایی ضمن تشکر از اقدامات انجام شده توسط شبکه بهداشت ودرمان، اداره تعاون و اتاق اصناف با اشاره به طرح جدید افزایش یارانه برای خانوارهای دارای کودک ۶ ماهه تا پنج سال که دارای مشکل تغذیه‌ای هستند، گفت:  نظر به محرومیت منطقه و معیشت مردم باید تلاش‌های انجام شده در جهت افزایش رشد کودکان تحت پوشش طرح باشد.

مسلم اسدی ادامه داد: دولت راهبردهای متنوعی برای امنیت غذایی و حمایت از گروه‌های آسیب‌پذیر در نظر گرفته که یکی از آنها طرح یارانه معیشتی  و دیگری طرح کالابرگ است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ۷ دهک اول کم‌درآمد جامعه اگر در ماه ۲۰۰ هزار تومان از یارانه خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ صرف خرید ۱۱ قلم کالای سبد معیشت کنند، در آن صورت ۱۲۰ هزار تومان یارانه تشویقی هم دریافت خواهند کرد.

اسدی اظهار داشت: طرحی که برای تقویت کودکان ۶ تا ۵۹ ماهه (پنج سال کامل) توسط وزارت بهداشت از طریق کارت سلامت تدوین شده برای کودکانی است که حائز شاخص های سلامت که از سوی وزارت بهداشت تعریف شده، نبوده و نیازمند کمک غذایی هستند و به همین دولت تصمیم گرفته برای حفظ سلامت این کودکان آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مورد حمایت قرار دهد.

وی تاکید کرد: افرادی که در دهک‌های ۱ تا ۷ قرار دارند و دارای کودک ۶ ماه تا ۵ سال باشند، ماهانه یک میلیون تومان به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود و دهک‌های ۶ تا ۷ ماهانه ۶۰۰ هزار تومان یارانه مازاد برای کودک دریافت خواهند کرد اما سرپرست خانوار نمی‌تواند این مبالغ را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در جای دیگر خرج کند و باید علاوه بر ۱۱ قلم کالای سبد کالابرگ(شامل مرغ،‌ تخم مرغ، شیر، پنیر،‌ ماست، روغن،‌ برنج،‌ قندو شکر، حبوبات،‌ ماکارونی و گوشت قرمز منجمد) و ۵ قلم از کالاهای اساسی دیگر مانند دانه‌های بلغور، بادام، گردو، خرما، هویج، برای سلامت کودک خریداری کند.

معاون فرماندار ادامه داد: در فاصله هر سه ماه نمودارهای رشد کودک دوباره از سوی مراکز بهداشتی بررسی می‌شود و اگر رشد کودک به وضعیت طبیعی برگشت، به منزله این است که پدر خانواده این یارانه مازاد را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ صرف سلامت کودک می‌کند، اما اگر وضعیت سلامتی تغییر نکرده بود، در آن صورت با پدر کودک مذاکره می‌شود و امکان دارد حتی یارانه او قطع شود.

اسدی افزود: طبق این طرح خانوارهایی که مبالغ یارانه اضافه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ صرف تغذیه کنند می‌توانند تا ۵ سال کامل ماهانه یک میلیون تومان برای کودک دریافت کنند و اگر دو کودک در خانواری باشد، ماهانه ۲ میلیون تومان علاوه بر یارانه معیشتی معمولی دریافت خواهند کرد.

وی اظهار داشت: این یارانه اضافه برای همه کودکان ۶ ماه تا ۵ ساله واریز نمی شود بلکه فقط برای کودکانی که از نظر نمودارهای رشد دچار مشکل هستند،‌ به این معنی که از نظر تغذیه‌ای دارای مشکل هستند.

اسدی خطاب به اعضای جلسه عنوان کرد: جلسات آموزشی وتوجیهی با خانواده ها و بهورزان توسط شبکه بهداشت ودرمان باید مستمر برگزار شود و اتاق اصناف نیز در زمینه آگاه‌سازی وترغیب صنف فروشندگان مواد پروتئینی به همکاری در اجرای طرح ، برنامه ریزی نمایند همچنین پیگیری شود در تمام روستاها واحدهای صنفی به شبکه ملی اجرای طرح متصل شوند تا ارائه خدمات در دسترس عموم خانوارها قرارگیرد .

 

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عزیزاله عباسی روز چهارشنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان که در محل سالن اجتماعات این فرمانداری برگزار شد، گفت: مهمترین گام در مبارزه با مواد مخدر آموزش و ارتقای آگاهی های عمومی است که باید با سرمایه گذاری بیشتر مورد توجه قرار گیرد. فرماندار فریدن با […]

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، کوچه باغ‌های روستای حصور در بخش زنده رود فریدن و شکوفه‌های بهاری، طبیعت بهاری زیبایی را برای این منطقه به ارمغان آورده است. بخشدار بخش زنده رود فریدن گفت: روستای حصور با قدمت ۳۰۰ ساله در بخش زنده رود فریدن واقع شده که هر ساله طبیعت بهاری این روستا […]

۲۸ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار به همراه معاون فنی و امور بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، محسن حاج عابدی مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان اصفهان، معاون بازرگانی سازمان استان، مدیر عامل اتحادیه تعاون روستایی استان، رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره اتحادیه شهرستان فریدن […]

۲۷ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، معاون فنی و امور بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، سفر به شهرستان فریدن را با دیدار با فرماندار این شهرستان آغاز کرد. این دیدار با حضور مدیر سازمان تعاون روستایی استان اصفهان، معاون بازرگانی سازمان استان، مدیر عامل اتحادیه تعاون روستایی استان، رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان، مدیر […]

۲۷ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =